Polecane posty

matus951    6

Nie bardzo bo nabór w 2011r to przedostatni rok tej edycji PROW, ciekawe jak bedzie później, bo mamy miec znacznie mniej pieiedzy w ramach PROW 2014

 

Też mnie interesuje jak to będzie wyglądało w 2014 roku. Bo z tego co czytam to się już na MR nie załapię ;)

Dopiero za jakiś rok mógłbym zaczynać się w MR bawić :) Najpierw muszę skończyć liceum, później jeszcze 2 lata policealne rolnicze, czyli jeszcze 4 lata do uzyskania zawodu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Italian    0

witam. składałem wniosek na MR w łódzkim gdy można było złożyć już tylko chyba 7 wniosków wiec jestem gdzieś pod koniec nawet tej 120% puli....później dostałem poprawkę wraz z poprawką załączyłem zmianę jednej działki (było jakoś na początku listopada) i dziś dostałem pismo "zawiadomienie o niezałatwieniu sprawy w terminie" z powodu postępującego postępowania dowodowego i termin mi (a raczej sobie) dali do 18.02 ....nie wiem co to oznacza tzn. czytam to forum i różne opinie były - może ktoś się dowiadywał i wie coś więcej? i ogólnie to czy jest jakaś szansa jeszcze bo z tego co czytam to jestem na szarym końcu a pula obejmuje 100% a nie 120%....jeśli ktoś coś wie o tym albo ma jakieś doświadczenia to napiszcie...i proszę o przemyślane odpowiedzi bo hmm teraz jestem na "rozstaju dróg" a ten MR jest dla mnie ważny i nie wiem co robić .pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peter07    0

Ja też w środę dostałem takie pismo jak Ty tyle, że termin to 31.12 a dziś dostałem decyzje więc nie musisz się zbytnio przejmować, wystarczy czekać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marecki171    0

heh dzieki za chłopaki za odpowiedzi :P

 

@paul190 wiem ze vat moge dostać bez MGR ale ja chce to i to załatwić :P

 

@1piotr1 z dilerem tak uzgodniłem dla niego ważne zeby miał kase a ja żebym miał ciągnik i po wszystkim faktura

 

@dc231 wiem ze daty na fakturach mają byc po zamknięciu naboru ale najlepiej poczekać do podpisania umowy

a nic sie nie wyda ze maszyne kupiłem wcześniej bo ja o tym wiem i doskonale diler

co do dilera to zna mnie a ja jego bo już dużo kasy u niego zostawił mój tato i wujek a ja załatwiam wszystko i tak z tatą

więc nie ma obaw :P

 

@1piotr1 myśle ze dostanie ale to na 100% :P bo nie po to pracował tyle lat zeby nie skorzystać a areał nie mały więc damy rade

Z tego co ja się orientuje to przejście na vat nie jest takie proste ponieważ trzeba udowodnić że w ciągu ostatniego roku obroty w gospodarstwie były nie mniejsze niż 20 000zł. Wydaje mi się że jako młodzi rolnicy nie mamy szansy przejść na vat przynajmniej przez najbliższy rok :rolleyes: Jeśli się mylę niech mnie ktoś poprawi bo i ja jestem zainteresowany przejściem na vat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus914    6

Z tego co ja wiem, to jet coś takiego że mógłbyś kontynuować VAT po rodzicach, a te 20000 to na podstawie faktur z ich działalności. Tak robił nasz znajomy, i u mnie też coś takiego będzie w przyszłości.


Poland,Austria and Japan= moc naszego gospodarstwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paul190    0

Z tego co ja się orientuje to przejście na vat nie jest takie proste ponieważ trzeba udowodnić że w ciągu ostatniego roku obroty w gospodarstwie były nie mniejsze niż 20 000zł. Wydaje mi się że jako młodzi rolnicy nie mamy szansy przejść na vat przynajmniej przez najbliższy rok :rolleyes: Jeśli się mylę niech mnie ktoś poprawi bo i ja jestem zainteresowany przejściem na vat

 

Dokładnie tak było i jeszcze jest do tej pory, lecz już kombinują i będą zmiany po nowym roku. Conieco już słychać - wystarczy trochę pogoglować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolu    3

Orientuje się ktoś czy będąc na krusie można pracować na umowę o dzieło lub zlecenie bez żadnych konsekwencji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paul190    0

lukaczmarek - dobrze prawi. Chcą wprowadzić taką zmianę, że idziesz do kierownika US i składasz oświadczenie, iż będziesz rozliczał się z VAT na zasadach ogólnych - i gotowe (jesteś vat-owcem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvojtas1    26

Orientuje się ktoś czy będąc na krusie można pracować na umowę o dzieło lub zlecenie bez żadnych konsekwencji?

 

Można tylko na dobrze sformułowanej umowie o dzieło, tzn pracodawca nie może przelać anie grosza do ZUS. Czyli istnieje tylko podatek dochodowy do skarbówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Z tego co ja się orientuje to przejście na vat nie jest takie proste ponieważ trzeba udowodnić że w ciągu ostatniego roku obroty w gospodarstwie były nie mniejsze niż 20 000zł. Wydaje mi się że jako młodzi rolnicy nie mamy szansy przejść na vat przynajmniej przez najbliższy rok B) Jeśli się mylę niech mnie ktoś poprawi bo i ja jestem zainteresowany przejściem na vat

Jak na razie to są jeszcze takie przepisy ale mają to zmienić , jednak nie wiadomo kiedy to bedzie dokladnie. Jest to problem ale zapewnie nie dla wszystkich. Ja osobiście przeszłem na VAT a korzystałem z MR w tym roku i wystarczyła jedna faktura za mleko i to z haczykiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peron    369

Witam

 

Ojciec się raz dowiadywał, to mu powiedzieli, że moge na MR przejśc na Vat po rodzicach, a ja sie dzisiaj dowiadywałem i powiedzieli, że nie mogę, że musze być rok na ryczałcie i dopiero po tym czasie moge sie ubiegać o przeniesienie do VAT. Zdenerwowałem się konkretnie, bo chciałbym pare maszyn kupić w przyszłym roku a tu taki ZONK!!! A Wy jak obeszliście ten przepis?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laver    5

Czy ARIMR ma 3 miesiące na rozpatrzenie wnisoku? Jesli tak to czy od dnia zlożenia wnisoku czy od dnia złozenia poprawek do wniosku jesli ktos mial?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paul190    0

Czytaliście te zmiany jakie sawicki wprowadza do RS - kiedyś była pula rent na województwo a teraz wszyscy do jednego wora - będzie ciekawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peter07    0

I bardzo dobrze, że nie będzie podziału na województwa ;) A może wszyscy chętni dostaną RS....oby tak było :o;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr6340    0

EDIT

?? dobrze to nie wiem czy będzie mali gospodarze ci co mają mniej nisz średnia krajowa to muszą mieć szczęście aby dostali rentę. Dobrze tylko ( a dla niektórych nie dobrze ) ;) że zostawili w spokoju system przyznawania punktów na województwa co do tego czy wszyscy dostaną to szczerze wątpię jest też rozporządzenie na tej stronie aby przesunąć pieniądze z innych programów ale to jest bardzo długa droga

 

 

@Peter07 też korzystacie z RS jak tak i jeśli to nie tajemnica to ile hektarów przekazują i czy na powiększenie czy na młodego rolnika a i czy liczyłeś sobie punkty??


Ursus C330 <> MF 255 <> ZETOR 6340 >>W nich siała
ZETOR - Polubisz prace w polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peter07    0

Tak startuje mój ojciec na Rs a ja startowałem na Mr, będziemy przepisywać 15 ha, punktów nie liczyłem, bo nie wiem czy bym się w tym połapał... a Ty @piotr6340 startowałeś na Mr?Jakie duże gospodarstwo przejmiesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Witam

 

Ojciec się raz dowiadywał, to mu powiedzieli, że moge na MR przejśc na Vat po rodzicach, a ja sie dzisiaj dowiadywałem i powiedzieli, że nie mogę, że musze być rok na ryczałcie i dopiero po tym czasie moge sie ubiegać o przeniesienie do VAT. Zdenerwowałem się konkretnie, bo chciałbym pare maszyn kupić w przyszłym roku a tu taki ZONK!!! A Wy jak obeszliście ten przepis?

Ja przejolem VAT po rodzicach (2010) i problemów nie było. A kto ci takiej info udzielił w US najlepiej idz do kierownika bo co niektórzy pracownicy moga być niekompetentni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki21l    5

EDIT

?? dobrze to nie wiem czy będzie mali gospodarze ci co mają mniej nisz średnia krajowa to muszą mieć szczęście aby dostali rentę. Dobrze tylko ( a dla niektórych nie dobrze ) ;) że zostawili w spokoju system przyznawania punktów na województwa co do tego czy wszyscy dostaną to szczerze wątpię jest też rozporządzenie na tej stronie aby przesunąć pieniądze z innych programów ale to jest bardzo długa droga

 

 

@Peter07 też korzystacie z RS jak tak i jeśli to nie tajemnica to ile hektarów przekazują i czy na powiększenie czy na młodego rolnika a i czy liczyłeś sobie punkty??

widze że cię to interecuje, ja również łączę MR z RS , 21 ha na młodego rolnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1piotr1    14

no jeśli będą przesuwać pieniądze z innych rzeczy na RS to raczej mało prawdopodobne ,żeby to się udało skoro już na to co jest komisja europejska miała wielkie ale ...... i trwały wszystkie procedury dobre parę miesięcy , a teraz niby mieli by załatwić kasę w tydzień...?? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr6340    0

Jaki pisałem jest rozporządzenie w tej sprawie ROZPORZĄDZENIE (te z 23,11,2010)w tydzień się raczej nie wyrobią prędzej będzie to trwało miesiącami ale słyszałem że chcą zrobić 2 listy pierwsza ta którzy już teraz dostaną rentę a druga rezerwowa gdyby jednak udało się pozyskać pieniądze na nie.


Ursus C330 <> MF 255 <> ZETOR 6340 >>W nich siała
ZETOR - Polubisz prace w polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anka81    0

Dostalam pozytywna decyzje z mlodego rolnika(1 poprawka), mazowieckie. Moze ktos wie w jakim terminie od decyzji przelewaja kase ? I ile kosztuje przepisanie 12 ha gospodarstwa w spadku po rodzicach? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj