Polecane posty

Boniek    1

Ja jestem w okolicach 350 w mazowieckim. Kolejka była ok 100 osób, a wczoraj chyba ze 300.


Forza JUVE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hemia23    0

A czy ktoś się może orientuje jak sprawa wygląda w pomorskim? jaka pula? i ile wykorzystna na razie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek123    9

A orientuje się ktoś ile mogą przyjąć wniosków w mazowieckim?

Mogą przyjąć około tysiąca a już przyjeli około 400 - 450. Uważam że nabór jeszcze potrwa na pewno do końca miesiąca bo chętnych jest coraz mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

Z tego co wyliczylem w mazowieckim maja kase na 873 wnioski.


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Mogą przyjąć około tysiąca a już przyjeli około 400 - 450. Uważam że nabór jeszcze potrwa na pewno do końca miesiąca bo chętnych jest coraz mniej.

Chętnych to jest dużo tylko nie każdy może spełnić warunki np. Ja użytków rolnych własnych posiadam 5ha a wraz z dzierżawami 44ha i nie moge z premii skorzystać bo dzierżawy od osób prywatnych więc po temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafftti    32

Dzięki chłopaki za odpowiedź. Podbudowaliście mnie tą informacją ja jutro jadę zawieść papiery, a już myślałem, że nie załapie się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek123    9

Z tego co wyliczylem w mazowieckim maja kase na 873 wnioski.

Tak ale ogłoszą koniec naboru po wykorzystaniu 120% a to ponad tysiąc wniosków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki550e    1

w Częstochowie pustki na samym początku było kolo 30 ja byłem 23 a po mnie spokój więc nie ma obaw

lubuskie, gorzóe wlkp. zajechałem na 10;45, pustki, ale przedemną złożyło już 40 osub

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlok    0

A czy ktoś się może orientuje jak sprawa wygląda w pomorskim?

W pomorskim są pieniądze na 216 wniosków, a przyjęto już ponad 250, więc na pewno w czwartek przekroczą 120 % i w piątek będzie koniec naboru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Liczy sie termin wysłania czy termin dostarczenia wniosku poczta?? Bo ja dzis wysłałem o 11 a w śląskim jest juz 71% ...


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat181    5

Witam, ja także wysłałem pocztą pierwszego dnia w kujawsko-pomorskim, mówiąc szczerze nie liczyłem że to aż tak szybko pójdzie bo bym się wybrał osobiście. Tak czy inaczej kiedy dzwoniłem w czwartek zeszłego tygodnia do agencji to pracownik nie potrafił mi udzielić odpowiedzi w jaki sposób wnioski wysłane pocztą będą dokładane do kolejki. Pewne jest jedno że liczy się data stempla pocztowego więc dzień składania wniosku to dzień w którym list nadano. Po zadaniu rundy dodatkowych pytań zasugerowałem że może wnioski będą dołączane jako ostatnie z danego dnia(dnia wysłania) w kolejności jak dochodzą, po czym usłyszałem niepewne tak.

 

Nie wiem na ile to jest prawdziwe bo w końcu sam zasugerowałem tą kolejność, w każdym razie jeśli ktoś wysyłał wniosek a następny dzień nie jest dniem ostatnim przyjmowania wniosków może spać spokojnie (no chyba że list nie dotrze wcale). Niestety ja spać spokojnie nie mogę bo jak dołączą mój wniosek za wnioski złożone we wtorek to na bank jestem poza 100% środków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

a było jechać osobiście i nawet postać sobie troszkę w kolejce, no ale nie każdemu się chciało, nie każdy mógł - teraz nie miejcie pretensji.

osobiście słyszałem wersje że najwyższy priorytet bedą miały wnioski łączone z rentami strukturalnymi, czyli syn składa na MR a za tydzień ojciec składa o rentę.

Ciekawe ile w tym prawdy a ile bajki?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

ja słyszałem że priorytet bedą miały te wnioski w których wymagania spełnione są w 100% tzn nie trzeba uzupełniać wykształcenia, ilości ziemi, itp ale to też wszystko nieoficjalne źródła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki15146    13

Przed chwila w agrobiznesie wypowiadał się z-ca kierownika czy tam prezesa agencji i z jego mowy wywnioskowałem ze najpierw trzeba im przedstawić faktury itd a dopiero później oni przelewają pieniądze. To prawda? Nie składałem jeszcze wniosku w tym roku, ale myślałem że najpierw oni dają pieniążki....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NiKa    0

Przed chwila w agrobiznesie wypowiadał się z-ca kierownika czy tam prezesa agencji i z jego mowy wywnioskowałem ze najpierw trzeba im przedstawić faktury itd a dopiero później oni przelewają pieniądze. To prawda? Nie składałem jeszcze wniosku w tym roku, ale myślałem że najpierw oni dają pieniążki....

 

 

z tego co ja wiem to na przedstawienie faktur masz 3 lata

 

A jak w woj podkarpackim?? wiecie coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

wiemy

jest strona Agencji na której jest wszystko dokładnie opisane łącznie z danymi ile wniosków wpłyneło na jaką kasę - ostatnia aktualizacja była wczoraj o 15.30


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NiKa    0

Ja byłam wczoraj w Rzeszowie o godz 13.23 bylam 107 o o 15.30 Agencja podała 117 a pieniądzyma chyba wystarczyć na podkarpaciu na ok 161 wniosków, wiec może sie załapie, no chyba ze im sie nie spodoba mój biznesplan :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

Yacenty mozesz dac link do tych danych, lub napisz gdzie to znjade... szukam szukam i nie widze;)


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

http://www.arimr.gov.pl/aktualnosci.html tu sa wszystkie informacje na bieżąco

 

o już zwinęli ta informacje

za to jest coś bardziej ciekawego: http://www.arimr.gov.pl/aktualnosci/artykuly/minister-rolnictwa-zwieksza-pule-pieniedzy-na-premie-dla-mlodych-rolnikow-i-wszystkie-or-arim.html

zdwoili pulę i teraz starczy kasy na 10tyś osob a nie na 5tys jak było do wczoraj


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

To widzialem... ciekawe dlaczego znikla tamta informacja


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

dlatego ze dali dziś więcej kasy i na nowo przyjmują wnioski - tym samym tamta informacja straciła sens

były tam 2 województwa co miały po 140-150% kilka po 125-230 i większość koło 100, odstawało tylko nasze - we Wrocławiu tylko 30%


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj