Polecane posty

lukaczmarek    277

Ja dzisiaj byłem złożyć w Łodzi drugi raz poprawki. Dokładnie to jedna cyferka była źle wpisana:) powiedzieli mi że decyzje dostanę jak najszybciej czyli w tym tyg maksymalnie w przyszłym bo muszą się wyrobić zanim nastąpi nabór na MGR czyli pod koniec tego roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

Powiedzieli mi tak jak składałem poprawkę tydzień temu no może ze dwa


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadam    0

nie możliwe ja decyzję dostałem jak się nie mylę 21 września a też jestem z mazowieckiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

To może chodziło im o tych co mają poprawki, nie wiem już sam.


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadam    0

chyba żeby chodziło o tych z poprawkami kolega tez składał już miesiąc temu poprawki i czeka bez żadnej odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

JA rowniez nadal czekam, dzis mialem dzwonic do Czestochowy jednak nie mialem czasu do 15...


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

koledzy powiedzcie jak to jest z kasą kiedy ją wypłacają czy od razu po podpisaniu umowy z agencją czy później bo ja słyszałem że dopiero jak rozpatrzą wszystkie wnioski :( . A może ktoś już dostał pieniądze?


red power

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

pieniądze dostanie młody rolnik - czyli taki co posiada gospodarstwo (jak Ci przepiszą) :(:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panowie i Panie którzy korzystają z Programu Młody Rolnik 2010 i prowadzą gospodarstwa mleczne

Jest wielki problem a mianowicie zapis w projekcie ustawy dotyczącej Modernizacji Gospodarstw Rolnych dla mleczarzy w 2010r.

Cytuje: ,, Uprawnionymi do tych środków będą gospodarze ,którzy od co najmniej roku prowadzą produkcję mleka..."

Ten zapis wyklucza Nas z skorzystania z tego programu. To jest skandal gdy po zapowiedziach ministra o pomocy dla MR jest szykowany taki projekt ,który dyskryminuje tylko Nas. Gdyż jak możemy wywiązać się z tego zapisu ,gdy gospodarstwo posiadamy od niedawna bądz będziemy posiadać w niedalekiej przyszłości.

Także apeluje do wszystkich o wysyłanie wiadomości e-mail na adres ARIMR a także Ministerstwa Rolnictwa z prożbą o zmianę tego zapisu

 

kancelaria@minrol.gov.pl

info@arimr.gov.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopojno    0

może za ten rok będzie można zaliczyć okres kiedy rodzice prowadzili produkcje mleka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
--Przemek--    3

Witam mam takie pytanie mam nadzieje że ktos bedzie potrafił na nie odpowiedzieć :)

Czy jeżeli chciałbym rozpocząć prowadzenie działalności gospodarczej, korzystając przy tym ze wsparcia dla nowych przedsiębiorstw (przez co najmniej rok musi być prowadzona działalność i co za tym idzie zapewne opłacany ZUS). W takim przypadku czy mógłbym skorzystać z premii dla młodych rolników? Wymagane jest 3 letnie opłacanie KRUSU, co w takim przypadku było by z ZUSem z działalności gospodarczej. W tej chwili dochodzę do wniosku że te dwa "programy" nawzajem się wykluczają :( Byłbym wdzięczny za wszelkie informacje w tej sprawie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3864

a co powiecie o osobach które cudownie dziś kupują krowy tylko po to aby za miesiać być mleczarzem?

jakies ograniczenia muszą być - raz zabiorą jednym, raz zabiorą innym.

moj ojciec od 4lat chciał przejsc na rente struktralną - jak dawali 2 tys renty to mu brakowało 3 miesięcy,

jak juz miał lata to nie było pieniedzy...


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1piotr1    14

przemek to się zdecyduj czy ty chcesz być biznesmenem czy śmierdzieć gnojem bo przez takich jak ty właśnie teraz na wszystko brakuje kasy i ludzie muszą brać np renty połowę niższe :( po co ci młody rolnik jak zamierzasz prowadzić firmę ale taka natura Polaka jak jest okazja to się nachapać ile wlezie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek20    0

mam problem nie dostałem decyzji w sprawie mlodego rolnika. zlozylem poprawke 15 wrzesnia i powiedziała ze jest wszystko ok. i do tej pory nie dostalem decyzji wczoraj dzwonilem do arimr do warszawy bo jestem z mazowiecikego i mi powiedzeli ze kto zlozył porawke po 7 wzesnia nie dostanie szybko decyzji bo decyzje so wztrzymane moze ktos tez ma taki problem? i moze wie cos na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

Yacenty z tymie mleczarzami to nie tak łatwwo bo musisz miec kwote i produkcje mleka conajmniej od roku wiec w tej chwili kupujac krowy nic to im nie da:)


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki15146    13

ale jest też taki zapis o ile się nie mylę że młodym rolnikiem jest ten, który prowadzi gospodarstwo rolne nie dłużej niż 12 miesięcy. Czyli to się wzajemnie wyklucza moim zdaniem. Jak można posiadać produkcję mleczną a nie mieć gospodarstwa? Przecież to jakiś absurd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3864

dokładnie tego problemu nie analizowałem ale niestety nasze prawo w wielu miejscach się wyklucza, to nie pierwszy i pewnie nie ostatni raz


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki15146    13

czyli skoro gospodarstwo które mam otrzymać zajmuje się produkcją mleka i w przyszłym roku chciałbym wystąpić o MR to o ile nic się nie zmieni to nie mam szans? Tak to rozumiem przynajmniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

no własnie to jest ta syytuacja o ktorej mowi Jacek nie wiadomo jak sie na to zapatruja:)


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolu    3

Jeśli ktoś wie to niech napisze czy młody rolnik który posiada krasule krócej niż rok, ale gospodarstwo jest o profilu mlecznym od kilku dobrych lat może skorzystać z mgr mlecznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xdenyx    0

Czy żeby złożyć wniosek na Młodego Rolnika trzeba być w Krusie? Jeśli tak to ile?

CZy jak mam działke budowlaną 30 arów pod dom to nie przeszkadza w tym programie o dotacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek123    9

Panowie i Panie którzy korzystają z Programu Młody Rolnik 2010 i prowadzą gospodarstwa mleczne

Jest wielki problem a mianowicie zapis w projekcie ustawy dotyczącej Modernizacji Gospodarstw Rolnych dla mleczarzy w 2010r.

Cytuje: ,, Uprawnionymi do tych środków będą gospodarze ,którzy od co najmniej roku prowadzą produkcję mleka..."

Ten zapis wyklucza Nas z skorzystania z tego programu. To jest skandal gdy po zapowiedziach ministra o pomocy dla MR jest szykowany taki projekt ,który dyskryminuje tylko Nas. Gdyż jak możemy wywiązać się z tego zapisu ,gdy gospodarstwo posiadamy od niedawna bądz będziemy posiadać w niedalekiej przyszłości.

Także apeluje do wszystkich o wysyłanie wiadomości e-mail na adres ARIMR a także Ministerstwa Rolnictwa z prożbą o zmianę tego zapisu

 

kancelaria@minrol.gov.pl

info@arimr.gov.pl

 

Popieram kolegę. Ja już wysłałem e-mail i zachęcam innych. Może będzie jakiś efekt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magdziarz    12

Zawsze była produkcja mleka na pierwszym miejscu. Krowiarze do wszystkiego chcą miec wyłącznośc. Do Prow i wszyskich inyc programy zawsze produkcja mleka była premiowana i pod szczególną uwagą przez to dużo innych rolników nie dostało ani grosza, teraz jak odcieli Was od młodego Rolnika to wielkie pokrzywdzenie, uważam że ten zapis był zrobiony celowo,ale producenci mleka nie chcą przyją tego do wiadomości

Dajcie podoic i innym tą unie,nie wszystko zawsze będzie dla was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolu    3

3. Warunek, o którym mowa w ust. 1 pkt 3,w przypadku podmiotów, które nabyły gospodarstwo w okresie 12 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy, uznaje się za spełniony, jeżeli w nabytym gospodarstwie działalność rolnicza w zakresie produkcji mleka jest prowadzona co najmniej od roku.”;

Cytat na uspokojenie.... Czytajmy do końca :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj