Polecane posty

aadam    0

dwa tygodnie i trzy dni od złożenia wniosku o płatność i pieniążki na kącie ;[ województwo mazowieckie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafftti    32

Witam. Może mi ktoś odpowiedzieć jak wygląda sprawa z tym dzierżawieniem części gosp. od osoby prywatnej? Mianowicie moja pani dostała decyzje o przyznaniu premii MR i teraz przepisujemy. Rodzice jej przepisują 6 ha no i moi mają jej przepisać 2,5, ale może moi rodzice by jej wydzierżawili to pole i czy trzeba robić jakieś poprawki we wniosku?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszz110    5

heh dzieki za chłopaki za odpowiedzi :lol:

 

@paul190 wiem ze vat moge dostać bez MGR ale ja chce to i to załatwić :lol:

 

@1piotr1 z dilerem tak uzgodniłem dla niego ważne zeby miał kase a ja żebym miał ciągnik i po wszystkim faktura

 

@dc231 wiem ze daty na fakturach mają byc po zamknięciu naboru ale najlepiej poczekać do podpisania umowy

a nic sie nie wyda ze maszyne kupiłem wcześniej bo ja o tym wiem i doskonale diler

co do dilera to zna mnie a ja jego bo już dużo kasy u niego zostawił mój tato i wujek a ja załatwiam wszystko i tak z tatą

więc nie ma obaw ;[

 

@1piotr1 myśle ze dostanie ale to na 100% :) bo nie po to pracował tyle lat zeby nie skorzystać a areał nie mały więc damy rade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

W miare zagłębiania się w temat MR coraz bardziej odżuca mnie od tego programu :lol:

 

Czy to prawda ze jesli ziemię przepisuje mi osoba która nie jest z rodziny (rodzic/opiekun itp.) to musi to byc powierzchnia większa niz srednia krajowa / srednia wojewódzka ? wydaje mi sie to absurdalne jesli to prawda ;[

 

Czy ktoś wie w jakim terminie ruszy nabór w roku 2011 ? jesli nie to kiedy i gdzie bedzie to ogłoszone ?

 

Czy przy zamiarze posiadania (juz wiem ze najpierw wniosek , póżniej przepisanie ziemi) 11 ha i uprawianiu tylko zbóż jest szansa osiągnięcia wymaganego ESU do MR ?

 

 

Wziąłem sie i czytam temat od początku ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PetrCech22    1

majac 3 miesiace , nagle sie obudzili ze chca dla wiekszej liczby osob dac rente..... pewnie nie maja pieniedzy na to....... ehhh

 

nie jedna osoba chciala MR , RS i MGR zalatwic naraz........... malo komu sie uda zdarzyc zalatwic wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Jesli dalej beda opoźniac decyzje ws. Rent to nikt nie dostanie MGR :(

@Pawlus224 Jesli nabór bedzie to ogloszony zostanie na stronie internetowej ARiMR. Nie ma jakiejs sztywnej granicy ile musisz miec ESU na MR, jesli masz powyzej 3 ha pola to mozesz sie o to ubiegac, a jesli nie masz sredniej wojewódzkiej musisz sie zobowiązać ja uzupełnic w ciagu 3 lat :)


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

widzicie ja już mam kasę za młodego w drodze a na MGR nie mogę choć bym chciał bo nie ma środków w moim woj dla nie mleczarzy . A wy też nie musicie od razu wszystkiego powoli może będą jakieś kolejne nabory na MGR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dc231    0

W miare zagłębiania się w temat MR coraz bardziej odżuca mnie od tego programu :)

 

Czy to prawda ze jesli ziemię przepisuje mi osoba która nie jest z rodziny (rodzic/opiekun itp.) to musi to byc powierzchnia większa niz srednia krajowa / srednia wojewódzka ? wydaje mi sie to absurdalne jesli to prawda :(

 

Czy ktoś wie w jakim terminie ruszy nabór w roku 2011 ? jesli nie to kiedy i gdzie bedzie to ogłoszone ?

 

Czy przy zamiarze posiadania (juz wiem ze najpierw wniosek , póżniej przepisanie ziemi) 11 ha i uprawianiu tylko zbóż jest szansa osiągnięcia wymaganego ESU do MR ?

 

 

Wziąłem sie i czytam temat od początku ....

 

Przy 11 ha pszenicy ozimej w wychodzi ESU 2,61. O terminie w 2011 roku jeszcze nawet nikt nie myśli, bo jeszcze przed nami renty i nabór na MGR - a później jeszcze weryfikacja. Zresztą będzie nowelizacja rozporządzenia i nie wiadomo jakie będą warunki na MR w 2011 r.


Kompleksowe przygotowanie wniosków i prowadzenie spraw w ARiMR: woj. kujawsko - pomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

@wacek21 , @dc231 - tak tez sobie pomyslałem ,że moze zmienią sie przepisy w przyszłym roku , więc juz nie będę zawracał nikomu głowy w tym temacie przed ogloszeniem nowego programu i jego zasad ...

 

Dziękuję za odpowiedz ;)

 

P.S. A czy jest jakis próg liczby ESU od której mozna się ubiegac o premię ? Czy to jest na zasadzie ze poprostu im większa liczba ESU tym większe szanse na pozytywne rozpatrzenie wniosku i załapanie się na dotację ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dc231    0

Jak sie ubiegasz o pomoc to masz 0, bo nie masz gospodarstwa, ale musisz osiągnąc w ciągu 5 lat 4 ESU, żeby gospodarstwo było żywotne ekonomicznie.


Kompleksowe przygotowanie wniosków i prowadzenie spraw w ARiMR: woj. kujawsko - pomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peter07    0

@dc231 Jak przejmiesz gospodarstwo to już masz ileś ESU jeśli np masz jakąś hodowlę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peter07    0

Dziś przyszła decyzja ;):) Nr. coś ponad 400 a numer sprawy miałem 254 ale miałem drobne poprawki więc o 200 numerów się przesunęło...teraz tylko czekać na RS :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafftti    32

Moja pani już dawno otrzymała pozytywną decyzje a w PRG jest napisane że 6 ha dostanie w spadku od rodziców a 3 ha dostanie jako darowiznę od moich rodziców. I w związku z tym chciałem się dowiedzieć co teraz zrobić żeby moi rodzice zamiast darowizny wydzierżawili jej tą ziemię?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Dzis w "agrobiznes" mówili ,że to juz ostatni nabór ma Modernizację Gospodarstw Rolnych , którego termin na składanie wniosków bedzie w styczniu .

Czyli w przyszłym roku nie bedzie juz tego programu ? premi z MR nie bedzie mozna połączyc z MGR ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

No niestety, chyba sie nikt nie wrobi :) Bedzie trzeba kupic jakas uzywywke do 5 lat bo bedzie tańsza...


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

No to nici z modernizacji gospodarstwa z prawdziwego zdarzenia :)

 

 

Jeszcze trochę to i MR nie będzie , albo zawieszą na kilka lat ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Nie bardzo bo nabór w 2011r to przedostatni rok tej edycji PROW, ciekawe jak bedzie później, bo mamy miec znacznie mniej pieiedzy w ramach PROW 2014


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Wacek21 nie martw się zdążysz do MGR . przynajmniej możesz mieć jeszcze nadzieje bo w tych 6 województwach nie mleczarze już nie maja tak dobrego nastroju :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Szczerze liczę na ta MGR, bo wtedy wymiana parku maszynowego połaby pełną gębą. Na moje szczescie mieszkam w województwie, ktore mało ubiega sie o pomoce unijne.

Nie wiem jeszcze tylko dlaczego nie dostaliśmy decyzji w sprawie MR :)


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paul190    0

heh dzieki za chłopaki za odpowiedzi :)

 

@paul190 wiem ze vat moge dostać bez MGR ale ja chce to i to załatwić ;)

 

@1piotr1 z dilerem tak uzgodniłem dla niego ważne zeby miał kase a ja żebym miał ciągnik i po wszystkim faktura

 

@dc231 wiem ze daty na fakturach mają byc po zamknięciu naboru ale najlepiej poczekać do podpisania umowy

a nic sie nie wyda ze maszyne kupiłem wcześniej bo ja o tym wiem i doskonale diler

co do dilera to zna mnie a ja jego bo już dużo kasy u niego zostawił mój tato i wujek a ja załatwiam wszystko i tak z tatą

więc nie ma obaw :)

 

@1piotr1 myśle ze dostanie ale to na 100% :) bo nie po to pracował tyle lat zeby nie skorzystać a areał nie mały więc damy rade

 

Pamiętaj jeszcze o sposobie zapłaty - bo jeśli się nie mylę, to przy MGR płatność za maszynę powyrzej 10 000 zł ma być dokonana przelewem (ale z tym pewnie sobie poradzisz jak znasz gościa).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1piotr1    14

jakieś nowe info. w sprawie RS macie , czy dadzą nam szanse złożyć dokumenty na MGR bo zasadniczo to przepis by załatwił w jeden dzień a resztę by doniósł aby tylko do 28 się załapać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj