Polecane posty

lukaczmarek    277

beny862 jak byś przeczytał chociaż jedną stronę wstecz to byś wiedział ze trzeba mieć tytuł TECHNIKA ROLNIKA.

 

A tak na marginesie zdanie egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe to łatwizna. 50% uzyskuje się za przepisanie treści zadania w kilku punktach na kartke a 25% to każdy zdobędzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

proszę o zaniechanie wprowadzania w błąd!! tytuły, zawody, specjalności oraz kierunki studiów uznawane za wykształcenie rolnicze są określone w załączniku do rozporządzenia, stąd jeśli chcecie posiadać najlepszą obiektywną wiedzę to zapraszam do zapoznania się z treścią rozporządzenia bądź do wystąpienia (pisemnie) do ARiMR z zapytaniem dotyczącym kwestii wykształcenia,

 

co do średniej powierzchni za rok 2010 dopiero zostanie wskazana (zapewne w okolicach września), w tegorocznym naborze będzie obowiązywała średnia z roku 2009 dostępna na stronie ARiMR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kpiotr    16

witam. mam 2 krowy w gospodarstwie ktore jest na ojca i chca je przepisac aby dostac premie i nie wiem co z tymi krowami...bo jak przepisze to utrzymanie ich musi spełniać standardy unijne???skomplikuje sobie tylko tymi krowami??z drugiej strony za kazda krowe jest duzo punktow potrzebnych do wyliczenia ESU...pozdrawiam


jedna miłość....jeden Bóg.....jeden cel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kpiotr    16

witam. chce sie was poradzić jak to jest z wykazywaniem zwierzat i przepisywaniem ich na siebie.chce przejąć gospodarstwo po ojcu(na rente nie przechodzi). dybym wykazał krowy to łatwiej by mi było zdobyc 4ESu a bez nich wiecej by mi brakowało. tym batrdziej ze 2 krowy bede u mnie narazie jeszcze przez kilka lat.ale jakie standardy utrzymania zwierzat nalezy spelniac???woda w oborze i podobne??


jedna miłość....jeden Bóg.....jeden cel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemoxx90    0

czy mogę środki z działania Ułatwianie Startu Młodym Rolnikom przeznaczyć na Modernizacje??? Przypuśćmy wniosek na Modernizacje obejmowałby kwotę około 300,000 zł zwróciliby mi 150,000 dołożyłbym 75,000 z młodego i 75,000 własnych pieniędzy. Czy tak się da???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

właśnie też taką opcje biore pod uwage. ale w ODR powiedzieli mi że się nie da bo raczej w tym roku to mogą na to terminy nie pozwolić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kpiotr    16

nie zwroca Ci połowy wartości...tylko połowę kwoty netto od wszystkiego.vatt nie jest dzielony na pól.musisz go ze swoich środkow zapłacic


jedna miłość....jeden Bóg.....jeden cel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

No tyle że można roliczać się na zasadach ogulnych vat a wtedy to też bedzie zwrot podatku vat. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzelak1988    0

Witam ja również chciałbym skorzystać z MR, tylko nie wiem czy w moim przypadku jest to możliwe. Gospodarstwo rodziców nie jest za duże około 16 ha, plus do tego produkcja zwierzęca głownie trzoda chlewna. Tata ma ukończone 56 lat i jest na rencie chorobowej natomiast mama ma 52 lata i w przypadku gdy ja bym teraz przeją gospodarstwo czy mogłaby przejść na wcześniejszą emeryturę opłacając przez te trzy lata składkę KRUS??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

Mam pytanie czy ktoś się orientuje jak to jest z tym ubezpieczeniem w KRUS-ie Trzeba być ubezpieczonym w KRUS-ie przez 3 lata od dnia wypłaty pomocy Pomoc miałaby być przyznana mojej dziewczynie(tu też jest cyrk bo dowiedziałem się w ARIMR że aby nie zamknąć jej drogi do otrzymania pomocy to musimy się wstrzymać ze ślubem do dnia wydania decyzji z tego powodu że jestem rolnikiem już od ładnych kilku lat - wg mnie to jest jakiś absurdalny przepis) I teraz mam pytanie czy jeśli dziewczyna podjęłaby pracę to czy KRUS ma jakieś możliwości aby się o tym dowiedzieć? Bo gdy ja podejmowałem pracę to zanosiłem umowę do KRUSu i tam mnie wyrejestrowywali Co jest w przypadku gdy np ubezpieczony w KRUS podejmuje pracę i nie informując o tym KRUS-u nadal opłaca składki Czy jest to jakoś kontrolowane i czy w związku z tym grożą ubezpieczonemu jakieś sankcje? Jak należy też rozumieć przepis że gospodarstwo ma być prowadzone samodzielnie? Czy jeśli dziewczyna wyjdzie za mnie za mąż i ja będę pomagał uprawiać jej ziemię to już nie będzie samodzielnie prowadzone gospodarstwo? Czy można też w związku z tym nająć jakąś osobę od pomocy w uprawianiu ziemi bądź hodowli krów? I czy jeśli będzie ona miała na siebie bydło ale nie będzie go trzymać w swoich budynkach lecz w moich to czy koś ma prawo się do tego przyczepić? Dzięki za wszelkie pomocne odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Narazie dzierżawa od prywatnego się nie liczy coś gdzieś mówią ale jakoś nie wierze aby to weszło w życie do czasu naboru wniosków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemoxx90    0

"inwestycje podlegające współfinansowaniu z innych środków publicznych w szczególności w ramach działania "modernizacja gospodarstw rolnych" objętego programem do kwoty wydatkowanej przez beneficjenta nie wlicza sie kwoty pomocy udzielonej z tych srodków" tak pisze w rozporzadzeniu z 2007 odnosnie Młodego rolnika. to znaczy ze nie mogę laczyc tych dzialan MR i MGR chyba ze zle to interpretuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

ten zapis oznacza, iż 70% premii nie może stawić 100% wartości inwestycji w ramach działania "modernizacja gospodarstw rolnych" lecz 70% premii czyli obecnie 52,5tys zł to musi być Twój wkład własny, czyli zakładając 50% zwrot kosztów kwalifikowalnych musisz zrealizować inwestycję o wartości 105 tys zł netto i wtedy spełnisz zobowiązania wynikające z działania "ułatwianie startu młodym rolnikom", podsumowując jak wskazywano wcześniej 70% premii musi być przeznaczone na wkład własny przy inwestycjach realizowanych z dodatkowym wsparciem (MGR bądź kredyty preferencyjne)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Czyli nie moge za te pieniadze kupic np kombajnu zbozowego za 75 tys?? Musze kupic za 105 tys, zeby warunek został spelniony??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

co więcej musisz kupić kombajn o wieku maksymalnie 5 lat, za 105 tys zł netto, korzystając oczywiście z działania modernizacja gospodarstw rolnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolu    3

Słuchajcie, a czy jest już pewne na sto procent, że Ci którzy mają zawieszone wnioski i nie otrzymali decyzji dostaną 75 tys bez ponownego składania wniosku? Jeśli ktoś posiada takie informacje to proszę podać źródło. Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

a ja mam takie małe pytanie

 

czy można dostać młodego rolnika osoba która nie jest właścicielem gruntów rolnych a posiada tylko te grunty w dzierżawie powiedzmy na 5 i więcej lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Myśle że tak bo przecież ile to jest gospodarstw dzierżawionych w całości. tylko jakie papiery trzeba przedstawić do agencji to już nie wiem i musi być jakaś umowa przedwstępna cz jakoś tak, do końca nie wiem. ale jak ktoś wie niech sie wypowie. bo to ciekawa opcja jest :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

75 tysięcy pewne nie jest, gdyż nie ma jeszcze rozporządzenia, aczkolwiek jest decyzja KE, więc przed wyborami nie spodziewałbym się figli;

 

w kwestii dzierżaw w grę wchodzą tylko umowy dzierżawy zawarte z ANR bądź JST top agrar wzmiankował, iż KE zgodziła się również na dzierżawy prywatne, ale to raczej jakaś kiełbasa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

mi chodzi głównie o dzierżawy prywatne,

i tak jeszcze am jedne pytanie

jak sprawa się ma z wielkością gospodarstwa gdy ja (wnioskujący o premię młodego rolnika) mieszkam w woj podlaskim, a ziemia byłaby wydzierżawiona w innym województwie - warmińsko-mazurskim, średnia którego województwa byłaby brana pod uwagę??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polek1919    5

Średnia będzie brana z warmińsko-mazurskiego ponieważ tam jest większość ziemi gospodarstwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

No chyba że wejdzie to że liczyć się będzie średnia krajowa A z tym jest taka sprawa że głośno się o tym mówi ale tak naprawdę jeszcze to nie obowiązuje i trzeba czekać na rozporządzenie w tej sprawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

W tygodniku rolniczym była mały artykuł o zmniejszeniu do 10.15ha wymaganego areału ale tylko w woj. ktore przekraczały do tej pory w/w wartość. Np w zach-pomorskim było 30.10ha a teraz potrzeba tylko 10.15,to bardzo duże ułatwienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj