Polecane posty

suzuki21l    5

Mam pytanie kto będzie brał MR jeśli rodzice nie dostaną RS ? Bo ja nie wiem co robić mam.

w mojej sytuacji jest tak że jak się ojciec nie załapie na RS, to i tak mi przepisze gospodarke, bo przejdzie na ręte krusowską, z powodu choroby ( białaczka), bo gdyby ojciec nie dostał by RS, i był zdrowy, to nici z MR bo by niemugł mi przepisać gospodarki aż ukończy 65lat i przejdzie na emeryturkę, troche głupie jest to że tak, ojciec mi przepisze ziemie przejdzie na RS, ja na MR, a moja mama, zostanie na lodzie bo niema jeszcze lat do RS, i będzie na tzw. moim utrzymaniu,

 

Dziś dostałem pismo o przesunięciu terminu decyzji do 31.12.2010 a lista osób które otrzymają RS będzie 1-3 grudnia w internecie na stronie ARiMR :lol:

też dostałem takie pismo, tylko z terminem do 20 grudnia, a decyzje pozytywną otrzymałem wczoraj, a więc nie koniecznie będziesz musiał długo czekać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

U mnie też właśnie nie wiemy co robić jak nie będzie RS tata ma 55 lat ale mama jeszcze nie no ale zobaczymy jak będzie decyzja może akurat sie uda :lol:


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peron    369

U mnie też ojciec na RS, mama kończy 55 lat 7 stycznia, więc przechodzi z tatą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saram    1

Witam. Orientuje się może ktoś jak wygląda połączenie premii dla młodego rolnika z modernizacją gospodarstw? Bardzo prosił bym o jakiś przykład np zakup ciągnika o wartości 100tys zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógłby mi ktoś powiedzieć, czy mogę złożyć wniosek na premie dla MR, gdy nie mam jeszcze wykształcenia rolniczego, ale chodze do drugiej klasy technikum rolniczego. Nie wiem jak to jest dokładnie z tym, że można uzupełnić wykształcenie w ciągu 3 lat, czy dotyczy się to mojego przypadku? Bardzo proszę o odpowiedź :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki21l    5

jakie maszyny kupujecie za MR, jeżeli to nie tajemnica, moja inwestycja to prasa zwijająca , owijarka, i ładowacz czołowy, a za te 30%+ dołożę z dopłat bezp. i planuje kupić używanego fendta 110- 115 KM,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki21l    5

Mógłby mi ktoś powiedzieć, czy mogę złożyć wniosek na premie dla MR, gdy nie mam jeszcze wykształcenia rolniczego, ale chodze do drugiej klasy technikum rolniczego. Nie wiem jak to jest dokładnie z tym, że można uzupełnić wykształcenie w ciągu 3 lat, czy dotyczy się to mojego przypadku? Bardzo proszę o odpowiedź :lol:

jak najbardziej możesz skożystać z MR, tylko we wniosku oświadczasz że w ciągu 3 lat uzupełnisz wykształcenie, chodzisz do 2 klasy, czyli spokojnie się zmieścić, gdybyś poczytał pare stron wstecz, nie musiał byś się pytać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pierre    1

piotrek071993... składać możesz, nawet jeśli nie masz wykształcenia rolniczego. Odpowiedz sobie na te pytania:

1. Kiedy zamierzasz składać wniosek na MR?;

2. W którym roku skończysz te swoje "studia"?

A teraz na chłopski rozum: jeśli w Twoim województwie przyjmują jeszcze wnioski a Ty w ciągu 3 lat zakończysz edukację to masz elegancko.

Jeśli rekrutacja już się zakończyła to czekać i czytać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Waldekps2    2

jakie maszyny kupujecie za MR, jeżeli to nie tajemnica, moja inwestycja to prasa zwijająca , owijarka, i ładowacz czołowy, a za te 30%+ dołożę z dopłat bezp. i planuje kupić używanego fendta 110- 115 KM,

To zostanie ci 30% jeszcze? Jaki ladowacz bierzesz? Owijarke tez mialem brac ale najpierw sie dogadalem z kumplem ze on bierze a ja sie dorzuce polową kasy a potem jak byl nawal pracy i nie bylo komu mi owinąc to kupilem worki i jestem zadowolony. Tez sie dobrze zakisilo a worki mozna jeszcze raz a moze wiecej razy użyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
muoodyy    2

ja dzisiaj również dostałem pismo o tym że moge sobie akta sprawy zobaczyć i że planowany termin wydania decyzji to pierwszy grudnia. wie ktoś może jak długo trzeba będzie za tą decyzją czekać od dostarczenia do mnie tej informacji o aktach sprawy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki21l    5

To zostanie ci 30% jeszcze? Jaki ladowacz bierzesz? Owijarke tez mialem brac ale najpierw sie dogadalem z kumplem ze on bierze a ja sie dorzuce polową kasy a potem jak byl nawal pracy i nie bylo komu mi owinąc to kupilem worki i jestem zadowolony. Tez sie dobrze zakisilo a worki mozna jeszcze raz a moze wiecej razy użyć.

30% to ogulnie napisałem że można je wydać na co się chce, zostanie mi ok 13-14tyś, tak jak pisze dołoże do tego z opszarówki i ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigniewPGR    109

Przyłączam się! więcej nie napisze co myślę na temta takich ludzi bo minimum ostrzeżenie bym dostał!

 

PS. Poprzednia moja wypowiedz z przykładem dotyczyła województwa łódzkiego, bo to województwo mnie interesuje.

 

EDIT by @krolikNH

I tak dostaniesz - za cytowanie poprzedniego posta

 

Kto mi wytłumaczy uzasadnienie pseudo moderatora @krolikaNH ? Chłopczyku jeszcze nie skończyłeś szkoły średniej, więc weź się za naukę do matury. Jak masz coś do mnie to mi to napisz, a nie przyczepiasz się do moich postów!

 

+10% za obrażanie moderatora.

Edytowano przez andrzej2110

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Waldekps2    2

ja dzisiaj również dostałem pismo o tym że moge sobie akta sprawy zobaczyć i że planowany termin wydania decyzji to pierwszy grudnia. wie ktoś może jak długo trzeba będzie za tą decyzją czekać od dostarczenia do mnie tej informacji o aktach sprawy?

Ja dostalem takie pismo juz dawno a decyzja miala byc do 15 grudnia a tymczasem przyszla wczoraj. Czekam teraz na decyzje w sprawie renty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

Kto mi wytłumaczy uzasadnienie pseudo moderatora @krolikaNH ? Chłopczyku jeszcze nie skończyłeś szkoły średniej, więc weź się za naukę do matury. Jak masz coś do mnie to mi to napisz, a nie przyczepiasz się do moich postów!

No więc kolego dostałeś ostrzeżenie za to że z kopiowałeś post znajdujący się bezpośrednio nad Twoim a tego zabrania regulamin, wiem to nawet ja bez matury. Pozdrawiam.

Jak myślicie te wiadomości o rentach będą już np dziś o północy ??, może warto by poczekać i zobaczyć


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

nasil- tam ludzie pracuja, bez przesady, ze beda robic po nocach. Gdzies bylo napisane, po 1 grudnia, czyli nie spodziewalbym sie tego jutro;)


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

po 1 czyli 9 powinni juz dac to do neta :lol:

Znajac zycie to i tak wiele sie nie pomyliłem z tym 9 grudnia...


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejczbio    82

jakie maszyny kupujecie za MR, jeżeli to nie tajemnica, moja inwestycja to prasa zwijająca , owijarka, i ładowacz czołowy, a za te 30%+ dołożę z dopłat bezp. i planuje kupić używanego fendta 110- 115 KM,

 

Weź człowieku wyjdź stąd, bo robisz burdel w temacie. Co kogo obchodzi jakie chcesz maszyny kupić... później trzeba się przebijać przez te bezsensowne posty... A moderatorzy zamiast przestrzegac trochę trzymania się tematu, potrafią tylko walić ostrzeżenia, za pisanie posta pod postem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki21l    5

Weź człowieku wyjdź stąd, bo robisz burdel w temacie. Co kogo obchodzi jakie chcesz maszyny kupić... później trzeba się przebijać przez te bezsensowne posty... A moderatorzy zamiast przestrzegac trochę trzymania się tematu, potrafią tylko walić ostrzeżenia, za pisanie posta pod postem...

ok, rozumiem, nie było tematu, przepraszam za zaśmiecanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1piotr1    14

specjalnie to robią ,żeby nie zdążyć z przepisaniem na modernizacje :D ciekawe co tzn pożniejszy termin ....... styczeń :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejczbio    82
Celem wprowadzanych zmian jest przyznanie rent strukturalnych jak największej liczbie osób spośród tych, które złożyły wnioski o przyznanie takiej pomocy w 2010 r.
W porę się obudzili :D Kiedy się zakończył nabór 10 IX ? ... bez komentarza ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki21l    5

W porę się obudzili :D Kiedy się zakończył nabór 10 IX ? ... bez komentarza ...

w kulki se lecą, niech by chociaż podali termin kiedy będzie ta lista, bedziemy teraz czekać nie wiadomo ile

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj