Polecane posty

lukaszz110    5

jak myslicie czy bedzie te 75tys na młodego rolnika??

wie ktoś może kiedy bedzie nabór wniosków na renty strukturalne i czy jesli sie odbedzie w 2010 to czy w 2011 czy do 2013 roku beda jeszcze renty

 

bo ktoś miał ostro naje.... w głowie ze dopiero po zabraknieciu srodków mówią ze rent nie bedzie ale wystękali kase na jeszcze jeden nabór

a co z innymi naborami?? mieli rozłozyc te srodki

jak nie maja kasy to niech zabiorą renty lub zmnięjszą renty tym co dali po 2000tyś albo nawet 3000tysna początku !!!!!!

przeciez ta polska to jedna sitwa! starym dziadką zabierają lub podnoszą emerytury a tu nie mogą no to jest chore

 

no niech ktoś powie czy to nie chore :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marek46ha    1

Witam,

Obecnie dzierżawa jest zaliczana do powierzchni wymaganej do MR , ale tylko z ANR. Czy nowy MR będzie można brac po dzierżawie na umowę od zwykłego rolnika???

Ktoś się orientuje bo ja już różne wersję słyszałem.


Rzadko piszę, ale zazwyczaj dłuższe posty - uważam że piszac zwięźle potrzeba najczęsciej minimum kilku zdań żeby post miał sens, nie był wyrwany z kontekstu i coś wnosił do tematu. Nie cierpię jak ktoś piszę kilkuwyrazowe posty - najczęsciej są bezużyteczne i zaśmiecają forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid1987    0

Mnie tez nteresuje czy dzierzawa liczy sie do sredniej gospodarstwa. Posiadam 7 ha wlasnej ziemi i 10 dzierzawy a srednia w woj kuj-pom wynosi 14.9, Reszte wymogow spelniam i teraz nie wiem czy warto ubiegac sie o premie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taszarek    0

Mam pytanie chodzę do technikum agrobiznesu i prawdopodobnie go nieskończe i chce przenieś się do zety rolniczej mam 16 lat i na siebie przepisane gospodarstwo 30ha czy będę mógł skorzystać z młodego rolnika po ukończeniu 18 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel321654    0

Mnie tez nteresuje czy dzierzawa liczy sie do sredniej gospodarstwa. Posiadam 7 ha wlasnej ziemi i 10 dzierzawy a srednia w woj kuj-pom wynosi 14.9, Reszte wymogow spelniam i teraz nie wiem czy warto ubiegac sie o premie

 

zależy jaka dzierżawa, jak udokumentowana i bierzesz dopłaty to nie ma problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marek46ha    1

zależy jaka dzierżawa, jak udokumentowana i bierzesz dopłaty to nie ma problemu.

"Dzis dowiedzialem sie ze na mlodego rolnika nie wchodzi w gre dzierżawa...musi byc ziemia na wlasnosc."- tak napisał @kamilek902. A on pracuje chyba w arimr...

Może w nowym MR coś sie zmieni bo jak nie to będe się musiał pogodzic z ojcem;)


Rzadko piszę, ale zazwyczaj dłuższe posty - uważam że piszac zwięźle potrzeba najczęsciej minimum kilku zdań żeby post miał sens, nie był wyrwany z kontekstu i coś wnosił do tematu. Nie cierpię jak ktoś piszę kilkuwyrazowe posty - najczęsciej są bezużyteczne i zaśmiecają forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolu    3

Słuchajcie złożyłem wniosek na MR jakieś 1,5 miesiąca temu listem poleconym i narazie cisza czy już powinni się odezwać czy mam spokojnie czekać? i jaka jest procedura dalsza? Wezwą mnie najpierw na jakieś poprawki tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yanecki    0

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z 17 października 2007 r. paragraf 15 pkt 2 Arimr ma 90 dni na wydanie decyzji w sprawie od dnia zlozenia wniosku (w twoim wypadku od daty stempla pocztowego). Termin ten moze zostac przekroczony ze wzgledu na zawily charakter sprawy badz tez inne trudnosci niezalezne od Arimr. Jednak w takim wypadku obowiazkiem Agencji jest poinformowanie Cie zgodnie z art 36 Kodeksu Postepowania Administracyjnego o w/w okolicznosciach i wyznaczenie planowanego terminu na zalatwienie sprawy... Ale znajac zycie niebawem otrzymasz wezwanie do usuniecia brakow formalnych. Nie ma innej opcji przy Mlodym rolniku bledy sa zawsze....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrew64003    1

witam wszystkich ktoś tutaj napisał że student jest ubezpieczony w krusie?? chyba dzienny... bo jak studiujesz i chcesz młodego rolnika nie ma możliwości pracy w gospodarstwie i studiowania równocześnie to raczej musisz być na zaocznych tak coś słyszałem a ubezpieczasz się krusie dopiero jak decyzje o przyznaniu premii dostaniesz albo pieniądze zostaną wypłacone nie jestem pewien ;] pozdrawiam;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yanecki    0

Mozna studiowac dziennie i skorzystac z dzialania "Mlody rolnik". Nie ma najmniejszych przeciwskazan, przynajmniej na chwile obecna...Mozesz np prowadzic gospodarstwo na Pomorzu i studiowac dziennie na Uniwersytecie Jagiellonskim w Krakowie. Jak slusznie zauwazyl uzytkownik kissme prowadzenie gospodarstwa to swiadome podejmowanie decyzji odnosnie jego funkcjonowania i branie odpowiedzialnosci za nie (zas z punktu widzenia Arimr w wielkim uproszczeniu - PODKRESLAM UPROSZCZENIU - ubezpieczenie w KRUS, skladanie wniosku o doplaty bezposrednie, wypisane na swoje nazwisko faktury zakupu maszyn oraz srodkow produkcji oraz sprzedazy plodow rolnych). Rzecza zgola odmienna jest samodzielna praca w gospodarstwie. Jednak przy zalozeniu samej produkcji roslinnej jest mozliwe, ze w trakcie trwania przerwy semestralnej (polowa czerwca-poczatek pazdziernika) z powodzeniem dasz rade zebrac plony oraz posiac kolejne. Jesli chodzi zas o wiosenne zabiegi agrotechniczne (opryski, siew nawozow) zawsze mozesz zerwac sie z uczelni i wykonac je samodzielnie badz tez moze Ci wykonac usluge ojciec, sasiad, badz ktokolwiek inny; nie ma ku temu najmniejszych przeciwwskazan....Czyli jak widac na tym obrazowym przykladzie mozna samodzielnie prowadzic gospodarstwo i studiowac....Wracajac zas do legislatywy nie ma mowy w rozporzadzeniu badz tez innym dokumencie majacym charakter prawodawczy, o tym zeby student dzienny nie mogl byc beneficjentem "MR".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

W tym roku zapewne przejmie gospodarstwo po rodzicach,stąd moje pytanie kiedy będe mógł się ubiegać o MR?? czy musi minąc jakiś czas od przepisania na mnie gospodarstwa czy można odrazu skłądać papiery??


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
korbi555    70

Małe Pytanko;)

Jeśli Skończę szkołę zawodową to moge sie ubiegać o Młodego Rolnika??:rolleyes:

a Zawód to:

Mechanik , operator maszyn i urządzeń rolniczych:)

wiec będę mógł??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek33    35

Co najmniej technik - rolnik. Zawodowa to za mało. Tak było w pierwszej edycji. Tak czy inaczej dostaniesz czas na uzupełnienie wykształcenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taszarek    0

ostatnio byłem w agencji i pytałem się czy po zecie rolniczej można korzystać z MR i powiedzieli że można tylko trzeba mieć zdany egzamin zawodowy i nie potrzeba mieć opłacanego krusu przez 3 lata wcześniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolu    3

Rafał180 - najpierw wniosek na premię potem przepisanie ziemi po wydaniu decyzji!!! Nie odwrotnie bo nic nie dostaniesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek83    16

Rafał180 - najpierw wniosek na premię potem przepisanie ziemi po wydaniu decyzji!!! Nie odwrotnie bo nic nie dostaniesz

 

na pewno w tej kolejności?? wydaje się że odwrotnie :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz_820    0

@karolu wydaje mi sie ze na odwrot bo skoro nie masz gospodarstwa to na jakiej podstawie masz dostac premie? Moze sie myle...


www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszz110    5

heh jeden drugiego obala

 

wniosek składasz z chwilą skończenia 18 roku życia

w tedy masz czas uzupełnić wykształcenie < jesli chodzisz do technikum rolniczego>

wniosek możesz złożyć na dofinansowanie MR ale do pół roku po złożeniu wniosku musi być przepis pola

nie ze czekasz na decyzje czy dadzą czy nie 6 miesięcy i nabycie pola i to nie 1 ha :)

 

ale ja bym poczekał do końca marca w tedy bedzie wiadomo czy jest podniesiona premia do 75tyś a może nawet i 100tyś nie wiadomo co ministerstwo zdecyduje i jakie będą nowe zasady ale na pewno nie zejdą z nimi mogą podnieść wymagania lub je zostawią jakie są bo widzą ze mało rolników się łapie

 

@karolu ile oczekuje sie na decyzje o premi ??? a poza tym to co jak nie dostaniesz premi to nie wejdziesz w posiadanie gospodarstwa??

widze ze ta premia kusi ale tszeba spełnić warunki :) w przypadku nie spełnienia a moze tak być oddajemy z odsetkami 50tyś to 72tyś zł a jak bedzie 75tyś lub 100 to co ????

więc lepiej sie zastanowić czy opłaca nam się brać a potem oddawać :) bo dużo takich pseudo rolników znam z wioski co wzieli pocieszyli sie 5 lat i oddali :)

 

@Rafal180 nie musi minąć czas po prostu składasz dokumenty i deklarujesz ze spełnisz wymagania

 

@yanecki po szkole zawodowej masz np.zawód mechanika rolnictwa i co dalej masz 3 lata od dnia wydania pieniędzy na konto i jak to wykształcenie uzupełniasz?? są jakieś kursy??

 

aha czy okres 3 lat rozpoczyna sie od chwili dostania decyzji o pomocy czy wpływu pieniędzy na moje konto od agencji ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yanecki    0

Od 25 marca 2009 r. mogą ubiegać się o pomoc te osoby, które:

 

dopiero planują przejęcie gospodarstwa,

prowadzą działalność rolniczą nie dłużej niż 12 miesięcy, licząc do dnia złożenia wniosku o pomoc, a gospodarstwo nabyły wyłącznie w drodze:

- spadku

- darowizny przed osiągnięciem pełnoletności albo po ukończeniu 18 roku życia, lecz w trakcie nauki w systemie dziennym, a w nauczaniu nie miały przerw.

Pomoc z tego działania mogą otrzymać także wnioskodawcy, których małżonkowie rozpoczęli prowadzenie działalności rolniczej, lecz nie wcześniej niż 12 miesięcy przed złożeniem przez wnioskodawcę wniosku o pomoc. Jeżeli warunki niezbędne do uzyskania pomocy spełniają oboje małżonkowie, pomoc przyznaje się tylko jednemu z nich.

 

Pozostałe, szczegółowe wymagania przyznania pomocy określa rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 17 października 2007 r. w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania pomocy finansowej w ramach działania „Ułatwianie startu młodym rolnikom” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 (Dz.U. Nr 200, poz.1443 z późn. zm.)

 

Tyle za www.arimr.gov.pl. A tak w wielkim skrocie to :skladasz wniosek- uzupelniasz niescislosci jesli wystapia- otrzymujesz decyzje ze wszystko jest ok, a MR zostal przyznany - dopiero teraz dopelniasz warunkow nabycia gospodarstwa w drodze darowizny, spadku itp (czyli mowiac najprosciej "robisz notariusza")' masz na to 180 dni od dnia otrzymania decyzji - teraz jestes juz posiadaczem gospodarstwa i skladasz wniosek o platnosc - Arimr ma 60 dni na przelanie pieniazkow na twoje konto od dnia zlozenia wniosku o platnosc. Tak to wyglada...

 

@lukaszz110 czas na uzupelnienie wyksztalcenia masz od momentu dorecznia przez listonosza decyzji. Mowi o tym paragraf 18, ust 1, pkt 6 wyzej wymienionego rozporzadzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszz110    5

no dobrze wiem o tych całych rozporządzeniach ale chodzi mi o to uzupełnienie wykształcenia :)

bo jak wiadomo to technika nie zrobi sie w ciągu 3 lat w technikum

są do tego jakieś kursy ??????? wie ktoś jak to wygląda ja z tym problemu nie mam bo jestem w technikum rolniczym ale pytam z ciekawości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

Własnie jak z tym wykształceniem?? jakis zwykły kurs wystarczy?? jeśli nie mam wykształcenia to co??


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek33    35

Ja korzystałem z MR w pierwszej edycji. Uzupełnienie wykształcenia zajęło mi dwa dni (zdanie egzaminów przed komisją państwową). Warunek był jeden - posiadanie co najmniej tytułu technika z innej specjalności. Teraz zmieniły się trochę przepisy i trwa to znacznie dłużej, ale nie trzeba robić technika-rolnika od początku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
inginio    0

Było już to pytanie ale zadam je ponownie- czy jest jakakolwiek szansa na te 75 000zł???Jeśli tak to kiedy??? Wniosek złożyłem ale kobieta która zajmuje się wypełnianiem wniosków proponowała mi wysłać pismo w sprawie wstrzymania rozpatrywania wniosku i poczekać na 75 000zł. Podobno już tak robiła i było ok. Dlatego już złożyłem aby rodzice mogli przepisać na mnie szybciej gospodarstwo i otrzymywać emeryture(mają już lata) Im też uciekają jakieś pieniądze. Może niewielkie ale dla nich to zawsze coś.W tym tygodniu zadzwonie chyba do ARiMR i zapytam czy jest szansa na 75tyś.?!?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj