Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

ile czasu mniej więcej schodzi na całą procedurę - miesiąc czy krócej?

Notariusz od 2 dni do 2 tygodni ( zależne od dostepności notariusza i zebrania odpowiednich dokumentów) mi zajeło to 5 dni

Gmina od 1 dnia do 3 tygodni (zależy czy gmina wystawi ci zaświadczenie o posaidaniu gruntów na podstawie aktu notarialnego ,jeśli nie to musisz czekać aż geodezja prześle dokumenty) Mi wystawili to od ręki i to w 2 gminach

KRUS jesli nasz wszystkie dokumenty to składasz wniosek 1 dnia i czekasz na decyzje ( miła pani w KRUS powiedział ,że może to potrwac do 1 miesiąca , ale decyzja była po 2 tygodniach)

ARIMR numer gospodarstwa dostałem po tygodniu

ARR - przepisanie kwoty mleczej ok. 2 tygodni

Podsumówując cała procedura może trwać od 2 tygodni do prawie 2 miesięcy , wszystko zależy od tego czy wcześniej przygotujemy niezbedne dokumenty no i oczywiście od szczęścia.

Życze powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Jeśli dobrze wyczytałem to we wniosku mr muszę napisać na co mam zamiar przeznaczyć pieniądze?

Jeśli np. po roku zmienią mi się plany to czy bez problemu mogę przeznaczyć pieniądze na co innego (oczywiście związane z produkcją rolną)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3868

jak pytaliśmy się z bratem to tylko aneksujesz umowę

my już wiemy ze nam się mocno zmieni plan, ale plany są po to aby się zmieniac :)


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadam    0

yacenty z ubezpieczeniem w KRUS to jest tak że podlegasz ubezpieczeniu z mocy ustawy a co za tym idzie żaden byle kierownik oddziału nie stoi nad ustawą powinni Cie ubezpieczyć tylko na podstawie aktu notarialnego i oświadczenia złożonego przez Ciebie że posiadasz gospodarstwo powyżej 1ha przeliczeniowego. Ale niestety KRUS rządzi się własnymi prawami więc bez pokłócenia się z połową urzędu i bez znajomości przepisów bez tych dokumentów (żądanych bezprawnie) nic nie da się załatwić:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

pozytywna oczywiscie? ja zmieniam Biznesplan i wysyłam brata do Czesochowy w piatek, mysle ze do konca listopada juz cos bedzie wiadomo...


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki21l    5

wczoraj miałem telefon że mam się stawić w arimr, dzisiaj byłem koleś dał mi do podpisania 2 dokumęty i powiedział że jutro wysyła pozytywną decyzje,i moge zaczynać załatwiać darowizne gospodarstwa itp formalnośći. HURA!!!!!!!!!! Nreszcie, tylko że i tak jeszcze muszę czekać na decyzje w sprawie RS ojca, a jak ojciec się nie załapie?????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

A te decyzje o RS to będą wysyłane pocztą czy w internecie będzie lista czy osobiście trzeba się stawić ?


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

My uznalismy, ze nawet jesli ojciec nie załapie sie na RS to i tak przepisujemy gospodarstwa, bo mozna sie zalapac na MGR a i tak mama bedzie musiala placic skladke bo ma za malo lat by przejsc na rente, badz emeryture, badzmy narazie dobrej mysli :huh:


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszz110    5

@yacenty mam pytanie do ciebie bo wpisałem w wniosku MR tam gdzie byłu 3 etapy rozwoju ze do 2013 kupie ciągnik 120-160KM ale okazało sie ze cięgnik bede brał a AgroHandlu no i ma 117KM bo plany sie zmieniły troszke

czy moge kupić go bez żadnego aneksowania umowy

żadnej umowy jeszcze nie podpisywałem z ARiMR

czekam na rente

 

moim zdaniem agencia nie powinna sie czepiać tego ze ciągnik miał być minimum 120 a ja wziołem 117KM. Ważne jest ze pieniądze poszły na ciągnik a nie zostały przejedzone a poza tym jaki ciągnik kupisz za 75tyś 120konny nowy? :blink:

 

w ARiMR powiedziano mi ze w MGR główny nacisk bedzie na młodych rolników którzy przejeli gospodarstwo w zamian za RS

więc składajcie na modernizacje z bratem :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pozytywna oczywiscie? ja zmieniam Biznesplan i wysyłam brata do Czesochowy w piatek, mysle ze do konca listopada juz cos bedzie wiadomo...

 

 

Tak pozytywna, ja wysłałem poprawki pocztom w ciągu 2 tygodni otrzymałem decyzje.


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadam    0

w ARiMR powiedziano mi ze w MGR główny nacisk bedzie na młodych rolników którzy przejeli gospodarstwo w zamian za RS

więc składajcie na modernizacje z bratem :huh:

 

Kto Ci takich rzeczy naopowiadał? wnioski będą punktowanie nie zależnie od tego czy jesteś po MR na rentę czy też nie. A wsparcie będzie przyznawane w zależności od ilości zdobytych punktów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3868

@yacenty mam pytanie do ciebie bo wpisałem w wniosku MR tam gdzie byłu 3 etapy rozwoju ze do 2013 kupie ciągnik 120-160KM ale okazało sie ze cięgnik bede brał a AgroHandlu no i ma 117KM bo plany sie zmieniły troszke

czy moge kupić go bez żadnego aneksowania umowy

żadnej umowy jeszcze nie podpisywałem z ARiMR

czekam na rente

 

moim zdaniem agencia nie powinna sie czepiać tego ze ciągnik miał być minimum 120 a ja wziołem 117KM. Ważne jest ze pieniądze poszły na ciągnik a nie zostały przejedzone a poza tym jaki ciągnik kupisz za 75tyś 120konny nowy? :blink:

 

w ARiMR powiedziano mi ze w MGR główny nacisk bedzie na młodych rolników którzy przejeli gospodarstwo w zamian za RS

więc składajcie na modernizacje z bratem :huh:

ekspertem nie jestem w tej materii ale skoro piszesz 120-160 a bierzesz 117 to moze byc dym, niby tylko 3km a jednak 3km

ja bym pisał aneks do umowy i juz.

wtedy spisz spokojnie - wszystko jest na prawie.

wydaje mi się ze nikt nie powinien robić problemu z tego tytułu

wpisz sobie 100-160 i juz :(


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paul190    0
lukaczmarek    277

to nie jest zbyt dobra informacja ponieważ trzeba się wyrobić z przepisaniem ziemi do 28 stycznia a napewno większość nie wyrobi się w tym terminie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko nas Młodych rolników z tych województw co nie będzie drugiego naboru pozostawiają na lodzie bo jak ktoś nie jest mleczarzem a jest świeżym MR to furtkę ma już zamknięta powinni zrobić w tych województwach nabór jeszcze dla MR ten drugi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Waldekps2    2

Mi przyslali "Zawiadomienie o nizalatwieniu sprawy w terminie". Napisano w nim ze "Powodem niedochowania terminu jest trwające postepowanie dowodowe". Sprawa mojego wniosku ma zostac rozpoznana w terminie do 15.10.2010. Niewiem oco chodzi. Dostal ktos jeszcze takie pismo??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gabrys    0

Mi przyslali "Zawiadomienie o nizalatwieniu sprawy w terminie". Napisano w nim ze "Powodem niedochowania terminu jest trwające postepowanie dowodowe". Sprawa mojego wniosku ma zostac rozpoznana w terminie do 15.10.2010. Niewiem oco chodzi. Dostal ktos jeszcze takie pismo??

NO ja też to pisemko dostalem tylko u ciebie jest termin do 15.10 2010 :D a u mnie do 22.12.2010 DZWONILEM do nichi nie mogą się wyrobić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrz98    1

Nie wiem czy dobrze zrozumialem te pisemko z ARIMR na stronce o MGR ale czy w tym terminie nie dla mleczarzy nie bedzie można skladac w wojewodztwie warminsko-mazurskim juz? Od (18 do 28 stycznia) Jest podane ze w tym wiejewodztwie i kilku innych moga skaldac mleczarze do 17 a pozniej co z tymi nie mleczarzami??;/ Czy normalnie po tym terminie 17 stycznia mogą ci młodzi skladać??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wynika z tego że od 3 do 17 mogą składać wszyscy mleczarze a od 17 do 28 tylko mleczarze w tych 6 województwach a pozostałych województwach mogą pozostali rolnicy . Czyli w 6 województwach maja wyłączność producenci mleka . A niedawno minister Sawicki mówił że czekamy z Modernizacja na Młodych rolników ale jak widać nie na tych z tych 6 województw kompletna dyskryminacja !! Po mojemu powinni zrobić ten pierwszy nabór dla producentów Mleka i pozostałych Młodych rolników żeby ci młodzi nie mleczarze tez mieli szanse odnowić sobie park Maszynowy . A potem drugi nabór dla reszty rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigniewPGR    109

Ja się pewnie się na MGR w tym roku nie załapie :D a szkoda bo w łódzkim jest 3,5 tys wniosków do wykorzystania po 115.000 zł średnio na osobę :/ nie zdążę bo nawet nie mam decyzji o przyznaniu MR, a święta tuż tuż, a decyzje pewnie dostanę na początku grudnia :/

 

Oby był kolejny nabór do roku 2013!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
IMM    0

Przed wyborami minister mógł podac ten artykuł z modernizacją, a nie obiecywal złote góry.A po wyborach wyszło szydło z worka . porażka normalnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki82    31

Czyli wygląda na to że czapa. W opolskim tylko mleczarze :)

Mam 5 km do granicy z woj. łódzkim i 10 km do granicy ze śląskim a tam kasy zostało sporo. To się nazywa pech :D

Jeszcze ojciec nie dostanie renty( bardzo możliwe bo mamy 27 ha a na opolskie to Pikuś) i cała kasa się pójdzie jeb...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj