Polecane posty

yacenty    3838

a po co ci i na jakiej podstawie maja ci wydac nr gospodarstwa skoro nie masz ziemi?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolu    3

Tak tak wyrób sobie numer przed złożeniem wniosku...... bzdury, już dokładnie nie pamiętam ale figurowanie w systemie arimr przed złożeniem wniosku może skutkować wręcz odmową przyznania pomocy - a więc radzę porządnie się doinformować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raz    0

Wniosek - jak widać konkretnych podstaw (w domyśle posiadania ziemi) nie trzeba mieć.

 

Jak przeglądałeś wniosek na MR jest w nim miejsce na wpisanie nr producenta rolnego i to już na pierwszej stronie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

a gdzie jest napisane ze to pole jest wymagane?

nie bierzesz pod uwage tego ze MR może tez być osoba która juz ma ziemie i ma nadany nr?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raz    0

A gdzie jest napisane że to pole nie jest wymagane? Instrukcja raczej informuje których pól nie trzeba uzupełniać.

MR się jest nie dłużej niż 12 miesięcy przed złożeniem wniosku o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

pole 01 - wpisać numer identyfikacyjny z ewidencji producentów, nadany przez ARiMR,

jeśli wnioskodawca posiada. Jeżeli numer identyfikacyjny został nadany

małżonkowi wnioskodawcy, pole pozostaje puste.

 

powiedz mi kolego jak to rozumiesz?

czytaj czytaj i czytaj a dopiero później rób zamęt


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolu    3

Tak można posiadać gospodarstwo ale gdy otrzyma się je w spadku - to tak w skrócie- tak się składa że ja już złożyłem wniosek i jeszcze nie mam numeru - wyrobie go dopiero po otrzymaniu decyzji o przyznaniu. A Tobie Raz radzę doszkolić się porządnie lub poprostu iść do ODR - takie informacje nic nie kosztują, dopiero gdyby Ci wypełniali wniosek to tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

mozna miec juz ten numer. W formularzu trzeba zaznaczyc "potencjalny beneficjent" i tyle... nawet pole nie trzeba miec.


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopojno    0

A jak wpisujecie jeśli chcecie kupić na premie ciągnik. Wystarczy napisać Ciągnik Rolniczy 80-90KM czy trzeba sprecyzować dokładnie moc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niutekTM140    0

A jak wpisujecie jeśli chcecie kupić na premie ciągnik. Wystarczy napisać Ciągnik Rolniczy 80-90KM czy trzeba sprecyzować dokładnie moc

ja wpisałem moc ciagnika 75-85 KM. a tak z innej beczki. czy jedzie ktoś we wtorek do arimr z okolic sochaczewa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

koledzy pomozcie, jak to jest z tym stazem i wykształceniem??? Moj brat ma zrobiona policelana szkołe rolnicza i pisze tak jak byk ze jest to taka szkola w ktorej zdobywa sie zawod rolnik. A koles ktory wypelnia mu wniosek mowi ze musi miec wykształcenie rolnicze, i 3 lata składki w KRUSie ;[ Brat osiagnie ten warunek dopiero w styczniu nastepnego roku wiec co ma zrobic??

POMOZCIE !!!


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Zdobył kwalifikacje w zawodzie rolnik, wiec czy ta szkoła sie liczy?? Mowiono mu ze sie liczy i pisze ze jesli zdobedzie ten tytuł to moze sie starac o dotacje z unii, @akuraciarz, tak ma 3 lata na uzupełnienie wykształcenia ale musi w chwili przekazania czy w chwili skladania wniosku miec 3 lata skladkowe w KRUSIE??

A czym sie rozni technik rolnik od zwyklego rolnika? Ten co to wypelnia pojechal do agencji zapytac co oni uznaja, jutro trzeba wniosek zlozyc, i chyba znowu wszystko na nic ;[


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boniek    1

Ale ta szkoła policealna była roczna czy 2-letnia? Bo roczne dające zawód rolnik nie dają wymaganych kwalifikacji. Musi być też zdany egzamin zawodowy, bo same ukończenie też nic nie daje... Sam będę chodził do takiej szkoły... Niestety...


Forza JUVE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niutekTM140    0

Ale ta szkoła policealna była roczna czy 2-letnia? Bo roczne dające zawód rolnik nie dają wymaganych kwalifikacji. Musi być też zdany egzamin zawodowy, bo same ukończenie też nic nie daje... Sam będę chodził do takiej szkoły... Niestety...

a mi powiedziano że musi być ukończona szkoła w kierunku związanym z rolnictwem i że nie trzeba mieć zdanego egzaminu zawodowego. wiec jak to jest??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pawelek   
Gość pawelek

z powyższych wypowiedzi wnioskuje, że brat posiada wykształcenie zasadnicze zawodowe, zawód: rolnik.

TECHNIK ROLNIK to tytuł zaw. który otrzymuje osoba, która ukończyła technikum kształcące w tym zawodzie lub szkołę policealną( na dowolnej podbudowie szkoły średniej)i ZDAŁ EGZAMIN POTWIERDZAJĄCY KWALIFIKACJE ZAWODOWE

 

ROLNIK to tytuł, który otrzymuje osoba po ukończeniu ZSZ i zdania EGZAMINu POTWIERDZAJĄCY KWALIFIKACJE ZAWODOWE w tym zawodzie.

 

Jeśli brat ma tylko świadectwo(a nie ma dyplomu0 ukończenia ZSZ musi uzupełnić kwalifikacje, zaś jeśli ma wykształcenie średnie (świadectwo uk. technikum lub szkoły policealnej) spełnia warunek dot kawlifikacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raz    0
[/czytaj czytaj i czytaj a dopiero później rób zamęt ]

 

Przyznaje się - mój błąd. ;[

Właśnie byłem na szkoleniu odnośnie MR i pracownik ARiMR zalecił wcześniej załatwiać sobie o zaświadczenia i podał przykład swojej firmy i błędnie te informacje powiązałem. Sorki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki82    31

Boniek, Ciebie się to głównie tyczy.

Dokumentem potwierdzajacym zdobycie wykształcenia średniego rolniczego jest "świadectwo lub dyplom ukończenia szkoły kształcącej w zawodzie.." czyli np. technik rolnik; technik ogrodnik itp. cały wykaz w załączniku do rozporządzenia z 20,03,2009.

Nie ma tam mowy o żadnym TYTULE ZAWODOWYM!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

z powyższych wypowiedzi wnioskuje, że brat posiada wykształcenie zasadnicze zawodowe, zawód: rolnik.

TECHNIK ROLNIK to tytuł zaw. który otrzymuje osoba, która ukończyła technikum kształcące w tym zawodzie lub szkołę policealną( na dowolnej podbudowie szkoły średniej)i ZDAŁ EGZAMIN POTWIERDZAJĄCY KWALIFIKACJE ZAWODOWE

 

ROLNIK to tytuł, który otrzymuje osoba po ukończeniu ZSZ i zdania EGZAMINu POTWIERDZAJĄCY KWALIFIKACJE ZAWODOWE w tym zawodzie.

 

Jeśli brat ma tylko świadectwo(a nie ma dyplomu0 ukończenia ZSZ musi uzupełnić kwalifikacje, zaś jeśli ma wykształcenie średnie (świadectwo uk. technikum lub szkoły policealnej) spełnia warunek dot kawlifikacji

 

Tak ma swiadectwo i dyplomi to go teraz ratuje, i teraz moze składac bez problemu papiery, bo okazalo sie ze 1 składka była placona w pazdzierniku 2007r ;[


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki15146    13

To trzeba mieć opłacany KRUS przed przejęciem gospodarstwa? Myślałem, że to jest tak, że dajmy na to mi zostaje przekazane gospodarstwo jako darowizna, zaczynam opłacać KRUS i od razu mogę sięstarać o dotacje. Czy będę mógł starać sięo dotację, gdy gospodarstwo zostanie przekazane mi w formie darowizny gdy będę miał ponad 18 lat? Ma może ktoś wykaz kursów, które dają możliwośc przekfalifikowania się? Obecnie chodzę do technikum budownictwa, słyszałem że są takie kursy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boniek    1

Czyli jak ukończę szkołę policealną na kierunku technik rolnik to już nie muszę zdać egzaminu zawodowego, a i tak będę miał wymagane kwalifikacje?


Forza JUVE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1piotr1    14

Boże .... ludzie ;[ jutro się zaczyna ....składanie wniosków , a wy zadajecie pytania jakbyście w ogóle niebyli w temacie , albo nie macie zielonego pojęcia o byciu rolnikiem i tylko was wartość podniesionej premi interesuje :) luki nie możesz opłacać krusu przed przejęciem gospodarstwa bo przecież dopiero masz zaczynać gospodarzenie .... jesteś tylko ubezpieczony jako domownik i tyle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki15146    13

Ja to jeszcze się tym dużo nie interesuje bo dopiero w przyszlym roku będę właścicielem. Po prostu się interesuje. nie wiecie może co z tymi kursami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvojtas1    26

no i się zaczęło kujawsko pomorskie, komitet kolejkowy ponad 300 osób, nawet ochronę wynajęli, chyba lepiej wysłać pocztą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj