Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Wacek21    35

To jak tak czaruja w z tymi decyzjami i rozpatrywaniem to niech zrobia jeszcze inna pule dla mlodych rolnikow. Mogli dla mleczarzy mogą i do młodych gospodarzy! :blink:


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubert9595    4

koledzy czy wiadomo już kiedy ruszy składanie wniosków???

czy ktoś z was ma już wykonany biznes-plan????

i wogule jak się sprawa w tym temacie ma???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr6340    0

No to fajnie ciekawe jak to będzie z tymi którzy dostaną gospodarstwo od rodziców którzy korzystali z Renty strukturalnej ciekawe jak będzie spełniony warunek NASTĘPCY^ w rencie strukturalnej

 

 

PS; Jest ktoś ze województwa Sląskiego kto dostał decyzje w sprawie MR albo czy wo gule jakiś inny papier w tej sprawie ja mam 23 i cisza


Ursus C330 <> MF 255 <> ZETOR 6340 >>W nich siała
ZETOR - Polubisz prace w polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejczbio    82

To jak tak czaruja w z tymi decyzjami i rozpatrywaniem to niech zrobia jeszcze inna pule dla mlodych rolnikow. Mogli dla mleczarzy mogą i do młodych gospodarzy! ;[

 

O tak, o tak! a najlepiej jeszcze oddzielną pulę dla młodych rolników mleczarzy ;[ :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kawa    0

Ja 2 listopada dostałem pismo z ARiMR : o możliwości zapoznania się z aktami sprawy i wypowiedzenia się co do zebranych dowodów i materiałów oraz zgłoszonych żądań oraz informacja , o dacie planowanej decyzji ... itd tj 7 dni od otrzymania tego pisma a dziś mamy 17 listopada a listonosza nie widać. Mam tylko nadzieje, że nie porwali go somalijscy piraci :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszg82    1

nie trwa to dlugo,notariusza zalatwilismy w dwa tygodnie,potem ARiMR,Geodezja i UG no i z kwitami do KRUS, tyle ze problemem jest sama Agencja,decyzje mam z 15 wrzesnia,wniosek o platnosc zlozylem w w polowie pazdziernika i na tym koniec,cisza i spokoj,dupki w jaja sobie leca z nami,kupilem agregat na wniosek i nie wiem czy wogole go wykorzystam przez ich opieszalosc z ta kasa.ale to nie jest ich problem,cwaniaki jedne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigniewPGR    109

Tomaszg82 możesz mi powiedzieć co się załatwia w geodezji ? bo u notariusza wiem, w UG wiem i w agencji tez wiem :blink: ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Sprawy przedstawiają się tak :

koszt przepisania gospodarstwa w moim przypadku coś ok. 3500zł ( opłaty skarbowe ,notariusz ,wyciągi z ksiąg,) najdroższe było chyba wyczyszczenie ksiąg wieczystych

KRUS poszł łatwiej potrzebne jest zaświadczenie z gminy o posiadaniu gruntów mila pani powiedziała ,że do miesiąca bedzie decyzja, czekałem chyba tylko 2 tygodnie)

ARiMR wypełniasz sterte papierków jak masz hodowle to dopiero pisania i wypełniania ,najpierw trzeba numer gosp. wyrobic a potem reszta .Byłem tam chyba ze 4 razy

ARR przepisanie kwoty mlecznej wystarczy wniosek wypełnic przy czym pomoga w mleczarni

US jestem na vatowcem ,księgowa wszystkie papierki przygotowała także tylko zanieśc i opłata skarbowa 170zł

REGON jesli przechodzisz na vat jednego dnia składasz wniosek na drugi odbierasz numer

No i oczywiście panie i panowie trzeba wszędzie kopie aktu notarialnego w KRUS x2 mi poszlo chyba z 6

Jakieś pytania prosze na prywatnym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gabrys    0

W d..pie mam koniec roku :blink: jak nie zdążę na MGR wrrr

Tylko współczuć!!! Ja akurat biorę tylko MR ale ojciec w szpitalu w ciężkim stanie i już myślałem że pismo jest i ruszamy z procedurami a tu .....niespodzianka zamiast krok w przód to krok w tył...MASAKRA!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bialy    0

Z tym MR to w ogóle jakoś dziwnie rozpatrują w Agencji. Jak składałem wniosek, byłem 34x w kolejce, a decyzję otrzymałem nr. 12x. Więc kurcze ponad 200 numerków powinno być przede mną. Chyba, że niektórzy mieli więcej poprawek czy coś. W każdym razie wątpię w tę ich kolejność...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peron    369

Mi przysłali pismo, że przedłużają termin rozpatrywania wniosków. Chyba robią wszystko, żeby sie MR nie załapali na MGR,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszg82    1

Zbigniew,u nas w gminie niema wydz.geodezji,i jak zalezy ci na czasie to zalatwiasz tam sam w powiecie papierek do gminy o posiadaniu gruntow,zeby bylo szybciej:) chyba wiesz ile formalnie trwaja te urzedowe sprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

tomasz ja miałem przechodzić ale jako że stawki vat się zmieniają i to ostro w górę to trzeba już dokładniej przeanalizować.

 

Dzwoniłem dzisiaj do agencji dlaczego przedłuża się okres załatwienia sprawy bo "trwające postępowanie dowodowe" nic mi nie mówi, i mi powiedzieli że wnioski sa rozpatrywane po kolei i jeśli ktoś przede mną nie dostarczył wszystkich dokumentów lub ma jakieś błędy to wszystko się opóźnia bo nie mogą wysłać kolejnej decyzji zanim poprzednie nie zostaną załatwione. obłęd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigniewPGR    109

I bardzo dobrze że jest kolejność zachowana! Rozumiem, że osoba która ma wniosek 400 i ma poprawki to Agencja bierze kolejne wnioski i rozpatruje, aż do momenty kiedy wniosek 400 nie wróci z poprawkami i nie zostanie ponownie rozpatrzony. A Ci co są na liście z numerem ponad 1000 niech czekają cierpliwie - mogli wcześniej złożyć - pretensje sami do siebie, w ogóle powinni całować ministra Sawickiego po nogach, że podwoił środki na młodego rolnika. Tak to Agencja by się wyrobiła w terminie i by nie było takich herców!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bialy    0

Jaka kolejność skoro pisałem, że jaki miałem numer, a jaki mam numer decyzji. W sumie takie działanie przyspiesza wszystko, bo jeśli maruderzy zwlekają z oddawaniem poprawek, lub kilka razy muszą coś poprawiać to agencja zabiera się za kolejne wnioski, bo im zależy by jak najszybciej je zakończyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigniewPGR    109

Poza tym zaraz piszę maila do Agencji żeby zajęli się sprawą wykształcenia, bo to jest nie do pomyślenia, żeby osoby bez wykształcenia dostawały pieniądze! Od razu przestaną pyskować chłopcy bez wykształcenia i wezmą się za naukę bo w przeciwnym przypadku zwrot pieniążków!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

haha, POWODZENIA:)

Teraz sie zaczolem zastanawiac...ile masz lat? 12? Tokiem myslenia przypomniasz mi przedszkolaka, no coz bywa i tak.

 

Wyglada mi na to ze co agencja to inny spsob rozpatrywania wnioskow.


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PetrCech22    1

dzisiaj dostalem decyzje pozytywna z ARIMR, a poprawki 2 tygodnie temu zlozylem...... mam pytanie jak mi przepisza pole to doplate za ten rok to jak z nią jest??? ja dostane czy rodzice??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigniewPGR    109

haha, POWODZENIA:)

Teraz sie zaczolem zastanawiac...ile masz lat? 12? Tokiem myslenia przypomniasz mi przedszkolaka, no coz bywa i tak.

 

Wyglada mi na to ze co agencja to inny spsob rozpatrywania wnioskow.

 

chłopku małorolny XSC podobno awater mówi wiele o człowieku, dlatego też zastanawiam się co mam o Tobie myśleć, wydaje mi się że jesteś Kapitan Bomba z planety KurwiX polujący na istoty zwane "gównojadami" ... starczy ;)

 

PetrCech22 doplaty za 2009/2010 dostają twoi rodzice, teraz za 2010/2011 dostaniesz Ty, ponieważ w maju 2011 Ty wystąpisz o płatność. Poza tym tak czy siak kasa pozostanie w rodzinie :)

 

Bez komentarza... (%)

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

Zle skojarzenie, tak zbytnio nie wiem o czym piszesz, lecz widze, ze chyba jestes obeznany w tej skreskowce, chodz ja fabuly nie znam.

 

Pozdrawiam wielkoobszarowcu!


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj