Polecane posty

jaro914    0

Witam...

Mam pytanie na które nie mogłem znaleźć jednoznacznej odpowiedzi...

Otóż jestem obecnie w 3 klasie Technikum Rolniczego, mam ukończone 18lat.*(pozostał mi jeszcze jeden rok nauki)

Czy mój Ojciec mający 58lat może mi przekazać gospodarstwo w zamian z rentę strukturalną, i czym moge sie starać o premie dla Młodego Rolnika w najbliższym naborze planowanym na III kwartał tego roku....???

Czy jeszcze jest coś takiego że w ciągu 36 mies. można uzupełnić wykształcenie rolnicze...???

Może jest jakiś sposób żeby to obejść....???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polek1919    5

Spokojnie będziesz mógł złożyć wniosek i dostaniesz premię tylko się zobowiążesz że uzupełnisz wykształcenie w ciągu 3 lat a ojciec będzie mógł wziąć rentę strukturalną. Właśnie w tym roku miało to wejść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro914    0

Spokojnie będziesz mógł złożyć wniosek i dostaniesz premię tylko się zobowiążesz że uzupełnisz wykształcenie w ciągu 3 lat a ojciec będzie mógł wziąć rentę strukturalną. Właśnie w tym roku miało to wejść.

 

To by było bardzo korzystne dla Mnie..:)

Tylko czy to tak będzie, bo ja szukałem na necie to nigdzie nie mogłem znaleźć takiego zapisku, ze można będzie uzupełnić wykształcenie rolnicze w ciągu 36mies.

Jeśli by ktoś wiedział gdzie takie coś jest to bym był wdzięczny...

Ogólnie to na temat MR i renty strukturalnej 2010 jest dużo niedopowiedzeń...Masakra...;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

panowie ile musze czekac na przelew pieniazkow od dnia zlozenia wniosku o platnosc i wszytskich innych potrzebnych dokumentow??


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

Jaro - a patrzyłeś na stronie ARiMR? Ja tam znalazłem te informacje których szukałem a żeby się szczegółowo dopytać to zadzwoniłem do ARiMR i też wszystko już wiem na temat MR Byłem też u doradcy rolniczego i też mi trochę wyjaśnił Tylko ODR w mojej miejscowości udzielił mi nieprawdziwych informacji odnośnie pewnych kwestii dotyczących MR Tak że najlepiej jak spytasz u źródła - czyli ARiMR A poniżej masz link do strony i tam jest że masz na uzupełnienie wykształcenia 3 lata od decyzji Czytałem że niektórzy kombinują z KRUS-em i opłacają zaległe składki -tzn ubezpieczają się jako domownicy wstecz- płacą składki i odsetki- ale to już pytanie do KRUS-u bo różnie to załatwiają

http://www.arimr.gov.pl/fileadmin/pliki/MR/MR_podstwowe_informacje.pdf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro914    0

No tak wg. tego dokumentu co znajduje się na stronie agencji to mógł bym przejąć gospodarstwo ucząc się jeszcze mam na uzupełnienie kwalifikacji rolniczych 3 lat.Wszystko OK....:) Tylko że teraz się trochę zmieniło i ten dokument nie jest znowelizowany bo np.jest napisane w nim że MR otrzymuje 50tys. a jak wiadomio jest 75tys. ale załóżmy że będę sie kwalifikował do MR...

Ale teraz mam jeszcze jedno pytanie czy ojciec będzie mógł przepisać mi gospodarstwo w zamian za Rentę strukturalną??Bo ja słyszałem że osoba której przepisuje rolnik gospodarstwo np. (ojciec-->synowi) to syn musi mieć skończoną szkołę rolniczą.

Ważne jest to z tego względu że nabór który ma być w III kwartale tego roku będzie ostatni jeżeli chodzi o rentę strukturalną....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek30    11

jaro914 Niestety musisz mieć już wykształcenie.Miałem tak samo ale,że nabór się ociąga zdążyłem skończyć szkołę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polek1919    5

Najlepiej idź do ARiMR i zapytaj. Bo z tego co ja wiem a pytałem miesiąc temu to mówili że od tego roku miał wejść przepis że będzie można uzupełnić kwalifikacje w ciągu 3 lat nawet jeśli przejmuje się gospodarstwo w zamian za rentę strukturalną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matus951    6

Mam 2 pytania!

 

Przeczytałem kilka postów i wywnioskowałem że żeby dostać kase z MR trzeba mieć tytuł Technika Rolnika. Czyli Technik Agrobiznesu już się nie łapie. Dobrze wywnioskowałem?? :lol:

 

Na uzupełnienie szkoły jest 3 lata, więc w wieku 17 lat, pomiędzy 1 a 2 klasą mógłbym już się ubiegać o pieniądze, tylko że wtedy miałbym 17 lat.. I tu moje pytanie: Czy żeby składać wniosek i ubiegać się o kasę trzeba mieć 18 lat?? :lol:

Wydaje mi się że tak ale wole się upewnić B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlok    0

@matus951

 

Technik agrobiznesu może być, w rozporządzeniu jest dokładny wykaz jakie tytuły się uznaje.

Pomoc przyznaje się osobom pełnoletnim, więc trzeba mieć skończone 18 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

Spytaj się w ARiMR dokładnie i będziesz wiedział na 100% Ja dostałem nieprawdziwe informacje w ODR-ze a co dopiero na forum Zadzwoń tam i opisz dokładnie swój przypadek - kiedy kończysz 18 lat i być może wystarczy być pełnoletnim w momencie podpisywania umowy Możesz też wypytać o inne informacje na ten temat - zrób sobie listę rzeczy o które chcesz zapytać Ja tak zrobiłem i wiem już wszystko co mnie interesowało w tym temacie więc polecam bo to jedyny pewny sposób zdobycia informacji A jeśli nie chcesz dzwonić to przejdź się do jakiegoś dobrego doradcy który przygotowuje wnioski na PROW i on tez powinien udzielić ci pewnych informacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matus951    6

Jeszcze trochę czasu mam ale chciałbym wiedzieć właśnie do jakiej szkoły się udać, żeby nie wtopić :lol: Za 2 latka będę składał wniosek, mam nadzieje że jeszcze stawka się podniesie :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolu    3

Nie chcę być złośliwy ale za "dwa latka" to stawka może równie dobrze wynosić zero......... Niestety tak już jest w naszym pięknym kraju że ciężko cokolwiek przewidzieć i nie radzę za dużo wprzód planować w oparciu o fundusze unijne bo się można ostro sparzyć....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
puszek    0

witam moj tata jest rolikiem i chce mi przepisac gospodarke ja skonczylem technikum handlowe . pewnie te wyksztalcenie sie nie kwalifikuje co;/ ?? co w takim wypadku musze zrobic abym mogl sie starac o dotacje MR ??? prosze o odp. dziekuje z gory i pozrdo :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel321654    0

po pierwsze to musisz mieć odpowiednie wykształcenie rolnicze czyli np:

 

1) wykształcenie rolnicze zasadnicze zawodowe, średnie lub wyższe lub

2) tytuł kwalifikacyjny lub tytuł zawodowy, lub tytuł zawodowy mistrza w zawodzie

przydatnym do prowadzenia działalności rolniczej i co najmniej 3-letni staż pracy w

rolnictwie, lub

3) wykształcenie wyższe inne niż rolnicze i co najmniej 3-letni staż pracy w rolnictwie

albo wykształcenie wyższe inne niż rolnicze i ukończone studia podyplomowe w

zakresie związanym z rolnictwem, albo wykształcenie średnie inne niż rolnicze i co

najmniej 3– letni staż pracy w rolnictwie, lub

4) wykształcenie podstawowe, gimnazjalne lub zasadnicze zawodowe inne niż rolnicze i

co najmniej 5 – letni staż pracy w rolnictwie, lub

5) kwalifikacje rolnicze wymagane przy udzielaniu pomocy młodym rolnikom w

państwie, którego obywatelstwo posiada, w ramach analogicznego działania

współfinansowanego przez Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów

Wiejskich (EFRROW) - jeżeli nie posiada obywatelstwa polskiego.

 

Dzisiaj w agrobiznesie był przypadek ze rolnik musiał zwracać kasę bo nie miał takiego wykształcenia jak agencja chciała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheCinek    3

a może ktoś wie czy z tych 75% pieniędzy co trzeba udowodnic inwestycje to można kupic np. używany ciągnik pow. 5 lat...? :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PGRdobrawola    21

Mam pytnie czy jak jestem teraz zameldowany w mieście tam gdzie się ucze to czy mając wykształcenie wyższe rolnicze dostanę 'Młodego rolnika' czy musi być tak zwany przeprwcowany starz w gospodarstwie i musze być np minimum 5lat zameldowany na gospodarce?


..."Mam dwa -U-R-S-U-S-y i dojną krowę
Chodź za GS na wino owocowe"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

a może ktoś wie czy z tych 75% pieniędzy co trzeba udowodnic inwestycje to można kupic np. używany ciągnik pow. 5 lat...? :lol:

maszyny nie mogą być starsz niż 5lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pawelek   
Gość pawelek

Mam pytnie czy jak jestem teraz zameldowany w mieście tam gdzie się ucze to czy mając wykształcenie wyższe rolnicze dostanę 'Młodego rolnika' czy musi być tak zwany przeprwcowany starz w gospodarstwie i musze być np minimum 5lat zameldowany na gospodarce?

rozporządzenie nic na ten temat nie mówi. co z tego, że jesteś zameldowany w innym mieście?? Można być zameldowanym w Gdańsku i 2 dni w tygodniu mieszkać w Krakowie, 3 w Lublinie a pozostałe dni w... Koziej Wólce :lol: A co to kogo obchodzi ?! jak ktoś chce tak, zyć niech sobie żyje, jeśli ma taki kaprys i... stać go na ciągłe podróże :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PGRdobrawola    21

No właśnie nikomu nic do tego :lol: . Ale urzędnik to jest urzędnik i musi mnieć wszystko czarno na białym.


..."Mam dwa -U-R-S-U-S-y i dojną krowę
Chodź za GS na wino owocowe"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cineek    8

Panowie ja mam pytanie, bo chodzę do technikum elektronicznego, jestem w drugiej klasie, miałem nadzieję że po ukończeniu szkoły rodzice przepiszą mi gospodarstwo na młodego rolnika ale slyszałem ze są przepisy w których jest napisane że trzeba miec wykształcenie rolnicze żeby otrzymywać dopłaty bezpośrednie (szkoła zawodowa, technikum, lub wyższe) A jeśli zrobiłbym szkółkę rolniczą, to mógłbym się ubiegać o tytuł młodego rolnika? Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

aby otrzymywać dopłaty bezpośrednie nie trzeba spełniać żadnych wymagań, poza posiadaniem numeru gospodarstwa, natomiast możliwość otrzymania premii dla młodych rolników wymaga spełnienia licznych przesłanek, przede wszystkim powierzchnia gospodarstwa musi przekraczać średnią krajową a beneficjent musi prowadzić działalność rolniczą przez 5 lat, nie mieć ukończonego 40 roku życia na dzień złożenia wniosku, posiadać (bądź uzupełnić w okresie 3 lat) wykształcenie rolnicze i wiele wiele innych, dla utrudnienia życia wnioskodawcom ARiMR publikuje wszystkie niezbędne informacje w jednym miejscu: http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna-i-krajowa/inne-formy-pomocy/ulatwianie-startu-mlodym-rolnikom.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cineek    8

A jak ja już wspomniałem wcześniej kształcę się jako elektronik, więc nici z przepisania rolnictwa z premią? Czy moge jakoś uzupełnić szkołę rolniczą?Jakaś szkółka albo coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj