Polecane posty

yacenty    3860

wacek - to dobrze i zle

z jednj strony musisz jechac, ale pojedziesz i wszystko dokładnie wyjaśnisz, pewnie po twoim wyjsciu już wszystko będzie jasne.

brat jak miał poprawki to zadzwnoli aby jedna stronę poprawił i wydrukował, zajechaliśmy na miejsce a Pan jeszcze ze tu brakuje podpisu, tu trzeba się podpisać na nowszej wersji formularza, tu parafka itp. brat zrobił i po tygodniu przyszła decyzja do domu. a jakby odesłał pocztą tylko tą jedną stronę?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki15146    13

Czyli z tego co zrozumiałem po przeczytaniu ponownym, musze mieć minimum średnią krajową czyli coś ponad 10ha? i w to wliczają się również dzierżawy od osób prywatnych na min 5 lat poświadczone pieczątką?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Niby tak, ale znowu brat musi golfa bujac po drogach ;)

W tym tygodniu jak znajdzie czas to tam pojedzie, zdam relacje co i jak :)


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PetrCech22    1

ja mialem tez male poprawki drobnostki. i wyslalem poczta 4 listopada a decyzja wyslali mi 16 a 18 mialem w domu juz ja;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a gdy nie ma średniej wojewódzkiej to też jest szansa na otrzymanie MR? Gdy średnia wojewódzka jest wieksza od średniej krajowej.

jeżeli nie masz średniej wojewódzkiej to wystarczy ci średnia krajowa,a i musisz spełniać wymogi 4SU to jest taki przelicznik,z 10 ha ciężko jest uzyskać ten wynik zależy jeszcze co siejesz w ODR ci wyliczą jeżeli będziesz miał przepisane gosp z budynkami inwentarskimi i zwierzętami to ten wynik jest łatwiej osiągnąć ale też wymagania dotyczące gosp są większe warto iść do ODR tam ci pomogą u nas w Wlkp powiat Jarocin za załatwienie formalności związanych z MR żądają 1500 zł myślę że warto z takiej usługi skorzystać jeżeli ktoś nie jest sam w stanie tego ogarnąć a muszę przyznać że i ja mam z tym sporo problemów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1piotr1    14

1500 zł za wniosek MR ...... dziwne bo ja płaciłem 500 zł w swoim ODR +chyba jeszcze 150 zł jak bym chciał żeby mi wniosek o płatność wypełnili .... 1500-2000 to słyszałem ze biorą prywatne firmy doradcze .... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Ja zrobiłem sam miałem tylko jedna poprawke, ale nie z mojej winy, tylko miałem zagmatwana sytuacje. Przeczytałem paragrafy i forum i wszytsko sie odało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki15146    13

znaczy z esu nie bylo by problemu. Prowadzimy produkcje mleka, i esu by styklo. Martwi mnie tylko ta ziemia, mamy 9 swojego i 9 ha tak na gebe, ale mysle ze w razie co dzierzawe jakas spisac by mozna bylo na te 2 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrz98    1

Ja na początku października jakoś osobiście złożylem poprawki do MR i miało być juz niby spoko ale decyzji jak dotąd nie dostałem żadnej... arimr Olsztyn...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peron    369

Jutro jadę jeszcze na drobne poprawki, bo coś tam nie tak i może wreszcie rozpatrzą . Mam nadzieję, że pozytywnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigniewPGR    109

HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA

 

PS. śmieje się w twarz NAIWNIAKOM co nadal łudzą się, że ukończenie samej szkoły technika rolnika lub innej podobnej szkoły średniej BEZ ZDANEGO EGZAMINU DYPLOMOWEGO jest wystarczające. TAK macie średnie wykształcenie ale bez KWALIFIKACJI ;) Rozmawiałem z pewną osobą z agencji i powiedziała

"... że osoby które tak twierdzą są po prostu naiwne, i będą wzywani do uzupełnienia wykształcenia, a jeśli tego nie zrobią w terminie 3 lat od uzyskania pomocy finansowej, będą zmuszeni zwrócić pieniążki AGENCJI." Wypełniając wniosek POLE 71 wykształcenie zaznaczyliście średnie, natomiast jeśli zaznaczając kwalifikacje zawodowe zaznaczyliście wykształcenie rolnicze - zaznaczyliście nieprawdę. Pyskujecie, że rozpatrzyli wam decyzje POZYTYWNIE i przyznali pieniążki. Też się cieszę waszą radością, ale zapomnieliście że TO NIE KONIEC!. Wnioski będą jeszcze weryfikowane nie raz! A to podczas sprawdzania faktur, uzupełnienia wykształcenia, spełnienia ESU itp. Więc współczuje osobą, które obudzą się za 3 lata jak zapytają się o wasze wykształcenie! POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paul190    0

Wreszcie dotarła decyzja - więc zaczynamy przygotowania do przekazania gospodarstwa i może po nowym roku MGR złapiemy - trzeba się starać, jeśli ktoś myśli o rozwijaniu gospodarstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peron    369

Byłem dzisiaj małe poprawki złożyć, powiedzieli że może w przyszłym tygodniu będzie decyzja. Oby, bo czasu mało, a chciałbym złożyć jeszcze na MGR i może na różnicowanie przed przepisaniem gospodarstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BlackMamba    1

Młodego rolnika i różnicowania nie można upiec na jednym ogniu. Jedno wyklucza drugie. Dzieje sie tak, poniewaz w momencie zobowiązania się do wytycznych Ułatwianie startu młodym rolnikom beneficjent staje sie platnikiem KRUS. Różnicowanie wiąże się z ZUSEM. Nie możesz być na ZUSIE wypełniając zobowiązania Młodego Rolnika. Zusu unika rolnik, ktory stara sie o premie z tytułu różnicowania będący co najmniej przez okres 3 lat płatnikiem KRUS. Starasz sie o młodego rolnik wiec dopiero zaczynasz przygode z KRUSEM, nie mozesz byc na ZUSIE, a tylko przez ZUS w twoim przypadku prowadzi droga do różnicowania.

Edytowano przez andrzej2110
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Czy jesli przyszły poprawki do Biznesplanu, mozna zmienic marke ciagnika nie zmieniajac mocy?


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem poprawkę w biznes planie i zadzwoniłem do Częstochowy czy mogę zmienić pług z cztery na trzy skiby obrotowe powiedziała że tak można


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Takze powninno sie dac spokojnie, bo z tym gosciem z ODR nie da sie dojsc do porozumienia :)

A moznaby wpisac albo np. Zetora albo NH?


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

Dzwoniłem przed chwilą do ARiMR pan który prowadzxi moją sprawę powiedział że decyzja będzie w przeciągu tygodnia, bo teraz wysyłają decyzje na kompletne wnioski złożone do 15 pażdziernika a potem jadą dalej, a ja składałem 22 października:D jestem z Mazowieckiego


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki21l    5

dzisiaj zadzwonił do mnie gościu co się zajmuje wnioskami że mam pozytywnie rozpatrzony, ale mam do nich jak najszybciej pojechać bo coś tam mam wyjaśnić, jak myślicie wrócę z decyzją,

zbigniewPGR uspokuj się, do nich i tak to nie dociera, po szkole chodziłem na wiele szkoleń rolniczych, głównie MR, RS, MGR , i ja wiem dużo na te tematy,i ie będe więcej ostrzegał ,różnych rzeczy się tam dowiadywałem np że niekture agencje praktykują przerużne sztuczki, małe niedopowiedzenie i gospodarstwo na licytacji,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes91    0

HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA

 

PS. śmieje się w twarz NAIWNIAKOM co nadal łudzą się, że ukończenie samej szkoły technika rolnika lub innej podobnej szkoły średniej BEZ ZDANEGO EGZAMINU DYPLOMOWEGO jest wystarczające. TAK macie średnie wykształcenie ale bez KWALIFIKACJI :) Rozmawiałem z pewną osobą z agencji i powiedziała

"... że osoby które tak twierdzą są po prostu naiwne, i będą wzywani do uzupełnienia wykształcenia, a jeśli tego nie zrobią w terminie 3 lat od uzyskania pomocy finansowej, będą zmuszeni zwrócić pieniążki AGENCJI." Wypełniając wniosek POLE 71 wykształcenie zaznaczyliście średnie, natomiast jeśli zaznaczając kwalifikacje zawodowe zaznaczyliście wykształcenie rolnicze - zaznaczyliście nieprawdę. Pyskujecie, że rozpatrzyli wam decyzje POZYTYWNIE i przyznali pieniążki. Też się cieszę waszą radością, ale zapomnieliście że TO NIE KONIEC!. Wnioski będą jeszcze weryfikowane nie raz! A to podczas sprawdzania faktur, uzupełnienia wykształcenia, spełnienia ESU itp. Więc współczuje osobą, które obudzą się za 3 lata jak zapytają się o wasze wykształcenie! POZDRAWIAM

No niestety koledzy ale mi także tak samo powiedzieli w agencji jak i w szkole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigniewPGR    109

Śmieję się z nich, ponieważ posądzali mnie o założenie nowego konta o nazwie suzuki21l - żal mi ich. Nie liczy się ilość wypowiedzi lecz jakość! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

dobrze zbigniew, wszyscy Ci wierzymy:)

Jakosc, twoich postow, az oslepia moje oczy- zle sie czyta....

Tak zapytam skladales na MR?


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki21l    5

Śmieję się z nich, ponieważ posądzali mnie o założenie nowego konta o nazwie suzuki21l - żal mi ich. Nie liczy się ilość wypowiedzi lecz jakość! :)

dobre, he

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj