Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
PREZES91WLKP    11

Orientujecie się czy da rade kupić za MR stado podstawowe?

Oczywiście że tak sam mn. w biznesplanie miałem wpisane 5jałówek mięsnych,ale co do cielaków(byczków)to niewiem dokładnie jak to jest bo babka z ODR mi mówiła że niby nie można,niewiem dokładnie dlaczego,być może dlatego że byka zazwyczaj trzymasz ok 2lata i idzie pod nóż,no a musisz zakupić w okresie nie dluższym niż 3 lata od przyznania premii,czyli jak byś zakupił odrazu cielaki,to pod koniec tego 3 roku mogła by być kontrola a ty byś już poprostu tych byczków nie posiadał w swoim stadzie,chyba że na rozpłodnika,no a jałówki(krowy)zazwyczaj trzymasz dłuzej,ale to jest tylko moje stwierdzenie nie zagłębiałem sie dokładnie w ten temat takze niewiem być może sie myle.Jeśli jest ktoś na forum kto dokładnie sie orjentuje w tym temacie to bardzo bym prosił o wypowiedz bo sam jestem bardzo ciekawy jak to wygląda od strony prawnej ;[


KPK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki21l    5

rafftti , oczywiście że możesz za MR kupić stado podstawowe, i proponuję ci zapoznać się co się kryje pod pojęciem stada podstawowego, w skrócie, materiał do rozpłodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daanny    33

Dzisiaj otrzymałem decyzje oczywiście pozytywna ;[ numer wniosku 13XX w Poznaniu, już prawie zamykałem kolejkę marne miałem szansę ale się udało. Dla tych z początku listy "co się odwlecze to nie uciecze" i czy warto było koczować nocami pod ARiMR i zakładać te śmieszne listy kolejkowe jak można wszystko załatwić na spokojnie i w cywilizowany sposób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Dzis, po dlugim oczekiwaniu dostalismy pozytywna decyzje ws. Mlodego Rolnika ;[


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peter07    0

@daanny teraz tak mówisz bo Ci się udało, a gdybyś się nie załapał to by Ci było łyso...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

Jednak nadal sprawy urzędowe nie pozwoliły mi złożyć wniosku o płatność.

Tym razem zachamowało mnie oczekiwanie na ubezpieczenie się w KRUS jako rolnik. Co ja mam za pech że za każdym papierkiem czekam w nieskończonośc. Pociesza mnie to że KRUS jest juz ostatnim krokiem przed złożeniem wniosku o płatność. Napiszcie proszę, czy jeśli we wniosku na MR nie uwzględniłem w biznesplanie kasy z MR jako wkład własny na MGR, to mogę teraz napisać i złożyć w styczniu wniosek na MGR? I potraktowac kase z MR jako wkład własny? Chodzi mi o to że chciałbym postawić Biny 2x 60t.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDURAK91    22

dostałem dzisiaj list z agencji że z powodu skomplikowania sprawy termin wydania decyzjii przesunie się do 31.01.2011r dostał ktoś takie pismo z takim terminem???

 

robert812 a co kupujesz za MR?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uhz    0

ENDURAK91 z jakiego województwa jesteś

Edytowano przez andrzej2110
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigniewPGR    109

Pytanie troszkę z innej beczki :D Czy młody rolnik opłacający KRUS może wyjechać na np 3 do 6 miesięcy za granicę do pracy u BAORA lub FARMERA? nie będzie to kolidowało z wymogiem opłacania KRUSU przez 3 lata jaki jest w programie MR?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

Panie kolego albo bierzesz kase z programów unijnych albo idziesz do pracy.

obawiam się ze jeśli zagraniczny rolnik zgłosi cię do ubezpieczenia i tym samym pokaze ze pracowałeś u niego to będziesz miał dziure w KRUSie.

Podstawowe pytanie czy takie postępowanie jest fair?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boniek    1

Orientujecie się czy da rade kupić za MR stado podstawowe?

Ja mam w biznesplanie 10 jałówek mięsnych. Najpierw miałem wpisane zakup stada podstawowego, ale z agencji powiedzieli żeby wpisać jałówki cielne hodowlane.

@ PREZES91WLKP A Ty jak miałeś to ujęte??


Forza JUVE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pytanie troszkę z innej beczki :D Czy młody rolnik opłacający KRUS może wyjechać na np 3 do 6 miesięcy za granicę do pracy u BAORA lub FARMERA? nie będzie to kolidowało z wymogiem opłacania KRUSU przez 3 lata jaki jest w programie MR?

 

Teoretycznie jest to możliwe, bo KRUS nie ma dostępu do listy ubezpieczonych w innych krajach EU ani oni nie wysyłaja nigdzie takiej informacji. Jednak problemem może być jak bedziesz miał kontrole z agencji lub ktoś życzliwy powiadomi KRUS o zaistnialej sytulacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PREZES91WLKP    11

,,Boniek,,Ja też własnie miałem wpisane stado podstawowe i mi przysłali poprawke,no i musiałem wpisać jałówki hodowlane mięsne,nawet o głupi rozsiewacz sie doczepili że nie napisałem dokładnie jego parametrów:)


KPK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafftti    32

No to fajnie. Pod pojęcie stado podst. na pewno podchodzą jałówki LM z których będą mamuśki. Tylko jest jeszcze jeden problem! Wpisałem w biznesplanie że zakupię siewnik do kuku ale kiedy on na siebie zarobi! Tak to bym dokupił za te 35 tyś 10 szt jałówek dostawił bym do moich 15 i już by było poważne stado. Jak myślicie da radę to pozmieniać w biznesplanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigniewPGR    109

Panie @Yacenty, dlaczego uważasz że takie postępowanie jest nie fair? Czy ja kogoś okradam? Czy postępuję niemoralnie? Czy ja łamię prawo? Jeśli jest taka możliwość, to dlaczego by nie skorzystać? Po prostu w moim gospodarstwie nie ma żadnej hodowli, a każdy dodatkowy grosz się przyda. Jeśli bym grał na giełdzie (uzyskiwał z tego tytułu jakieś korzyści), a był młodym rolnikiem to też by było nie fair? Jeśli jesteś młodym rolnikiem i pójdziesz do sąsiada na zarobek to też jest nie fair? Jeśli jesteś młodym rolnikiem,a masz kombajn zbożowy to nie możesz kosić ludziom na usługach? Ten rodzaj nielegalnej pracy jest fair?

 

Rolnik to jest taki typ człowieka, który zazdrości drugiemu (najczęściej sąsiadowi)

1)Spróbuj na wsi wykopać staw bez pozwolenia

2)Spróbuj na wsi pobierać wodę do podlewania upraw z jakiejś wody powierzchniowej bez pozwolenia

3)Spróbuj handlować ON lub olejem opałowym

 

Jeśli chodzi o kasę z programów unijnych - są po to żeby je brać!

 

A ja znam przypadki w mieście, gdzie są firmy które biorą zatrudniają stażystów (to jest jedna z form, do której dopłaca UNIA). Kontynuując firmy owe biorą stażystę, on zrobi co swoje i na jego miejsce przychodzi kolejny stażysta. Stażysta był zadowolony bo miał pracę (nabył doświadczenie, ale cierpi bo nie pracował dalej). Pracodawca miał darmowego pracownika ... Obie strony zadowolone.

 

Więc jeśli ja bym wyjechał do pracy poza Polskę to, przywiózł bym dodatkowy zastrzyk gotówki + zaobserwowane linie technologiczne, procesy logistyczne itp, które mógłbym wykorzystać u siebie.

 

A od razu każdy zazdrości! Paranoja, więc każdy niech myśli i kombinuje(zgodnie z prawem)żeby miał jak najlepiej dla siebie.

 

Myślisz, że co ludzie w miastach mówią na temat tego że rolnicy dostają dopłaty bezpośrednie (darmowa kasa). Albo o programach że kupują kombajn za 300 tys zł z czego unia im daje 150 tys za darmo! Człowiekowi w mieście nikt nie dopłaca do samochodu kupowanego z salonu!

 

Więc jeśli są programy to korzystajmy i wymieniajmy się poglądami w jaki sposób można jeszcze coś robić żeby biedy nie klepać i nie zazdrościć jeden drugiemu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laver    5

ENDURAK91 a kiedy złożyłes poprawnie uzupełniony wniosek? Ja tez jestem z lubleskiego i nie mam jeszcze decyzji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafftti    32

Kolego zbigniew nikt Ci nie zazdrości. MR jak tytuł wskazuje jest dla młodych rolników którzy prowadzą gospodarstwo a nie pracują gdzieś na boku. Żebyś się nie zdziwił jak po paru latach wyjdzie na jaw że gdzieś tam pracowałeś i będziesz musiał oddać premię z odsetkami. A rolnikowi zwracają połowę na zakup samochodu! Nawet na zakup busa którym musisz wywieść towar złotówki Ci nie dadzą. Dla firm też jest mnóstwo programów na zakup niezbędnych maszyn do na przykład warsztatu. Mój brat w wawie wymienił na nowy cały sprzęt do wulkanizacji. Nie pisz takich głupot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr6340    0

Panie @Yacenty, dlaczego uważasz że takie postępowanie jest nie fair? Czy ja kogoś okradam? Czy postępuję niemoralnie? Czy ja łamię prawo? Jeśli jest taka możliwość, to dlaczego by nie skorzystać? Po prostu w moim gospodarstwie nie ma żadnej hodowli, a każdy dodatkowy grosz się przyda. Jeśli bym grał na giełdzie (uzyskiwał z tego tytułu jakieś korzyści), a był młodym rolnikiem to też by było nie fair? Jeśli jesteś młodym rolnikiem i pójdziesz do sąsiada na zarobek to też jest nie fair? Jeśli jesteś młodym rolnikiem,a masz kombajn zbożowy to nie możesz kosić ludziom na usługach? Ten rodzaj nielegalnej pracy jest fair?

 

Rolnik to jest taki typ człowieka, który zazdrości drugiemu (najczęściej sąsiadowi)

1)Spróbuj na wsi wykopać staw bez pozwolenia

2)Spróbuj na wsi pobierać wodę do podlewania upraw z jakiejś wody powierzchniowej bez pozwolenia

3)Spróbuj handlować ON lub olejem opałowym

 

Jeśli chodzi o kasę z programów unijnych - są po to żeby je brać!

 

A ja znam przypadki w mieście, gdzie są firmy które biorą zatrudniają stażystów (to jest jedna z form, do której dopłaca UNIA). Kontynuując firmy owe biorą stażystę, on zrobi co swoje i na jego miejsce przychodzi kolejny stażysta. Stażysta był zadowolony bo miał pracę (nabył doświadczenie, ale cierpi bo nie pracował dalej). Pracodawca miał darmowego pracownika ... Obie strony zadowolone.

 

Więc jeśli ja bym wyjechał do pracy poza Polskę to, przywiózł bym dodatkowy zastrzyk gotówki + zaobserwowane linie technologiczne, procesy logistyczne itp, które mógłbym wykorzystać u siebie.

 

A od razu każdy zazdrości! Paranoja, więc każdy niech myśli i kombinuje(zgodnie z prawem)żeby miał jak najlepiej dla siebie.

 

Myślisz, że co ludzie w miastach mówią na temat tego że rolnicy dostają dopłaty bezpośrednie (darmowa kasa). Albo o programach że kupują kombajn za 300 tys zł z czego unia im daje 150 tys za darmo! Człowiekowi w mieście nikt nie dopłaca do samochodu kupowanego z salonu!

 

Więc jeśli są programy to korzystajmy i wymieniajmy się poglądami w jaki sposób można jeszcze coś robić żeby biedy nie klepać i nie zazdrościć jeden drugiemu!

 

 

@Zbigniew cofnij się parę stron do tyłu i poczytaj sobie swoje posty jak pisałeś ze nie sprawiedliwe jest korzystanie z młodego rolnika bez zdanego Egzaminu zawodowego miałeś nawet pisać list do ARiMR aby to zmienili oczywiście to jest twoja zazdrość a by drugi nie dostał tylko ty więc nie oceniaj drugiego jak sam nie jesteś fair .

 

Piszesz że rolnik jest człowiekiem zazdrosnym chyba ty jesteś bo ja nie a z po resztom czego można zazdrościć rolnikowi chyba nie roboty ?


Ursus C330 <> MF 255 <> ZETOR 6340 >>W nich siała
ZETOR - Polubisz prace w polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PREZES91WLKP    11

rafftti jeśli jeszcze nie otrzymałeś decyzji to myśle że da rade to zmienić chodziaż pewien w 100% nie jestem,gdzies spotkałem sie z takim przypadkiem że nawet po wydaniu decyzji rolnicy zmieniali w biznesplanie to co chcą zakupić,ja na szczęscie już dzisiaj otrzymałem pozytywną decyzje także jeden problem z głowy jeszcze tylko zostało urzeranie się z urzędasami :D a co do zbigniewPGR to gdzie Ty mieszkasz że masz takich nie życzliwych sąsiadów,w takim raźie sie nie dziwie dlaczego Ty też tak piszesz że nawet stawu Ci wykopac nie pozwolą albo że chcesz pisać list do ARIMR o tym egzaminie zawodowym,broń Boże nie mówie że Ty też taki jesteś poprostu stwierdzam że chyba w bardzo nie życzliwej dla siebie wiosce mieszkasz,trzeba sobie pomagać,szczególnie rolnicy a nie robić sobie wzajemnie nie potrzebnie problemy :(


KPK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boniek    1

A ciekawe czy jak mam w biznesplanie 10 jałówek, to mogę kupić ich więcej albo jeszcze byka stadnika? Czy trzeba zaraz poprawki w biznesplanie zrobić. A tak w ogóle to sporo papierków o tych jałówkach będzie trzeba przygotować...


Forza JUVE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Myślę, że mogłbys sie z kimś tak dogadać ,że sprzeda ci na fakture te 10 jałówek po wyższej cenie a extra dorzuci ci 2 jałówki badz byka(w promocji ) :D chyba wiesz o co chodzi i w ten sposób unikniesz spraw urzędowych.

w kazdym razie musisz mieć fakture na conajmniej 52500zł bo to 70% kasy z MR która muszisz wydac na gospodarstwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PREZES91WLKP    11

Dokładnie KARGO tak jak mówisz,tez mi właśńie kolesiówa z ODR tak tłumaczyła i wydaje mi sie że to jest chyba najlepszy sposób,albo przykładowo jak kupisz od gościa te 10 jałówek to co do ceny sie nie targuj tylko poprostu niech ci dorzuci z 2 cielaki na które już oczywiście nie będziesz brał żadnego rachunku żeby okazać w ARIMR


KPK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

Panie @Yacenty, dlaczego uważasz że takie postępowanie jest nie fair? Czy ja kogoś okradam? Czy postępuję niemoralnie? Czy ja łamię prawo? Jeśli jest taka możliwość, to dlaczego by nie skorzystać? Po prostu w moim gospodarstwie nie ma żadnej hodowli, a każdy dodatkowy grosz się przyda. Jeśli bym grał na giełdzie (uzyskiwał z tego tytułu jakieś korzyści), a był młodym rolnikiem to też by było nie fair? Jeśli jesteś młodym rolnikiem i pójdziesz do sąsiada na zarobek to też jest nie fair? Jeśli jesteś młodym rolnikiem,a masz kombajn zbożowy to nie możesz kosić ludziom na usługach? Ten rodzaj nielegalnej pracy jest fair?

 

Rolnik to jest taki typ człowieka, który zazdrości drugiemu (najczęściej sąsiadowi)

1)Spróbuj na wsi wykopać staw bez pozwolenia

2)Spróbuj na wsi pobierać wodę do podlewania upraw z jakiejś wody powierzchniowej bez pozwolenia

3)Spróbuj handlować ON lub olejem opałowym

 

Jeśli chodzi o kasę z programów unijnych - są po to żeby je brać!

 

A ja znam przypadki w mieście, gdzie są firmy które biorą zatrudniają stażystów (to jest jedna z form, do której dopłaca UNIA). Kontynuując firmy owe biorą stażystę, on zrobi co swoje i na jego miejsce przychodzi kolejny stażysta. Stażysta był zadowolony bo miał pracę (nabył doświadczenie, ale cierpi bo nie pracował dalej). Pracodawca miał darmowego pracownika ... Obie strony zadowolone.

 

Więc jeśli ja bym wyjechał do pracy poza Polskę to, przywiózł bym dodatkowy zastrzyk gotówki + zaobserwowane linie technologiczne, procesy logistyczne itp, które mógłbym wykorzystać u siebie.

 

A od razu każdy zazdrości! Paranoja, więc każdy niech myśli i kombinuje(zgodnie z prawem)żeby miał jak najlepiej dla siebie.

 

Myślisz, że co ludzie w miastach mówią na temat tego że rolnicy dostają dopłaty bezpośrednie (darmowa kasa). Albo o programach że kupują kombajn za 300 tys zł z czego unia im daje 150 tys za darmo! Człowiekowi w mieście nikt nie dopłaca do samochodu kupowanego z salonu!

 

Więc jeśli są programy to korzystajmy i wymieniajmy się poglądami w jaki sposób można jeszcze coś robić żeby biedy nie klepać i nie zazdrościć jeden drugiemu!

wiesz z mojego punktu widzenia jest to nie fair bo albo się decyduję na bycie rolnikiem i biorę na to wcale nie małą dopłatę - premię albo robie coś innego, albo prowadzę sobie gospodarstwo i robię biznes.

piszesz o kopaniu stawu bez pozwolenia - jakaś bzdura, zaraz powiesz ze wybuduj obore bez pozwolenia czy coś jeszcze.

Pamiętaj ze mieszkamy w Polsce, obowiązuje nas pewne prawo czy ono Tobie czy mi się nie podoba to nie ma tutaj żadnego znaczenia, możemy sobie dyskutować przez rok o zasadności pewnych rzeczy, ale prawo jest i trzeba go przestrzegac. Nie pasuje komus, komuś się podoba gdzieś indziej to nie ma problemu - paszport czy dowód do kieszeni i można jechać tam gdzie prawo jest inne, gdzie nam się bardziej podoba.

Tak samo jak podatki czy nam się to podoba, a raczej się nie podoba - rząd ustala, my możemy dyskutować a i tak mamy płacić.

Mogłem iść na Młodego Rolnika przy poprzednim naborze - stwierdziłem ze mi się to nie opłaci, że lepiej dla mnie jest pracować w ówczesnej pracy i pomagać tylko ojcu dla frajdy, dla hobby.

 

Aby było jasne, nikomu niczego nie zazdroszcze, doskonale sobie zdaję sprawę, że aby do czegokolwiek dojść trzeba na to ciężko pracować, że czasem ktoś coś zakombinuje i mu coś się uda to dopóki jest to zgodne z prawem to jest to dla mnie OK, bo to też sztuka znać się i wynajdywać możliwości. Natomiast jeśli ktoś idzie na udre z prawem to mi się to już nie podoba.

 

Zbychu życzę Ci powodzenia cokolwiek nie będziesz robił.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolu    3

Zbigniew kilka stron wcześniej pisał zupełnie co innego..... I twardo obstawał przy swoim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj