Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mikcom20    190

Czy po otrzymaniu pisma w sprawie "możliwości zapoznania się z aktami sprawy" trzeba w te akta zaglądać czy czekać za decyzją? Dzisiaj dostałem to pismo. I czy jest możliwość w tym momencie zmiany jakiejś maszyny na inną lub np. jeśli mam pług opryspiwacz i presę to czy mogę zrezygnować np. z pługa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laver    5

Czy mam szanse dostac pozytywna decyzje jesli gdy skladalem wniosek bylo 113% puli? woj. lubelskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

jeśli odrzuconych zostanie odpowiednio dużo osób z puli 100% to oczywiscie że tak. Jedyna szansa to renty strukturalne bo wiele osób zrezygnuje z przepisywania jeśli nie otrzyma renty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigniewPGR    109

Czy mam szanse dostac pozytywna decyzje jesli gdy skladalem wniosek bylo 113% puli? woj. lubelskie

 

Masz większe szanse niż ten, co złożył jako pierwszy, warunek ten pierwszy musi mieć poprawki a Ty nie :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadam    0

Witajcie,w koncu po 5 tygodniach od zlozenia wniosku o platnosc kasa za MR wplynela na konto,:lol:)))))

 

z jakiego jesteś województwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wystarczy tylko swiadectwo ukonczenia szkoły :lol: pisalem e mail do ARIMR w tej sprawie oto odpowiedz jaką uzyskałem(wiem ze kilka stron wstecz byl podobny post)

 

Zasady przyznawania premii dla „młodych rolników” reguluje rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 17 października 2007 r. w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania pomocy finansowej w ramach działania „Ułatwianie startu młodym rolnikom” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 (Dz.U. z 2007 r. Nr 200 poz. 1443 z późn. zm.). Szczegółowy wykaz kierunków studiów, zawodów i specjalności oraz tytułów kwalifikacyjnych z zakresie rolnictwa, a także rodzaje dokumentów potwierdzających posiadanie kwalifikacji zawodowych określa załącznik do rozporządzenia. Dokumentem potwierdzającym posiadanie kwalifikacji zawodowych na poziomie wykształcenia średniego rolniczego jest świadectwo ukończenia szkoły kształcącej w zawodach wymienionych w wykazie zawodów i specjalności wykształcenia średniego zawodowego, w załącznikach do ww. rozporządzeń. Są to świadectwa potwierdzające ukończenie następujących typów szkół: technikum, technikum uzupełniającego oraz szkoły policealnej. Absolwenci szkoły policealnej, kształcącej w zawodach wymienionych w wykazie zawodów i specjalności wykształcenia średniego zawodowego, mogą legitymować się świadectwem ukończenia szkoły, jak i dyplomem ukończenia szkoły i w ich przypadku są to dokumenty równorzędne. W Pana przypadku ukończenie policealnej szkoły rolniczej z uzyskanym tytułem zawodowym technika rolnika bez zdawania egzaminu zawodowego będzie spełniało wymóg kwalifikacji zawodowych w działaniu „Ułatwianie startu młodym rolnikom”.

Tylko jest jedno ale, bo uzyskanie tytułu zawodowego technika rolnika jak sama nazwa mówi można uzyskać tylko poprzez zdanie egzaminu zawodowego na Technika Rolnika. Sam skaczyłem technikum rolnicze i nigdzie na tym świadectwie ze szkoły nie pisze że przyznaje mi się tam jakiś tytuł. Poprostu ukończyl technikum rolnicze i tyle. Kwalifikacje zawodowe uzyskalem po zdamy egzaminie i tam jest juz napisane zawód : Technik rolnik . Także nie wiem ale chyba w tej agencji sami nie wiedza albo w bład wprowadzają bo samo świadectwo ze szkoły świadczy tylko o tym ,że masz średnie wykształcenie nic więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Firek    2

Mam do was pytanie: jak będę składał np za rok wniosek o dofinansowanie na MR i mam w tej chwili skończoną szkołę policealną w zawodzie technik agrobiznesu wraz tytułem technika, to muszę byc ubezpieczony jakiś minimalny okres w KRUSie? I jeśli ojciec w tym roku korzystał z dofinansowania Modernizacja gospodarstw rolnych, to czy może mi przepisac ziemię np za rok, czy dopiero za 5 lat? Jeśli nie mógł by mi przepisac ziemi to wystarczyło by jak bym załatwił sobie 11 ha dzierżawy do dofinansowania na MR?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Brat wczoraj był w Czestochowie, pozalatwiał i tak jak mówił @YacentY były niektóre bratki, mial podpisac, cos poznieniac, pani w agencji posprawdzałai wyglada na to ze wszystko juz jest ok.

Czekamy na decyzje ;)


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marecki171    0

Ja mam pytanie trochę z innej beczki a mianowicie co sądzicie o traktorach kubota? Pytam ponieważ przymierzam się do zakupu kuboty L5040.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszg82    1

z jakiego jesteś województwa

jestem z lubelskiego,wniosek mialem nr cos okolo 140,dotego drobne poprawki pozniej rozpatrywal mi zamosc,decyzje mialem w polowie wrzesnia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gabrys    0

Ja wniosek nr7xx poprawka jedna zlożona 2 listopada.Pismo o niezałatwieniu sprawy dostalem 15 listopada i termin rozpoznania sprawy do ;) 22.12.2010 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszz110    5

mam takie pytanie ile trzeba czekać żeby ARiMR przelała pieniądze na konto bo teraz to tak

1) przepis pola po decyzji o rencie

2) wszystkie formalności z REGONem i krusem i po tym wszystkim dopiero wniosek o płatność i teraz pytanie ile się czeka na te pieniądze po złożeniu wniosku w jakim czasie oni mają tą kase przelać na konto????

 

prosze o odpowiedzi bo troche to pilne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

Masz miec numer ewidencji producentow rolnych.


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolu    3

A z czego taki obowiązek wynika? Sorry że tak dopytuje ale pierwszy raz słyszę że MR musi zakładać regon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

Zadnego REGONU nie trzeba


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No nie trzeba poprostu kolega na VAT przechodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiek89    23

Tylko jest jedno ale, bo uzyskanie tytułu zawodowego technika rolnika jak sama nazwa mówi można uzyskać tylko poprzez zdanie egzaminu zawodowego na Technika Rolnika. Sam skaczyłem technikum rolnicze i nigdzie na tym świadectwie ze szkoły nie pisze że przyznaje mi się tam jakiś tytuł. Poprostu ukończyl technikum rolnicze i tyle. Kwalifikacje zawodowe uzyskalem po zdamy egzaminie i tam jest juz napisane zawód : Technik rolnik . Także nie wiem ale chyba w tej agencji sami nie wiedza albo w bład wprowadzają bo samo świadectwo ze szkoły świadczy tylko o tym ,że masz średnie wykształcenie nic więcej.

 

 

A ja się pytałem osoby kompetentnej w mojej szkole i potwierdziła mi że na świadectwie ukończenia szkoły jest też napisane Technik Rolnik, a nie tylko na dyplomie zawodowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj