Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
poosa21    856

Witam wszystkich. Dowiedziałem się że od 17.8 będzie nowy nabór na mr i chciałbym z tego dofinansowania skorzystać. Rodzice posiadają 23 ha gospodarstwo więc z gruntem nie będzie problemu. W lutym obroniłem tytuł inż na kierunku ogrodnictwo więc wydaje mi się że taka szkoła jest odpowiednia. Od listopada jestem zarejestrowany jako bezrobotny ponieważ po skończeniu szkoły nie mogłem być ubezpieczony w krusie przy rodzicach jako domownik ale to chyba też nie jest problem. Mam takie pytanko czy żeby skorzystać z tego dofinansowania musze mieć odpisane budynki czy wystarczy sama ziemia? Rodzice chcą mi przepisać 10 ha bo tyle mi wystarczy w województwie mazowieckim a resztę sobie zostawią bo tacie jeszcze brakuje rok do renty strukturalnej.

a punktu widzenia ARiMR nawet nie trzeba mieć maszyn do uprawy tym bardziej budynków gospodarczych, wiec budynki moga byc na rodziców a 10ha na ciebie i bedzie dobrze, w razie czego spisz umowę użycznia ciagnika i maszyn rolniczych od rodziców bo w niekórych gminach tego wymagaja żejeli chcesz zwrot akcyzy za paliwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rutek22kret    0

Panowie ja mam pytanie odnośnie programu , prawdopodobnie ono już padło ale liczę że mi pomożecie

mianowicie czy data 17.08 jest już pewna , i od czego trzeba zacząć i gdzie uderzyć żeby dostać 75 tyś

z powierzchnią gospodarstwa i wykształceniem nie ma problemu, tylko poprostu nie wiem gdzie najpierw mam sie udać

z góry dzięki Rafał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pawelek   
Gość pawelek

Więc tak, musisz wypełnić wniosek, który będzie na stronie ARiMR i do niego dołączyć:

1) kopię dokumentu tożsamości w części dotyczącej danych osobowych;

2) biznesplan;

3) kopię dokumentu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe wnioskodawcy lub

oświadczenie o sposobie uzupełnienia wykształcenia,

4) oświadczenie, że wnioskodawca nie ma ustalonego prawa do renty przyznanej z tytułu

całkowitej niezdolności do pracy

5) akt notarialny potwierdzający tytuł prawny do nieruchomości wchodzących w skład

gospodarstwa. Jeśli gospodarstwo nabyto w drodze spadku, zamiast aktu notarialnego

można dołączyć prawomocne orzeczenie sądu o dziale spadku lub prawomocne

postanowienie sądu o stwierdzeniu nabyciu spadku;

6) dokumenty potwierdzające dzień rozpoczęcia prowadzenia działalności rolniczej;

7) zaświadczenie z właściwego oddziału KRUS o okresach podlegania ubezpieczeniu

społecznemu rolników jako rolnik lub małżonek rolnika lub z tytułu prowadzenia działów

specjalnych produkcji rolnej bądź potwierdzające, że do dnia wydania zaświadczenia nie

podlegał takiemu ubezpieczeniu;

8) zaświadczenie wydane przez naczelnika urzędu skarbowego o okresach podlegania

opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych z tytułu prowadzenia ww.

działów specjalnych produkcji rolnej, bądź potwierdzające brak wpisu w ewidencji

podatników tego podatku;

9) oświadczenie dotyczące spełniania wymagań w zakresie ochrony środowiska, higieny i

warunków utrzymania zwierząt w gospodarstwie.

 

Chyba to tyle, jeśli coś pominąłem to poprawcie :)

 

kkk2006 : na uzupełnienie wykształcenia masz 3 lata od chwili przyznania decyzji

 

Sebastian: liczą się, ale nie możne być to na tzw piękne oczy, lecz musi to być w formie aktu notarialnego, albo z datą pewną(urząd miasta/gminy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

Tylko studia też bym chciał ukończyć, a szkoła policealna może trochę z nimi kolidować. No ale kombinować trzeba będzie :)

W pierwszych naborach było chyba 5 lat na uzupełnienie wykształcenia i nie wiem czemu to zostało zmienione... Chociaż dobrze, że już nie ma obowiązkowej służby wojskowej, bo wcześniej też z tym mogły być problemy.

no a jest cos takiego jak staż pracy w gospodarstwie?tzn muszi udowodnic ze 3lata pomagałes w gospodarstwie?


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pawelek   
Gość pawelek

dostaniesz w KRUS napisałem w pkt 7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek918    6

a powiedziecie jak to jest z tymi maszynami używanymi czy mozna na młodego rolnika kupić uzywaną maszynę??? Macie jakiś wykaz uczelni wyższych na których można uzyskać wykształcenie rolnicze ( jestem po studiach budownictwo i ten kierunek raczej się nie nadaje) ale podyplomowo można by było coś skończyć. A i jak jest jak się pracuję i odprowadza się składki do ZUSU??? co wtedy???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marco1    0

a powiedziecie jak to jest z tymi maszynami używanymi czy mozna na młodego rolnika kupić uzywaną maszynę??? Macie jakiś wykaz uczelni wyższych na których można uzyskać wykształcenie rolnicze ( jestem po studiach budownictwo i ten kierunek raczej się nie nadaje) ale podyplomowo można by było coś skończyć. A i jak jest jak się pracuję i odprowadza się składki do ZUSU??? co wtedy???

Wtedy gdy sie pracuje i jest sie w zusie pojawia sie problem bo trzeba po otrzymaniu kasy 3 lata byc na krusie a nie mozna byc jednoczesnie i tu i tu... Zamiast szkoly podyplomowej mozesz poszukac np jakiejs 2-letniej policealnej...

Mozna kupic maszyne do 5 lat uzywana ane musi byc to poswiadczone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marek46ha    1

Wkońcu liczą się dzierżawy od prywatnych osób do MR czy nie?

U mnie w rodzinie też mam taki przypadek że chłopak po tech. rol. chce wziąc MR, ale nie ma w ogóle ziemi i nie ma możliwości dzierżawy z ANR, ma tylko możliwośc dzierżawy od osoby prywatnej (oczywiście ta osoba podpisze umowę i zgodzi się na wzięcie MR na jego polu).

Była mowa o tym że coś takiego będzie się liczyc we wczesniejszych planowanych zmianach. Ale teraz widziałem nowe zmiany w MR na stronie arimr i nie znalazłem takiej informacji. Nie jestem pewny bo nie czytałem całej nowej ustawy o MR, ale tak mi się wydaje. Czy ktoś może to potwierdzic na 100%?

kolega @pawelek pisze że można ,ale jesteś tego pewny?


Rzadko piszę, ale zazwyczaj dłuższe posty - uważam że piszac zwięźle potrzeba najczęsciej minimum kilku zdań żeby post miał sens, nie był wyrwany z kontekstu i coś wnosił do tematu. Nie cierpię jak ktoś piszę kilkuwyrazowe posty - najczęsciej są bezużyteczne i zaśmiecają forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pawelek   
Gość pawelek

o tym, że się liczą dowiedziałem się od kolegi, który w u.b tyg. rozmawiał z facetem zajmującym się przygotowywaniem wniosków; najlepiej bedzie jeśli ktoś zadzwoni do ARiMR i tam się na 100% dowie

 

może mało aktualne, ale w/w temat jest poruszany

www.cdr.net.pl/pol/wydawnictwa/prezentacje_PROW/1_02.ppt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boniek    1

A czy opłacając KRUS 3 lata wstecz trzeba mieć załatwione wszystkie związane z tym formalności już przed złożeniem wniosku? Czy można to załatwić później, razem z przepisaniem gospodarstwa itp?


Forza JUVE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Ta miło by było jak by się liczyły ale to jest zbyt piękne żeby mogło być prawdziwe. A ja się zastanawiam czy za rok będzie jeszcze nabór?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hemia23    0

Witam, mam takie pytanie odnośnie MR: rodzice mają prawie 30 ha, czy wystarczy że przepiszą mi 10,15 ha? czy wszystko? jak z budynkmi i maszynami? hodujemy swinie i kilka sztuk bydła- je też trzeba przejąć? trzeba przejąć? a do wykształcenia to we wrześniu miną 3 lata jak opłacam KRUS jako domownik, wystarczy? jakie wymogi trzeba spełnić po otrzymaniu pomocy? czego się kontrolerze czepiają później, wie ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki15146    13

Też słyszałem że mają się liczyć te dzierżawy. A właśnie, wie ktoś może do kiedy ten młody rolnik będzie trwać? Mam nadzieje że jeszcze ze 2 latka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

W czasie skladania wniosku o przyznanie MR, musze miec numer identyfikacji producenta rolnego ?


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kpiotr    16

nie musisz bo niby skad miałbys go miec . nr identyfikacjny wyrobisz jak w ciagu 180dni przepiszesz gospodarstwo na siebie


jedna miłość....jeden Bóg.....jeden cel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Folenka    29

Byłam w piątek w ODR-ze, w tym tygodniu podobno mają być już dokumenty.

 

xsc mi powiedziano, że wymagany jest m.in. NIP.

I jeśli ktoś ma podobny problem jak ja - tzn. np. budynki na współwłasność, to powiedziano mi, że spiszemy umowę użyczenia budynków i tak się da to rozwiązać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

aha, dzieki. Moze gosc mi kazal zlozyc wniosek o nadanie tego numeru z mysla o MGR.


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziemas    0

Ile mam czasu od złożenia wniosku na uzyskanie średniej krajowej powierzchni gospodarstwa? Mogę np najpierw nabyć 8 ha a potem w ciągu trzech lat resztę wymaganą do średniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pawelek   
Gość pawelek

zależy od województwa czas to 3 lata od dnia wydania decyzji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziemas    0

A w województwie kujawsko-pomorskim? Średnia powierzchnia jest większa niż krajowa więc krajową muszę mieć chyba wcześniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

chłopaki gdzie jest napisane ze przez 3 lata trzeba być na KRUS? mi się wydawało ze przez całe 5, możecie podać jakiś konkretny paragraf na to? moj brat bardzo by się wtedy ucieszył, bo poki co nie chce słyszeć o premii jesli przez 5 lat musiałby siedzieć na KRUSie i nie móc podjąć normalnej pracy na umowę o pracę


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

Jak myślicie, bedąkolejki pod biurami arimr i zapisy do kolejek przy naborze na MR tak jak to miało miejsce chyba rok temu jak przyjmowali wnioski na modernizacje ????


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

pewnie ze tak przez takich jak ty


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj