Polecane posty

ejczbio    82

arek Miałem mu to pisać ale nie chciałem być tak brutalny ;):D

PetrCech22Pe

Nie tylko Ty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Ojciec dostał w tamtym tygodniu z arimr-u powiadomienie, że decyzja (pozytywna/negatywna) będzie 15 grudnia, a jak będzie niewiadomo ;) Piszą, że jest to spowodowane wnoszeniem poprawek, o które się ubiegali. Niby poprawki były raz i od razu były poprawione.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamelo    1

a ja już czekam od prawie 2 miesięcy żeby coś ruszyło z tymi RS bo jeszcze mi tylko 4 miechy zostały na złożenie wniosku o płatność na MR ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

niech tu zajrzy jakiś moderator i zrobi porządek z tym dzieckiem bo ona narazie chyba jeszcze podstawówki nie skonczył

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gabrys    0

Dziś zadzwoniłem do pani która prowadzi moj wniosek i powiedziala że decyzja jest pozytywna i będzie wyslana do mnie w poniedzialek UUUUUFFFFF no to teraz z górki...chyba ;):D;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr6340    0

kurde ciekawe z co tymi RS..... bo nie wiem co robic;/

 

Jak pisałem wcześniej musi przejść nowelizacja rozporządzania które mówi aby znieść podział na województwa a zrobić na ca cały kraj jedną listę proponują też przesunąć pieniądze z innych programów aby mogli dostać wszyscy ale jeszcze nie wiadomo jak to wypali

PS: Próbował sobie ktoś obliczyć ile ma punktów w rencie strukturalnej ?


Ursus C330 <> MF 255 <> ZETOR 6340 >>W nich siała
ZETOR - Polubisz prace w polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cipekfan69    0

o ile pamiętam to można dostać 50pkt max za przepisanie 35 ha i max 40pkt za przekazanie na gospodarstwo o powierzchni 60ha i dodatkowo 10 pkt jeżeli przekazuje się młodemu rolnikowi tylko kwestia jak to policzyć przy np. przkazaniu 30ha tego to już nie wiem. Jeśli się pomyliłem niech ktoś mnie poprawi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki21l    5

Czytałem, że trzeba mieć wykształcenie mgr, ale chyba to nie prawda, po za tym wypowiedz była z 2007 r więc jak jest teraz? Jeśli skończę szkołę rolnicza technik-rolnik ckp ale nie zdam egzaminu tego na technika rolnika to dostane? jak to jest teraz?

człowieku nie dobijaj nas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Trudno tłumaczyć komuś kto nie rozumie prostych słów i nie umie (nie chce mus się) przeczytać kilka stron wstecz. Gdyby nie takie osoby jak ty ten wątek miałby połowę stron bez śmieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grandzik    89

tak... szukać 97 stron z moim internetem to z 2 lata będe szukać nie możecie powiedzieć? ludzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr6340    0

@Gradzik przeczytaj sobie rozporządzenia i nowelizacje do Młodego rolnika które znajdziesz na stronie ARiMR tylko tak z 4 razy żebyś zajarzył o co chodzi i wtedy będziesz już wszystko wiedział a masz na pewno dużo czasu bo w profilu masz dopiero 14 lat


Ursus C330 <> MF 255 <> ZETOR 6340 >>W nich siała
ZETOR - Polubisz prace w polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszz110    5

Czytam te wypociny niektórych i az odpycha od tematu

dobrze teraz pytanie z innej beczki :D

 

Dowiadywałem sie ze maszyne moge już zakupić u dilera przed złożeniem wniosku na MGR <zależy od ustaleniem> bo i tak płace gotówką

ale czy fakturę moge wystawić już 24godziny od zakończenia przyjmowania wniosków czyli dla pewności 30 stycznia 2011r żeby była ona dopuszczona do MGR

doradca u dilera powiada ze na maszyne mogą wystawić fakture już 24godziny po zamknięciu naboru na MGR zebym mógł odliczyć vat

a sporo tego vatu ponad 40tyś

 

i teraz pytanie do ludzi którzy sie troche na tym znają. Czy tak mogę zrobić ???? Czy muszę czekać do ... do czego ??? podpisania umowy ? rozpoczęcia rozmów w agenci ? zatwierdzenia wniosku po 40 dniach od naboru? jak wy to interpretujecie i jak robiliście? ;)

Oczywiście pytanie do tych którzy już korzystali z MGR :D

 

i prosze nie róbcie tu SYFU!!!!!

bo aż źle sie czyta ten temat a moderator to chyba zapadł w sen zimowy ;)

 

dzieki za odpowiedz @krzysiekfarmer5 i @marecki171

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paul190    0

Czytam te wypociny niektórych i az odpycha od tematu

dobrze teraz pytanie z innej beczki :D

 

Dowiadywałem sie ze maszyne moge już zakupić u dilera przed złożeniem wniosku na MGR <zależy od ustaleniem> bo i tak płace gotówką

ale czy fakturę moge wystawić już 24godziny od zakończenia przyjmowania wniosków czyli dla pewności 30 stycznia 2011r żeby była ona dopuszczona do MGR

doradca u dilera powiada ze na maszyne mogą wystawić fakture już 24godziny po zamknięciu naboru na MGR zebym mógł odliczyć vat

a sporo tego vatu ponad 40tyś

 

i teraz pytanie do ludzi którzy sie troche na tym znają. Czy tak mogę zrobić ???? Czy muszę czekać do ... do czego ??? podpisania umowy ? rozpoczęcia rozmów w agenci ? zatwierdzenia wniosku po 40 dniach od naboru? jak wy to interpretujecie i jak robiliście? :)

Oczywiście pytanie do tych którzy już korzystali z MGR :)

 

i prosze nie róbcie tu SYFU!!!!!

bo aż źle sie czyta ten temat a moderator to chyba zapadł w sen zimowy ;)

 

dzieki za odpowiedz @krzysiekfarmer5 i @marecki171

 

Wg ustawy z 2007 roku:

paragraf 8.

ustęp 1. Pomoc przyznaje się w formie refundacji części kosztów:

punkt 3)

a) od dnia zawarcia umowy, a w przypadku kosztów stanowiących koszty ogólne - poniesionych nie wcześniej niż 1 stycznia 2007 roku

ustęp 2.Koszty ogólne poniesione przed dniem zawarcia umowy są ponoszone na wyłączne ryzyko wnioskodawcy. W przypadku nieprzyznania pomocy wnioskodawcy nie przysługuje roszczenie o zwrot tych kosztów.

 

Nowelizacja z 2008 roku:

paragraf 8 ustęp 2 otrzymuje brzmienie:

W przypadku przyznania pomocy do kosztów kwalifikowanych zalicza się również koszty ogólne poniesione przez wnioskodawcę przed dniem zawarcia umowy.

 

Nowelizacja z 2009 roku:

w § 8:

a) w ust. 1 pkt 3 otrzymuje brzmienie:

„3) poniesionych:

a) od dnia zawarcia umowy, je˝eli realizacja

zestawienia rzeczowo-finansowego operacji

w zakresie danego kosztu zostaΠa

rozpocz´ta nie wczeÊniej ni˝ w tym dniu,

a w przypadku kosztów stanowiàcych

koszty ogólne — poniesionych nie wczeÊniej

ni˝ dnia 1 stycznia 2007 r.,

;) ust. 2 otrzymuje brzmienie:

„2. W przypadku przyznania pomocy do kosztów

kwalifikowalnych zalicza si´ równie˝ koszty

poniesione przez wnioskodawc´ przed dniem

zawarcia umowy, lecz nie wczeÊniej ni˝

w dniu nast´pujàcym po dniu podania przez

Prezesa Agencji informacji, o której mowa

w § 15 ust. 8, je˝eli realizacja zestawienia

rzeczowo-finansowego operacji w zakresie

danego kosztu zostaΠa rozpocz´ta nie wczeÊniej

ni˝ w dniu nast´pujàcym po dniu podania

przez Prezesa Agencji tej informacji.”;

 

Nowelizacja 2010 roku:

w § 8:

a) ust. 2 otrzymuje brzmienie:

„2. W przypadku przyznania pomocy do kosztów

kwalifikowalnych zalicza się również

koszty poniesione przez wnioskodawcę

przed dniem zawarcia umowy, lecz nie

wcześniej niż w dniu podania przez Prezesa

Agencji informacji, o której mowa w § 15

ust. 10, jeżeli realizacja zestawienia rzeczowo-

finansowego operacji w zakresie danego

kosztu została rozpoczęta nie wcześniej niż

w dniu podania tej informacji.”,

:D po ust. 2 dodaje się ust. 2a w brzmieniu:

„2a. W przypadku przyznania pomocy osobom

wspólnie wnioskującym do kosztów kwalifikowalnych

zalicza się wyłącznie koszty

zakupu maszyn lub urządzeń, poniesione

przez wnioskodawcę od dnia zawarcia

umowy z Agencją, jeżeli realizacja zestawienia

rzeczowo-finansowego operacji

w zakresie danego kosztu została rozpoczęta

nie wcześniej niż w tym dniu.”,

 

Cytaty z ustawy i późniejszych zmian.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomash    7

@lukaszz110 jeżeli dobrze się orientuje to musisz najpierw podpisać umowę.

Po drugi tak logicznie myśląc to co zrobisz w wypadku gdy nie dostaniesz decyzji pozytywnej na MGR a sprzęt kupisz? Kase wydasz i ci nie zwrócą ;[


...Więc Protestuje, Więcej Nic Nie Wyhoduję!!! - Jestem Rolnik, Rolnik, Rolnik Sam W Dolinie... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszz110    5

heh ale ja tak czy tak to kupie dlatego kupuje juz teraz bo dostałem spory upust ;[ i mam dylemat z tym vatem

bo wiesz jak nie bedzie MGR to i tak to kupić musze :lol:

ale to nic czekam na RS najwyżej kasa pujdzie do dilera, ciągnik odbiore a jak podpisze umowe z ARiMR to w tedy wystawią fakturkę vat :lol:

 

@paul190 dzięki za te ustawy troche już zrozumiałem ale jeszcze bede szukał wyjścia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dc231    0

Nie do końca tak jest. Realizacja inwestycji nie może się rozpocząc przed ogłoszeniem kolejności weyfikacji wniosków, a jak już zapłacisz to znaczy, że rozpocząłeś inwestycję przed terminem i pozamiatane.

 

czy po otrzymaniu decycji o przyznaniu premi można jeszcze zmienić w biznes-planie na co wydamy pieniądze

 

Tak. Można. Trzeba złożyc wniosek o zmianę zakresu wraz ze zmienionymi stronami wniosku oraz PRG. Po pozytywnej weryfikacji ARiMR wydaje decyzję zmieniającą.

 

Ja w ciągu 7 dni licząc od wczoraj mogę się zapoznać z aktami sprawy, po tym terminie myślę, że wydadzą decyzje...więc pozostaje czekać... :lol:

W niektórych województwach skończyły się już pieniądze na MR, ale wnioski i tak muszą byc dalej weryfikowane. Niestety nawet po pozytywnej weryfikacji formalnej i ekonomicznej można otrzymac decyzję odmowną. Do kolejności rozpatrywania wniosków liczyło się nie tyle, kto był na jakiej pozycji w komitecie kolejkowym, ale głównie jak szybko uzupełniał, bo podstawą weryfikacji była kolejnośc złożonego kompletnego wniosku.

 

mozesz składac  ;[ info najlepiej w odr oni pomogą Ci też we wniosku jeżeli,bedzie to konieczne.

 

Po info, to najlepiej do źródła czyli do ARiMR. NAjlepiej do osoby, która weryfikowała wniosek. W ORDach nie wszyscy się znają na wszystkim, a czasem tylko udają, że się znają.

 

kurde ciekawe z co tymi RS..... bo nie wiem co robic;/

 

Kiepska sprawa z tymi rentami, bo nie wiadomo, kiedy będzie nowelizacja rozporządzenia, a po niej jeszcze musi byc wydana decyzja. Na dzień dzisiejszy istnieje ryzyko, że listy rankingowe nie zostaną na czas zweryfikowane i nie wszyscy zdążą otrzymac decyzję przed naborem na MGR. Niestety gospodarstwa nie można przkazac, zanim ARiMR nie wyrazi zgody, bo nie przyzna renty.


Kompleksowe przygotowanie wniosków i prowadzenie spraw w ARiMR: woj. kujawsko - pomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paul190    0

heh ale ja tak czy tak to kupie dlatego kupuje juz teraz bo dostałem spory upust ;[ i mam dylemat z tym vatem

bo wiesz jak nie bedzie MGR to i tak to kupić musze :lol:

ale to nic czekam na RS najwyżej kasa pujdzie do dilera, ciągnik odbiore a jak podpisze umowe z ARiMR to w tedy wystawią fakturkę vat :lol:

 

@paul190 dzięki za te ustawy troche już zrozumiałem ale jeszcze bede szukał wyjścia

 

Vat-em się nie martw. Problemem jest MGR i to czy się załapiemy. Jeżeli będziesz prowadził gospodarstwo i będziesz vat-owcem (piszesz że i tak musisz kupić tą maszynę), to i tak US odda Ci vat, tylko po przepisaniu gospodarstwa wypełnij papiery do US abyś był vat-owcem i dopiero kup maszynę (niech wystawią fakturę).

Więc aby otrzymać zwrot podatku vat nie musisz dostać MGR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafftti    32

Witam. Może mi ktoś odpowiedzieć jak wygląda sprawa z tym dzierżawieniem części gosp. od osoby prywatnej? Mianowicie moja pani dostała decyzje o przyznaniu premii MR i teraz przepisujemy. Rodzice jej przepisują 6 ha no i moi mają jej przepisać 2,5, ale może moi rodzice by jej wydzierżawili to pole i czy trzeba robić jakieś poprawki we wniosku?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1piotr1    14

lukasz110 po prostu bierzesz sprzęt i go użytkujesz , a fakturę bierzesz od dealera jak podpiszesz umowę MGR i tyle.... kwestia tylko dogadania się z dealerem.... ;[ tylko ty już tak wszystko pozałatwiałeś a rentę ojciec dostał :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dc231    0

Witam. Może mi ktoś odpowiedzieć jak wygląda sprawa z tym dzierżawieniem części gosp. od osoby prywatnej? Mianowicie moja pani dostała decyzje o przyznaniu premii MR i teraz przepisujemy. Rodzice jej przepisują 6 ha no i moi mają jej przepisać 2,5, ale może moi rodzice by jej wydzierżawili to pole i czy trzeba robić jakieś poprawki we wniosku?????

Nie wiem, co ująłeś w PRG, więc trudno odpowiedziec na to pytanie, bo nie mam zielonego pojęcia, co jest w Twoich papierach. NAjprawdopodobniej będziesz jednak musiał złożyc wniosek o zmianę warunków operacji, ale to zazwyczaj tylko formalnośc jak już masz decyzję przyznającą MR.

 

lukasz110 po prostu bierzesz sprzęt i go użytkujesz , a fakturę bierzesz od dealera jak podpiszesz umowę MGR i tyle.... kwestia tylko dogadania się z dealerem.... ;[ tylko ty już tak wszystko pozałatwiałeś a rentę ojciec dostał :lol:

Najważniejsza kwestia w tym wszystkim jest taka, że daty na papierach muszą byc późniejsze, niż data ogłoszenia kolejności rozpatrywania wniosków. Jak przy wniosku o płatnośc się wyda, że kupiłeś przed tym terminem, to możesz wogóle kasy za tą maszynę nie otrzymac. Ale jest kilka metod ominięcia tego w prosty sposób, tylko dealer musi byc uczciwy i nastawiony na stałego klienta, więc przy odrobinie dobrych chęci można maszynę już teraz kupowac - oczywiście na własną odpowiedzialnośc.


Kompleksowe przygotowanie wniosków i prowadzenie spraw w ARiMR: woj. kujawsko - pomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj