Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
poosa21    856

Na wkład własny do mgr. Pracownik arimr wyliczył mi że przy obecnej wysokości premii wartość zakupionych maszyn musi wynosić conajmniej 108000 brutto aby można było wziąść te same maszyny na mgr i mr... Ale maszyny w premii można zmieniać więc na początku można wpisać we wniosku niekoniecznie to co później kupisz.......

ja też w początkowej wersji miałem przeznaczyć premie na wkałd własny do MGR ale dobrze ze tak nie zrobiłem bo w naszym woj. już nie bedzie naboru do 2013r. i bym musiał wtedy wszystko zmieniać.

ale też nie ma pewnosci że jak złozysz wniosek na MGR że sie załapiesz i co wtedy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolu    3

A jaki to problem?? Podanie i zmieniam maszyny jakie chcę kupić i kupuje tańsze- takie żebym się zmieścił w prowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

ja we wniosku napisałem ze chcem kupić kabine do ciagnika to mi odrzucili bo nie spełniało to jakic wymogów. ale kit im w oko z tym. Miałem też we wniosku że bede kupował kose spalinową a w Husqvarna wystawili mi fakture na wykaszarke spalinową, musaiłę składac oswiadczenie podpisane przez Husqvarna że kosa spalinowa i wykaszarka saplinowa to jest to samo tylko ta firma uzywa innej nazwy. jak mam do nich coś pisać o zmiane to aż mnie krew zalewa. w czase gdy słożyłem wniosek aż do otrzymania decyzji 3 osoby sprawdzały mi wniosek i każda mówiła coś innego, jedna wymagało to druga mówiła ze tojest niepotrzebne a trzecia wogóle co innego chciała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolu    3

U mnie narazie nie jest źle bo prowadzi mi wniosek koleś z którym pracowałem w jednej firmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rutek22kret    0

panowie witam, może kogoś zdenerwuje to co napisze i będzie mi kazał czytać forum od początku ale chcę spytać czy premia na młodego rolnika moze być połączona z PROW czyli czy mozna je przeznaczyć na spłatę kwoty która zostanie po otrzymaniu zwrotu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pawelek   
Gość pawelek

Czy wiecie kiedy w tym roku ARiMR będzie przyjmować wnioski o przyznanie pomocy młodym rolnikom ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakub992    0

Koledzy jakie są teraz zasady otrzymania premii

otóż w tym roku będę mieć 18lat krus-u nie opłacałem uczęszczam do szkoło o profilu technik mechanizacji rolnictwa mogę otrzymać w ponad 10ha jeżeli będą renty strukturalne i czy w przypadku nie otrzymania ziemi za daj boże otrzymaną premię mógł bym kupić ziemię i wydzierżawić aby zmieścić się w średniej krajowej,ile lat mam na kupno ziemi i jaka część z niej może być wydzierżawiona

Proszę o odpowiedź :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek6911    5

Witam mam pytanie odnośnie MR jaka jest obecnie stawka którą dostaniemy w zwiazku z tym programem????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

stawka to 50 000

 

Jakub jaka ma srednia pow. gosp. w twoim regionie?

 

Co do terminy przeczytaj cale 33 strony a napewno sie dowiesz :P


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakub992    0

xsc średnia w moim województwie to 4,46ha więc będę musiał mieć średnią krajową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszz110    5

wiecie jak wygląda strona ARIMR ????????????????

to ją przeczytajcie a nie głupio sie pytacie kiedy co gdzie tam jest wszystko podane i bedzie umieszczane

za takie nabijanie postów powinny lecieć bany bo z tematu robi się syf a z 34 stron robi sie 10 w których jest rzeczywiście coś na temat

 

nie wiadomo kiedy bedzie nabór

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolu    3

W bardzo prosty: premię MR wrzucasz jako wkład własny w maszynę którą bierzesz też na MGR. Pracownik ARIMR wyliczył, że przy obecnej wysokości premii należy kupić maszyny za minimum 108000 brutto aby można było tak zrobić....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PIOTR33    0

dziękuje "karolu" ale składając wniosek na MR odrazu musze złozyc drugi na MGR? czy składając wniosek na MGR odrazu musze spełniać wymagania co do posiadanej ziemi i wykształcenia czy też tak jak przy wniosku na MR mam możliwość uzupełnienia brakow w określonym czasie(wykształcenie, posiadanie na własność ziemi)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszz110    5

ja mam ważne pytanie czy do wniosków są potrzebne polisy ubezpieczeniowe zabudowy??? wniosku oczywiście na MR i MGR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolu    3

Przy mgr oczywiście muszisz mieć ziemię numer gospodarstwa.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszz110    5

no to to mam to znaczy tato ma ale zabudowy nie sa na mnie tylko wujka dlatego moje pytanie czy ja musze mieć coś na własność i czy żądają polisy ubezpieczeniowej?

o to mi chodzi bo gospodarstwo ma na siebie i te inne sprawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaim33    2

Koledzy mam pytanie czy aby dostać dofinansowanie na młodego rolnika trzeba mieć wykształcenie rolnicze czy wystarczą jakieś kursy? :) I czy musze mieć przepisane pole na siebie przez rodziców? :P

Może odpowiedzi są w temacie ale nie za bardzo chce mi się przeglądać 34 stron :) a interesuje mnie ten temat. Z góry dziękuje za odpowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek6911    5

Wyczytałem ostatnio że teraz maja wprowadzic stawke 75 tys dla młodego rolnik,tylko ciekawe czy tak zrobia??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Zotanie przyjete 75tys jak Komisja Europejska to zaakceptuje ;)


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaim33    2

Prosze niech ktoś odpowie na moje pytanie ;) Bardzo zależy mi na odpowiedzi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Tez by mnie to interesowało wiem ze trzeba opłacać krus po przepisaniu ziemi. Z tym wykształceniem to lipa jakaś ma studia skończone i nie mam na to szans a ktos dobrze czytac nie umie w urzedach sobie nie radzi ale kase dostac może bo ma praktyke na roli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj