Polecane posty

Piotrz98    1

ile trwa załatwianie potrzebnych dokumentów do złożenia wniosku wyrobił by sie w 2-3 dni????

Może i byś się wyrobił ale na zaświadczenie ze skarbówki czeka się od 3 do 7 dni chyba jakoś tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes91    0

Może i byś się wyrobił ale na zaświadczenie ze skarbówki czeka się od 3 do 7 dni chyba jakoś tak

 

A można by ten dokument dosłac po złożeniu wniosku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszs88    3

to już naprawdę rzadko gdzie czeka się do 7 dni...za nim zrobi Ci ktoś wniosek to dwa góra trzy dni miną to przez ten czas załatwisz sobie zaświadczenie!!!:) ja czekałem pół godz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolu    3

Jeśli dobrze pogadasz to Ci szybciej dadzą zaswiadczenie z US, a wniosek to usiądź i napiszesz....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1piotr1    14

nie wprowadzajcie chłopaka w błąd bo to ile na co się czeka zależy tylko i wyłącznie od danego US czy innej jednostki , u mnie się czeka tydzień i niema na ten temat dyskusji więc jedynie sobie z panią przy okienku można o pogodzie pogadać ... choć tez nie do końca bo 10 ludzi za tobą cię pogania :) i ja czekałem tydzień i jak się pozniej okazało dostałem złe zaświadczenie i musiałem czekać drugi tydzień wiec ....... pechozol :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikcom20    190

Do czego zaliczany jest las? Czy w tabeli o zadeklarowanych działach we wniosku wpisywaliscie las jako "powierzchnia użytków rolnych" czy jako "inne"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszz110    5

no mówli ze juz kilku rolników ma pieniadze na kącie

po cichu dowiedziałem sie ze modernizacja ma być na styczen bo chcą zakończyć na finito młodego i bedzie juz wiadomo co z tymi młodymi co są powiazani z rentą str.

bo checi mają zeby i młodzi rolnicy którzy dostaja w zamian za rente godpodarstwo skorzystali z modernizacji :D to dla mnie bardzo dobra wiadomość :) i dla was chyba tez

 

a co do tego czy czytają agrofoto to jest to bardzo możliwe

z jakiego forum biorą rozmowy do agrobiznesu o warzywach i owocach <jabłkach> ?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PetrCech22    1

Młody ma byc co rok. a renta była ostatnia w programie PROW 2007-2013...

 

ja dzis dzwonilem do Agencji w Cze-wie i dowiedzialem sie ze wyslali list z poprawkami, ale podobno jakies drobnostki.... tak wiec czekam dalej na decyzje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Ja juz poprawki zlozylem dawno temu, czekam na decyzje... jutro chyba zadzwonie do Czestochowy :D


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes91    0

Złożyłem i wyrobiłem się ze wszystkimi papierami w 1 dzień. A wie ktoś czy trzeba dołączać świadectwo szkolne(ksero) jeśli jest się uczniem jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Młody ma byc co rok. a renta była ostatnia w programie PROW 2007-2013...

 

ja dzis dzwonilem do Agencji w Cze-wie i dowiedzialem sie ze wyslali list z poprawkami, ale podobno jakies drobnostki.... tak wiec czekam dalej na decyzje:)

A mógł byś się podzielić z nami gdzie się dowiedziałeś tego żźe młody rolnik ma być co roku? bo ja bym się chętnie załapał w przyszłym roku zwłaszcza że teraz już miożna wliczyć w powieżchnie gospodarstwa dzierżawy od osób prywatnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszz110    5

@jankes91 Ja dawałem im swiadectwo to skserowała sobie pani która odbierała dokument

 

Co do tego kto to weryfikuje to mój wniosek przeszedł przez 3 osoby bo jak dostałem poprawki to były zapisywane ruznymi kolorami długopisów

i naliczyłem 3 style pisowni :D

 

@janusz20 Co do ciebie to moze sie załapiesz na młodego i oby tak było ale te dzierżawy to też na 10 lat co najmniej i to zawarte u natariusza lub z datą pewną :) a znam duzo takich którzy mają dzierżawy na słowo lub świstek papieru co w domu napisali

a jak przyjdzie co do czego to <w pompke mnie pocałuj> i tyle rozmowy :) bo każdy sie boi jak słyszy słowo notariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shiftmp3    1

Witam panowie wiem pewnie gdzies to bylo ale to 71 stron i nie chce mi sie tego szukac moi rodzicie maja gospodarstwo o powierzchni 11ha przerzucamy sie na bydlo ja w tym roku koncze szkole ale nic zwiozane z rolnictwem :/ i mam zamiar usupelnic jakis zawod co do rolictwa albo jakis kurs i chcial bym staras sie o MR jest taka mozliwosc ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marecki171    0

Możliwość będzie na pewno jeżeli w przyszłym roku będzie nabór na MR. A w jakim województwie kolego mieszkasz bo to ma duże znaczenie a mianowicie średnia wojewódzka powierzchnia gospodarstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes91    0

Na wniosku wysłanym pocztą zakwalifikują jako datę dostarczenia wniosku tą z nadania na poczcie czy datę z dnia którego otrzymali wniosek w centrali agencji ? bo jutro ostatni dzień biorą w mazowieckim i łódzkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
herbi2501    2

witam panowie dzwoniłem do agencji w wawie i wniosek kompletny jest z poprawkami z dnia 17 wrezesnia jak myślicie kiedy moge spodziewac sie decyzji a był wysyłany poczta 17 sierpnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raffi    1

Ja poprawiałem wniosek o płatność w środę, bo koleś co mi wypełniał pomylił się o 0,001ha, które sobie Państwo zabrało jak robili drogę i wyszła niezgodność o tą powierzchnię wniosku z aktem notarialnym. A i nr konta w powiatowy oddziale nie podałem ale już ok i powiedziała, że lada dzień kasa będzie na koncie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj