Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
czajus    0

czy jak dostane premie młodego rolnika to mogę kupić używany ciągnik do 5 lat dodam ze w biznes planie miałem napisane zakup ciągnika od 40 do 140 km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter03    29

Witam. w tygodniku siedleckim czytałem że można jeszcze składać wnioski ? Czy to prawda ? Podobno można składać do końca roku wnioski o premie ? Proszę o szybka odpowiedz . Jeśli w gazecie tak pisało było tam wspomniane coś o rozporządzeniu ministra to myślę ze to prawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiktor87    0

Wejdź na stronę agencji tam jest wszystko,przyjmują jeszcze w czterech województwach .Przyjmowanie wniosków zakończy się dzień po tym jak wykorzystanie puli przekroczy 120 %.jeśli nie przekroczy to do 31 grudnia .

 

Orientuje się ktoś ile możne skasować notariusz za przekazanie gospodarstwa wraz z budynkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

panowie czy ktos z woj, mazowieckiego kto składał bądż poprawiał wniosek po 17 wrezesnia dostał decyzje,ja miałem wniosek po 2 poprawkach i było to kompletne 17.07 i ciiiiiisza????????

Ja składałem po 15 października i koleś powiedział że z miesiąc trzeba będzie poczekać co najmniej.


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadam    0

jak składaliście wnioski o płatność to składaliście jakiś dokument że konto podane jest wasze np. umowę z bankiem? bo mi koleś w powiatowym biurze mówił ze trzeba a we wniosku nie ma nic takiego zaznaczonego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raffi    1

Ja tylko napiszę, że mam skończone technikum agrobiznesu (egzamin nie zdany) i już dawno złożyłem wniosek o płatność bez potrzeby uzupełnienia wykształcenia - to dla tych, którzy twierdzą że nie ma takich osób (woj. mazowieckie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes91    0

Ja tylko napiszę, że mam skończone technikum agrobiznesu (egzamin nie zdany) i już dawno złożyłem wniosek o płatność bez potrzeby uzupełnienia wykształcenia - to dla tych, którzy twierdzą że nie ma takich osób (woj. mazowieckie).

Ok to dlaczego w załączniku "oświadczenie o uzupełnieniu wykształcenia" musiałem napisać "Po ukończeniu nauki uzyskam następujący tytuł technik agrobiznesu" a jeśli ukończę szkołe bez zdanego egz. zawodowego to tego tytułu posiadał nie będę. Czyli po krótce było by to niesprawiedliwe bo jednym wystarczy skończenie szkoły bez egzaminu a drudzy(którzy jeszcze się uczą)będą musieli uzyskać tytuł technika aby spełnić wymagania,jestem pewien że jak bym dostarczył samo świadectwo ukończenia szkoły to by mi go nie uznali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3860

Z mojego punktu widzenia najlepiej tam gdzie jest tanie prowadzenie konta, tam gdzie masz duzo bankomatów z tanią wypłatą.

Dużo zależy od regionu w którym mieszkasz, w jednej części Polski mamy więcej bankomatów jednego banku, w innej więcej drugiego.

Czasem banki mają podpisane umowy z innymi bankami i możesz za darmo wypłacać z wszystkich bankomatów.

Też zależy od tego do czego jest ci to konto potrzebne, opcji jest bardzo dużo.

Czasem warto jest nawet miec 2 konta.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raffi    1

Kolego ale bez zdanego egzaminu na świadectwie jest zawód - technik agrobiznesu - więc nie wprowadzaj w błąd innych, a jak nie skończyłeś jeszcze szkoły to normalne że musisz uzupełnić wykształcenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigniewPGR    109

Ja powiem tyle, jeśli od was nie wymagali zdanego technika agrobiznesu, to nie macie wykształcenia średniego i mam nadzieje ze osoby sprawdzające wnioski się tego dopatrzą i będziecie musieli zdać ten egzamin albo oddać pieniądze Unii! Proste! Bo nie wyobrażam sobie żeby pieniądze dostawały osoby, które nie potrafią zrobić biznesplany swojego gospodarstwa! Po pierwsze to są pieniądze wyrzucone w błoto, po drugie robicie sztuczny tłum w rozpatrywanych wnioskach, po trzecie niezdany egzamin dyplomowy przekłada się na to, że nie potrafiliście samemu wypełnić biznesplanu do agencji tylko wykorzystujecie osoby postronne, które w ogóle nie znają reali polskiej wsi, potrzeb rolników. I w Polsce jest jak jest!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek30    11

Samo świadectwo jest już dokumentem poświadczającym wykształcenie średnie rolnicze.Znam osoby,które same wypełniały biznesplan a nie zdały egzaminu zawodowego bo zabrakło im kilka punktów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

widac, kolega zbigniew jest bardzo dumny z tego, ze byc moze po wielkich trudach zdobyl tytul technika.

Jak dla mnie jestes osoba na tyle uprata, pewna siebie, ze niepotrafi dojsc to do twojej pustej glowy, ze wysilek ktory wlozyles na zdanie egz. zawodowego byl niepotrzebny. SKONCZ ten temat, bo dla normalnych ludzi, ktorzy oddaja biznesplany do zrobienia komus, sprawa jest oczywista.

 

Po wczesniejszej wypowiedzi, wnioskuje iz, malo jeszcze widziales


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek20    0

ja niemam dyplomu i nie czuje sie gorszy zabraklo mi 3pkt ale ja to jeb.dostałem decyzje na premie swiadectwo wystarczy wiedzialem juz od dawna. a ty zbigniew po co tak robisz nie kazdy jest taki zdolny jak ty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigniewPGR    109

Aż tak bardzo nie jestem dumny, bo to wcale nie było trudne zdać ten egzamin, dodatkowo mogę się pochwalić, że posiadam inne wyższe wykształcenia kolego XSC. W sumie po głębszym zastanowieniu dochodzę do wniosku że to jest tak samo z ludźmi co ukończą szkołę średnią i nie zdadzą matury - w sumie maja średnie (tzw niepełne). Poza tym nikogo nie obrażam, a to jest forum i każdy ma prawo do swojego zdania.

 

PS. Mam bogate doświadczenie życiowe - nie jedno widziałem, a sprawiedliwość zawsze zwycięża :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

Marnujesz sie kogo na tym rolnictwie... taki madry czlowiek i jest tylko rolnikiem. Co do tej sprawiedliwosci, to wez niezawisc ludzia bez dyplomu tych pieniedzy, ty jak i oni jestescie w takim samym "gownie"

Mozna wiedziec na jaka ocene zaliczyles obrone?


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolu    3

Gdzie najlepiej założyć konto?

Ja założyłem ostatnio konto w alior banku - myślę że jest całkiem korzystne:

- bezpłatne przelewy przez internet

- bezpłatne wypłaty pieniędzy ze wszystkich bankomatów

- bezpłatny rachunek

- jedyny koszt to 5 zł miesięcznie za kartę płatniczą

Wcześniej miałem w mbanku - ale denerwowało mnie że nie mają żadnych placówek i bankomatów też nie za wiele bezpłatnych, ale tam było wszystko bezpłatnie. W aliorze podoba mi się właśnie to że mają warunki takie jak w większości banków internetowych - czyli zero opłat, 5 zł za kartę to luksus wypłaty środków z każdego bankomatu i sporo placówek z miłą obsługą. A i ciekawa wydaje się taryfa nocna gdzie od 24 do 6 rano połowa środków z konta "pracuje".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sandman    0

otrzymałem list z ARiMR domyślałem się że to decyzja w sprawie MR jednak nie.. była tam informacja o możliwości zapoznania się z aktami sprawy i wypowiedzenia się co do zebranych dowodów i materiałów oraz zgłoszonych rządań oraz informacja , o dacie planowanej decyzji czy to normalna informacja przed decyzją, wysyłana wnioskodawcą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laver    5

Witam mam pytanie odnosnie uzupelnienia wyksztacenia wiem ze ten temamt jest raczej do zamkniecia ale mi chodzi o to ze w oswiadczeni jest następujacy zapis "Po zakończeniu nauki uzyskam następujący zawód/ specjalność/ tytuł kwalifikacyjny/ tytuł zawodowy*…………………………………………….. "

nieweim czy dobrze rozumiem ale czy jest tak, ze:

-jesli skoncze tylko szkole uzyskam zawód

-a jeśl skoncze szkołe i zdam egzamin zawodowy uzyskam tytuł zawodwy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr6340    0

Aż tak bardzo nie jestem dumny, bo to wcale nie było trudne zdać ten egzamin, dodatkowo mogę się pochwalić, że posiadam inne wyższe wykształcenia kolego XSC. W sumie po głębszym zastanowieniu dochodzę do wniosku że to jest tak samo z ludźmi co ukończą szkołę średnią i nie zdadzą matury - w sumie maja średnie (tzw niepełne). Poza tym nikogo nie obrażam, a to jest forum i każdy ma prawo do swojego zdania.

 

PS. Mam bogate doświadczenie życiowe - nie jedno widziałem, a sprawiedliwość zawsze zwycięża :P

 

Drogi kolego masz bogate doświadczenie życiowe i jesteś tak mądry że nie możesz zrozumieć że do uzyskania wykształcenia rolniczego wystarczy samo świadectwo ukończenia szkoły powiedz mi jak ty zdałeś te egzaminy jak nie potrafisz czytać ze zrozumieniem usiądź w domu i na spokojnie przeczytaj rozporządzenia i nowelizacje do MR a jeśli i tego nie skumasz to zadzwoń do ARiMR i tam ci powiedzą i się wreszcie dowiesz jaka jest prawda

A z po resztom to powiedź (za cytuj) w którym miejscu pisze że potrzebny jest ten ZDANY EGZAMIN ?


Ursus C330 <> MF 255 <> ZETOR 6340 >>W nich siała
ZETOR - Polubisz prace w polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigniewPGR    109

Temat zakończyłem, nie będę się wypowiadał na ten temat jedynie zacytuję " nie polemizuj z idiotą najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krupekf16    8

Zbigniew jest strasznie uparty skoro piszemy mu ze nam bez zdanego egzaminu poprzyznawali dotacje i on tego nie rozumie to juz inaczej mu sie nie da wytlumaczyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj