Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Woytas    1

mozesz zmienic co Ci sie podoba B)

musisz tylko zawiadomic agencje ze chcesz cos zmienic i uzasadnic swoja decyzje.

 

A kiedy trzeba zawiadomić agencję? Koniecznie przed złożeniem wniosku o płatność, czy można już po? Bo ja składałem na prasę rolującą, ale jeżeli uda mi się MGR to chciałbym jednak na ciągnik i teraz nie wiem, jak to rozgryźć, czy mogę złożyć MGR i jak mi przyznają to zawiadomić agencję, że jednak nie kupię prasy, a jeżeli nie dostanę MGR to zostawić bez zmian. Wie ktoś, czy tak można?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kws    2

kol. radzikus i dowiadywałes sie ? TAK czy NIE

i drugie który nr miałes złożenia wniosku

czy kto z wyższym niż 505 nr w mazowieckim dostał pozytywna odpowież na MR ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

Dziś dostałem decyzję teraz czekamy na RS


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki21l    5

dzisiaj byłem w arimr w sprawie zwierzątek, i przypadkiem się dowiedziałem że do 21 grudnia, rolnicy dostaną postanowienie w sprawie RS na piśmie do domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

W telewizji mówili że 21.12 ma być cała lista na stronie agencji


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki82    31

Pytanie mam mocno zwariowane. Czy po przyznaniu decyzji można zmienić osobę starajacą się o Młodego, poprzez zmianę wniosku?

Najpierw 3 dni i nocy decydowaliśmy czy ja mam brać czy żona.

Napisaliśmy na Nią, a dziś dostała bardzo dobra ofertę pracy(jest po 2 fakultetach)i jest masakra...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

panowie a ja sie dowiedzialem ze wszyscy ktorzy zlozyli wniosek o rente otrzymaja ja kosztem MR tegorocznego poniewaz pieniadze z tegorocznego MR zostana przesuniete dla rencistow a nabor na Mr bedzie w przyszlym roku i ci ktorzy nie otrzymali premi w tym roku maja szanse na to za rok:)


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

Ja mam takie pytanie czy jeśli złożyłem wniosek na budowę obory to wystarczy że przedstawię faktury za materiały budowlane czy tez wyposażenie, czy będzie też kontrol całego budynku wraz z pomiarami itd ?


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomash    7

kontrola na pewno będzie i to szczegółowa.. nawet zmierzą stanowiska, naświetlenie itp..


...Więc Protestuje, Więcej Nic Nie Wyhoduję!!! - Jestem Rolnik, Rolnik, Rolnik Sam W Dolinie... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigniewPGR    109

panowie a ja sie dowiedzialem ze wszyscy ktorzy zlozyli wniosek o rente otrzymaja ja kosztem MR tegorocznego poniewaz pieniadze z tegorocznego MR zostana przesuniete dla rencistow a nabor na Mr bedzie w przyszlym roku i ci ktorzy nie otrzymali premi w tym roku maja szanse na to za rok:)

 

Dobry jesteś w sianiu propagandy! Mógłbyś podać źródło swojej informacji, czy byłeś u wróżki i Ci tak powiedziała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
inginio    0

Witam! Czy miał już ktoś z was kontrole z ARiMR po otrzymaniu dotacji? Sądze że napewno tacy byli. Jeśli tak to możecie napisać na co zwracali uwage itd. Interesuje mnie wszystko to co ich mogłoby interesować.Z góry dziękuje.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

kontrola na pewno będzie i to szczegółowa.. nawet zmierzą stanowiska, naświetlenie itp..

Naświetlenie to nie problem jak bedzie świetlik i okna a jeśli nie będzie stanowisk tylko wolno stanowiskowa na głebokiej ściółce to mierzą m2 ?

zbigniewPGR była wypowiedź ministra że będzie się starał żeby wszyscy którzy poprawnie złozyli dostali RS na TVP regionalnej tak mówił.


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

Dobry jesteś w sianiu propagandy! Mógłbyś podać źródło swojej informacji, czy byłeś u wróżki i Ci tak powiedziała?

 

 

zadna propaganda Kolego i u zadnej wrozki nie bylem tak dla Twojej wiadomosci. A informacje mam od mojego doradcy ktory rozmawial z pana kierownik wojewodzkiego ARIMR i tak sie dowiedzial mi to okurat zwisa i powiewa czy dostaniecie MR czy RS ja tylko pisze to czego sie dowiedzialem:)


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seboss    0

Ja mam takie pytanie czy jeśli złożyłem wniosek na budowę obory to wystarczy że przedstawię faktury za materiały budowlane czy tez wyposażenie, czy będzie też kontrol całego budynku wraz z pomiarami itd ?

witam ja tez w wniosku napisalem ze remont obory i pani ktora prowadzi moj wniosek powiedziala ze interesuja ich tylko faktury takze spoko nie wiem jak to jest z budowa nowej obory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

Trzeba się wybrać do ODR oni powinni wiedzieć co i jak zresztą jeśli budynek będzie zgodny z wymiarami na planie i będzie spełniał wszystkie wymogi to nie mogą się przyczepić raczej. A co do rent to mój tata rozmawiał ze swoim kolegą on już dostal decyzję odmowną bo jakoś tam dziwnie przekazał ziemię, sam nie potrafił tego wytłumaczyć.

666-post :rolleyes:


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhfan    1

michalk dobre kity piszesz!!! chyba nabijanie postów!! jak byś się ktoś interesował to budżet MR i nabór ma być ustalany w styczniu 2011 więc trzeba poczekać i wszystko się wyjaśni:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

Ty nhfan czy ja napisalem ze naboru nie bedzie?? w ktorym miejscu jest tak napisane??przeczytaj moj pierwwszy post to bdziesz wiedzial... i nie nabijam postow bo jak widac jestem na forum bardzo dlugo a szalowej ilosci postow nie mam raczej staram sie pisac konkretnie ;)


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Na forum były juz poruszane wszystkie programy, z których miałby byc przesuniete srodki na RS, za chwile bedzie ze z kieszeni ministra bedzie kasa ;)

Tymczasem do 21 grudnia zostało tylko 6 dni wie ktos czy pan Sawicki podpisał te ustawe, ktora wrzuca wszystkich rencistów "do jednego wora"?


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomash    7

Naświetlenie to nie problem jak bedzie świetlik i okna a jeśli nie będzie stanowisk tylko wolno stanowiskowa na głebokiej ściółce to mierzą m2 ?

zbigniewPGR była wypowiedź ministra że będzie się starał żeby wszyscy którzy poprawnie złozyli dostali RS na TVP regionalnej tak mówił.

zeby nie było ze sieje propagande to powiem ze wydaje mi sie ze tak ;)

zmierzą m2 na sztuke czy tam nawet legowiska. i nie oszukujmy sie bo arimr sie doczepi do wszystkeigo zeby ci kasy nie dac..

 

dowiedziałes sie czegos o zmianie inwestycji w planie rozwoju gosp???

keidy mozna zmienić?? przed czy po podpisaniu umowy??

bo tez mnie czeka zmiana, chce zmienic ciognik na inne maszyny (owijarka,zgrabiarka,mieszalnik)


...Więc Protestuje, Więcej Nic Nie Wyhoduję!!! - Jestem Rolnik, Rolnik, Rolnik Sam W Dolinie... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

Ja chciał bym oborę bo już nie mam gdzie krów trzymać a z drógiej strony boję się tej kontroli. Po nowym roku ustawię się z pania z ODR-u i wypytam o wszystko bo chyba w Agencji nie ma żadnego punktu informacyjnego.


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paul190    0

Na forum były juz poruszane wszystkie programy, z których miałby byc przesuniete srodki na RS, za chwile bedzie ze z kieszeni ministra bedzie kasa ;)

Tymczasem do 21 grudnia zostało tylko 6 dni wie ktos czy pan Sawicki podpisał te ustawe, ktora wrzuca wszystkich rencistów "do jednego wora"?

 

Cześć Wacek21 - narazie cisza. Znalazłem te ustawy, które narazie obowiązują - i tej najnowszej jeszcze nie podpisał (nie ma jej w wykazie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj