Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
MarcinO10    67

Mam pytanie do osób które korzystały z poprzednich edycji programu.

Muszę dostarczyć do agencji cytuję: ,,informację dotyczącą numeru fabrycznego, roku produkcji zakupionej owijarki oraz że sprzęt ten jest fabrycznie nowy" Dodam że w wyznaczonym terminie przedstawiłem pracownikom agencji dowód zakupu w postaci faktury Vat.

Jak ma wyglądać taki dokument?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dc231    0

Mam pytanie do osób które korzystały z poprzednich edycji programu.

Muszę dostarczyć do agencji cytuję: ,,informację dotyczącą numeru fabrycznego, roku produkcji zakupionej owijarki oraz że sprzęt ten jest fabrycznie nowy" Dodam że w wyznaczonym terminie przedstawiłem pracownikom agencji dowód zakupu w postaci faktury Vat.

Jak ma wyglądać taki dokument?

 

Kiedy to było? Jeśli masz czas, to dostarcz najlepiej notę korygującą do faktury, kartę gwarancyjną lub w ostateczności oświadczenie sprzedającego.


Kompleksowe przygotowanie wniosków i prowadzenie spraw w ARiMR: woj. kujawsko - pomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinO10    67

Kiedy to było? Jeśli masz czas, to dostarcz najlepiej notę korygującą do faktury, kartę gwarancyjną lub w ostateczności oświadczenie sprzedającego.

Pismo dostałem kilka dni temu. Mam 21 dni na dopełnienie formalności.

Jak wygląda nota korygująca do faktury? Dzięki za odzew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Orientuje się ktoś czy w przyszłym roku też będzie nabór na MR?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

MR jest powiazany z Rentami Strukturalnymi, wiec moze juz nie być naboru, bo na RS był to ostatni nabor do 2013r.


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki550e    1

Mam pytanie do osób które korzystały z poprzednich edycji programu.

Muszę dostarczyć do agencji cytuję: ,,informację dotyczącą numeru fabrycznego, roku produkcji zakupionej owijarki oraz że sprzęt ten jest fabrycznie nowy" Dodam że w wyznaczonym terminie przedstawiłem pracownikom agencji dowód zakupu w postaci faktury Vat.

Jak ma wyglądać taki dokument?

idż tam gdzie zakupiłeś maszyne z fakturom i poproś o takie oświadczenie, że maszyna nie jest starsza niż 5 lat, jaki jest rok produkcji i co ci tam potrzeba, ważne żeby ci to podpisał i wstawił pieczątke sklepu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gabrys    0

U mnie wczoraj przyszło pismo o poprawki. I jeszcze potrzebne zaświadczenie z Krus i Skarbowego mojej żony, a miały tylko wystarczyć same podpisane oświadczenia. Zdenerwowałem się. Ja maszyn nie wyszczególniałem, bo ojciec niby przepisuje bez maszyn, a za premię chce kupić ciągnik, to pytają się, skad wezme maszyny.

O jakim ciągiku myślisz? Ja też chcę kupić na MR ciągnik,myślalem o używanym zetorze proxima no ale sam nie wiem....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jac00    0

Kolego Wacek21 nie siej paniki wśród forumowiczów. W 2009 też nie było naboru na renty strukturalne a na MR jak najbardziej. W najbliższych latach (2011 lub 2012 zależnie od mocy przerobowych ARIMR) nabór na Ułatwianie startu młodym rolnikom będzie na 100%, bo póki co pieniądze na ten program są!! Inną kwestią jest to czy ta kasa nie zostanie przez ministra przesunięta na inne działanie, ale wydaje mi się to mało prawdopodobne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fabian    1

Czy jak dostanę w tym roku premię MR i przejmę gospodarstwo na ręnte strukturalną po rodzicach, mam szanse dostać kasę na Modernizacje Gospodarstw Rolnych ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dc231    0

Pismo dostałem kilka dni temu. Mam 21 dni na dopełnienie formalności.

Jak wygląda nota korygująca do faktury? Dzięki za odzew.

Zadzwoń do pracownika prowadzącego Twoją sprawę czy nie może byc karta gwarancyjna. Nota korygująca jest wystawiana przez sprzedawcę i Ty nie musisz wiedziec jak wygląda, bo to on jest płatnikiem VAT (ale to wymaga więcej fatyhi, niż gwarancja). A co do oświadczenia sprzedającego to również może byc, tylko musi tam byc komplet danych z transakcji, a z tym czasem sprzedawcy mają kłopot.

 

MR jest powiazany z Rentami Strukturalnymi, wiec moze juz nie być naboru, bo na RS był to ostatni nabor do 2013r.

MR jest powiązany z RS, ale nabór na młodego jeszcze będzie, bo to jest ważne działanie inwestycyjne, a Ministerstwo i Unia kładą nacisk na inwestycyje. Na renty już nie będzie naboru, bo pochłonęły one już zbyt dużo kasy, a pożytek z nich słaby.

 

Czy jak dostanę w tym roku premię MR i przejmę gospodarstwo na ręnte strukturalną po rodzicach, mam szanse dostać kasę na Modernizacje Gospodarstw Rolnych ?

Oczywiście. MR jest w dużej mierze po to, żeby go łączyc z modernizacją.


Kompleksowe przygotowanie wniosków i prowadzenie spraw w ARiMR: woj. kujawsko - pomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

było pisane kilkadziesiąt razy, można


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

A czy jest możliwość, że ojciec przepisze połowę gospodarstwa mi a połowę żonie i oboje dostaniemy premię? :mellow:

 

Druga sprawa to przy kupnie maszyn używanych jak agencja może sprawdzić datę produkcji jeśli np. nie ma tabliczki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dc231    0

A czy jest możliwość, że ojciec przepisze połowę gospodarstwa mi a połowę żonie i oboje dostaniemy premię? :mellow:

 

Druga sprawa to przy kupnie maszyn używanych jak agencja może sprawdzić datę produkcji jeśli np. nie ma tabliczki ?

 

Nie może obydwoje współmałżonków dostac premii. ARiMR zawsze to sprawdza podczas weryfikacji wniosku.

Jak nie ma tabliczki to jest niezły problem, bo w najlepszym wypadku ktoś jest ciągany po sprzedawcach. W mniej optymistycznym scenariuszu nie dostaje kasy.


Kompleksowe przygotowanie wniosków i prowadzenie spraw w ARiMR: woj. kujawsko - pomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki550e    1

A czy jest możliwość, że ojciec przepisze połowę gospodarstwa mi a połowę żonie i oboje dostaniemy premię? :)

 

Druga sprawa to przy kupnie maszyn używanych jak agencja może sprawdzić datę produkcji jeśli np. nie ma tabliczki ?

człowieku jak by przy kontroli się okazało że zakupiona maszyna niema tabliczki znamionowej, to musiał byś zwrucić całe 75tyś + odsetki = jakieś 100tyś, niepolecam takich zakupów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33

Nie wiem jak to jest z używanymi maszynami, ale nowa maszyna czy narzędzie pod Prow nie musi mieć tabliczki znamionowej, wystarczy oświadczenie sprzedawcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dc231    0

Nie proponuję sprawdzac, co w przypadku kontroli (również na drodze). Jak sobie wyobrażacie zakup maszyny bez numeru nadwozia albo seryjnego?


Kompleksowe przygotowanie wniosków i prowadzenie spraw w ARiMR: woj. kujawsko - pomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigniewPGR    109

witam. Też złożyłem wniosek na MR złożyłem 19 sierpnia (47 dni temu) :D jestem z woj. łódzkiego i mój wniosek byl 439, do tej pory nie dostalem odpowiedzi, zastanawiam sie czy jest bez błędów, czy go jeszcze nie rozpatrzyli, jak wygladala sytuacja u Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

uważaj,

mój brat też nic nie dostał, zadzwonił do ARiMR i się okazało ze oni wysłali list z poprawkami ale ten list cudownie do brata nie dotarł - wrócił do ARiMR,

dziś brat był w biurze, rozmawiał ma poprawić kilka rzeczy i złożyć wniosek jeszcze raz jako korektę.

 

mam pytanie z 2 strony - czy jesli dostaniemy premię MR to czy możemy to potraktować jako wpłatę własną przy kredycie MR.

Kilka osob mówiło mi ze tak, dziś natomiast z pewnej firmy dostałem informacje ze nie można, bo jest to niby podwójne finansowanie unijne.

Po południu lub jutro bede w banku to się dowiem to i owo


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Chodzi ci o wkład własny do MGR czy kredyt preferencyjny MR???? (to akurat nie jest finansowane przez unie). Jeśli chodzi ci o te pierwsze to nie ma żadnego problemu wiem bo pytalem w ARiMR

Edytowano przez Gość
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

chodzi mi o linie kredytową MR - czyli kredyt na 15lat oprocentowany na 2%


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gabrys    0

witam. Też złożyłem wniosek na MR złożyłem 19 sierpnia (47 dni temu) :) jestem z woj. łódzkiego i mój wniosek byl 439, do tej pory nie dostalem odpowiedzi, zastanawiam sie czy jest bez błędów, czy go jeszcze nie rozpatrzyli, jak wygladala sytuacja u Was?

Ja również jestem z lodzkiego ale nr.760 i cisza :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

patrzac ze swojego doświadczenia (doświadczenia brata) - dzwońcie do agencji i dopytujcie - u nas po prostu nie dotarł list z ARiMR z informacją o potrzebie złożenia poprawek


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj