Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Andrzej24871    12

w małopolskim o 8:50 dzisiaj było złożonych 82 wnioski plus oczywiście mój :)


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat181    5

a było jechać osobiście i nawet postać sobie troszkę w kolejce, no ale nie każdemu się chciało, nie każdy mógł - teraz nie miejcie pretensji.

osobiście słyszałem wersje że najwyższy priorytet bedą miały wnioski łączone z rentami strukturalnymi, czyli syn składa na MR a za tydzień ojciec składa o rentę.

Ciekawe ile w tym prawdy a ile bajki?

 

No ja akurat nie jestem z tych co narzekają że cały świat przeciwko nim, mogłem jechać jeśli bym się mocno zaparł i wziął wolne w pracy. Ale całe szczęście dla mnie że pula została zwiększona i mój wniosek przynajmniej zostanie rozpatrzony.

 

Swoją drogą to życzyłbym sobie i wszystkim rolnikom żeby każde działanie tak traktowano "Środki wyczerpane? To wujcio Marek zwiększy limit dwa razy i starczy". Aż mnie śmiech ogarnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lusssak    0

Witam a wie ktoś może jak wygląda sytuacja w świetokrzyskim po wprowadzeniu dodatkowej puli. A tak po za tym jest jakiś termin składania wniosków? Jak długo może potrwać jeszcze ten program? I czy przy składaniu musi być komplet dokumentów czy można donieść później niektóre? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki550e    1

Przed chwila w agrobiznesie wypowiadał się z-ca kierownika czy tam prezesa agencji i z jego mowy wywnioskowałem ze najpierw trzeba im przedstawić faktury itd a dopiero później oni przelewają pieniądze. To prawda? Nie składałem jeszcze wniosku w tym roku, ale myślałem że najpierw oni dają pieniążki....

gdzieś ty to słyszał, najpierw dostajeż kase, kupujeż sprzęt, i wtedy z fakturami idziesz do arimr się rozliczać,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszz110    5

Te suzukiiiiii dobrze kolega mówi było takie coś w agrobiznesie.

Ale to nie ma się czym martwić jego wypowiedzią widać źle zrozumiał przepis i źle sformułował swoją wypowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopojno    0

program MR jest wypłacany w formie premii czyli najpierw dostaje się kasę a potem się kupuje i rozlicza a w MGR najpierw kupuje się maszyny a potem przelewają ci kasę po rozliczeniu się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki550e    1

Te suzukiiiiii dobrze kolega mówi było takie coś w agrobiznesie.

Ale to nie ma się czym martwić jego wypowiedzią widać źle zrozumiał przepis i źle sformułował swoją wypowiedz.

może temu z agro, chodziło oto że po otrzymaniu pozytywnej decyzji, składa się wniosek o płatność, a może żeczywiście żle sformułował swoją wypowiedż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolu    3

W pierwszej kolejności rozpatrują wnioski złożone w tamtym roku które teraz ludzie odwiesili po zwiększeniu premii....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

ja mam zamiar jutro zlozyc.

mam tylko pytanie, bo nie zdazylem sie zorientowac: jak stare maszyny mozna kupowac? czy jest jakies ograniczenie? czy czepiaja sie wydajnosci maszyny, tak jak w przypadku brania na PROW?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

wydajnosci nikt nie sprawdza, natomiast maszyna jak przy prowie do 5 lat w dniu rozliczania, czyli plus minus teraz powinna miec 3 lata - tak nam tłumaczył znajomek z ODRu


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

wydajnosci nikt nie sprawdza, natomiast maszyna jak przy prowie do 5 lat w dniu rozliczania, czyli plus minus teraz powinna miec 3 lata - tak nam tłumaczył znajomek z ODRu

Chyba raczej w dniu zakupu nie powinna być starsza niż 5 lat, a nie w dniu rozliczenia


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

nie wiem, nie znam się i tak nie ma tak młodych maszyn które by mnie interesowały


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrz98    1

minister sawicki w programie tydzien bodajze mowil o 3 miesiacach ale mowil tez ze bedzie to zdecydowanie szybciej;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolu    3

W ciągu trzech miesięcy rozpatrzą ale jeszcze poprawki i czas na wydanie decyzji, ja myślę że listopad grudzień - powinni decyzje zacząć wydawać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

Czy ARimR już rozpatruje wnioski w województwach gdzie jeszcze trwa nabór? czy dzieje się to już po zakończeniu naboru?


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

wydaje mi się ze powinni bo czas od złożenia wniosku już leci, a w dolnośląskim miną wieki nim osiągniemy poziom 120%


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzikus    0

Złożyłem 23 sierpnia drogą pocztową za potwierdzeniem odbioru.

Podobno odpowiedź na wniosek ma zostać przesłany do końca września.


C-330,C-360 3P,JCB 530/70 Super Agri, DF Agrotron

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopojno    0

to ciekawe jak właśnie potraktują te wnioski wysyłane pocztą. Czy dają je na koniec danego dnia czy inaczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki82    31

Orientuje się ktoś jak wygląda egzamin końcowy po skończeniu rocznej szkoły policealnej kształcącej w zawodzie Rolnik. (czyli jakby zawodówka)

Trzeba po skończeniu takiej szkoły uzyskać Tytuł, ale może ktoś juz zdawał taki egzamin i podpowie.

Bo jeśli będzie taki jak po skończeniu technikum to nieciekawie... a jest mi to potrzebne szybko bo muszę wybrać szkołę dla żony która o rolnictwie ma pojęcie mgliste B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witekbr5    0

sledze wypowiedzi i artykuły nt. MRolnik i w wypowiedziach znajduje ze na załapanie premii trzeba przedstawic 8,44ha do upływu 180 dni jest tak ? w mazowieckim czy wystarczy 3 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj