Polecane posty

mikid    0

witam

mam pare pytan w tym roku koncze gimnazjum i mam dostac gospodarstwo od wujka ok 15ha hciałbym sie załapac jak kazdy na dofinansowanie dla młodych rolnikuw wienc po gimnazjum chciałbym is to technikum rolniczego(bo zawoduwi niema w okoliczy) ale jesli pujde to bede musiał byc w internacie bo niema dojazdu.a jesli będe placił przez 3 lata KRUS a niebęde miał szkoly to tesz sie załapie??

a jesli by ktos mugł powiedziec jakie som wymogi jestem z woj.opolskiego czy ktos by mugł podac jaka jest srednia woj albo gdzie to moge znales lub gdzie sie mam udac aby mi dokładnie wytłumaczyli?

 

dziękuje z gury za pomoc sory za błendy prosze poprawic jesli sie znajdom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolu    3

Jakie błędy Mikid :).

Ale Kissmy trochę przesadzasz. Z tego co mi się wydaje to ta strona jest właśnie dla takich którzy nie są fanami szczegółowego wertowania rozporządzeń.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

witam wszystkich rolnikow moze troszke pomoge poniewaz dzisiaj zlozylem wniosek na mlodego rolnika i pani mi mowila ze w ciagu miesiaca cos juz powinienem wiedziec:)


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolu    3

witaj w klubie też dziś złożyłem, ale jeśli zrobią 75 tys to się wycofam. Jakie województwo michalk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

swietokrzyski ja sie nie wycofam bo chce zlozyc na modernizacje w tym roku a jesli sie wycofam to nie ma szans zebym zdazyl bo nabor byc moze bedzie w marcu moze kwietniu


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Może nie w temacie (ale się z tym wiąże) czy ktoś wie kiedy będą renty strukturalne???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

karolu to sie wycofasz czy nie bo nie rozumiem:)


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolu    3

Chodzi mi o to że też chce połączyć premię z prowem, a ztą podwyżką to różnie mówią w agencji i minrol, bo może być tak że podniosą wszystkim nawet tym którzy już złożyli a nie podpisali umowy albo tym którzy dopiero będą składać albo wcale nie podniosą. Ja będe śledził na bieżąco sytuację i jeszcze się zastanowię co robić. Jeśli zatrudnią mnie na stałe w obecnej pracy i dadzą dobre warunki to może wogóle zrezygnuję z tej zabawy. Narazie jestem na stażu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maresek2    0

Jakoś na dniach się pytałem o premie dla młodego rolnika i powiedzieli mi żebym poczekał jeszcze bo ma być te 75tys. Ale kiedy??????? <_<Czy może ktoś wie cokolwiek. Z tego co wiem to można być na zusie tak mi powiedzieli bo obecnie pracuje a hektarów niemam jeszcze zapisanych. tylko naraziem czekam na ta podwyżkę i wtedy można byłoby złożyć wniosek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dapan123    0

Witam!

Za rok góra dwa lata mam dostać od taty gospodarstwo 25 ha ,hodowla 50 tuczników i 7 krów mlecznych.

Tata prowadzi także usługi rolnicze. Ja również chciałbym je dale prowadzić. Chciałbym wziąć nowe maszyny rolnicze w tym dwa cięgniki 120 i 90 KM tylko nie wiem czy mogę. słyszałem że są jakieś przeliczniki przynależności o co w tym chodzi pomóżcie panowie.

Dzięki z góry ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
omen    2

przelicznik to jest chyba 7kw na 1 ha to abyś na jeden ciągnik sie załapał to chyba jesszcze zalezy od klasy ziemi a o szczegóły pytaj sie w odr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stachowy    3

kurcze zamkneli mi temat ;/ wie ktos moze do ktorego roku daja te doplaty??? czy to jest jakos dozywotnio ze kazdy mlody dostanie? bo ja w 2011 najpozniej bede juz rolnikiem z papierkiem i ziemia. znam wszysktkie procedury co i jak z tym Mlodym rolnikiem ale nie wiem do kiedy to daja i czy sie zalapie :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stachowy    3

aha czyli sie wyrobie. super! bedzie kaska ;] kupi sie jakis traktorek mysle o 4514 i za 5 latek sie go sprzeda poniewaz nie gospodazymy :blink: a nie wicie czy jest mozliwosc wziecia nowego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
omen    2

abys miał wystarczajaco forsy to i nowy będzie a to nie takie tanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stachowy    3

no ja wiem ze ciagnik nei tani ale czy jest opcja ze na mlodego rolnika mozna jakos taniej wziac..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
omen    2

to i tak młodego rolnika musisz udokumentowac na co wydałes to sumee to w twoim przypadku na ciagnik 50 tys ale to i tak za mało na niegoo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafftti    32

Witam. Mógł, by mi ktoś podpowiedzieć ile trzeba mieć w tym naborze wniosków ha. Mojej dziewczynie ojciec chce przepisać 8 ha i przejść na rentę strukturalną(żeby przejść na rentę trzeba przepisać na beneficjenta MR) a jej brakło by trzy ha do średniej. Teraz by złożyła papiery a w nowym roku teściunio na rentę. Może po otrzymaniu młodego mogła by dorównać do średniej? Dobrze kombinuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

wniosek złożyć warto, gdyż nic to nie kosztuje (o ile samodzielnie się go wypełnia), obecnie konieczna jest powierzchnia odpowiadająca średniej wojewódzkiej, bądź krajowej (nie jestem na bieżąco w zmianach rozporządzenia, także proponuję przestudiowanie rozporządzeń i ich projektów), podstawowe informacje oraz odnośniki do rozporządzeń znajdują się tutaj: ...::: Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa :::... warto do końca roku złożyć nawet pusty wniosek (wypełniona tylko pierwsza strona, aby zaklepać pulę, później można ewentualnie go wycofać lub uzupełnić (nie wiadomo na razie jakie będą zmiany w 2010 roku), warto również zacząć rozglądać się za dzierżawą gruntów (aby dobić do wymaganej średniej, ewentualnie można je zakupić), projekty rozporządzeń znajdują się na stronie MinRol Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi - Projekty Rozporządzeń , lecz o zmianach w tym działaniu mówi się jedynie w mediach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafftti    32

To nie jest tak do końca że się złoży i się zobaczy. Wniosek na MR można złożyć tylko RAZ. A więc jak teraz złoże a później coś nie wypali to po ptokach.Poza tym nie za bardzo złoże bo brakuje te parę ha(dokładnie dwa). Na stronach agencji i ministerstwa nie ma żadnych aktualnych info to co tam jest napisane nic się nie zmieniło od dwóch lat jak ja składałem papiery na MR. Dzwoniłem do agentury, ale tam nic mi nowego nie powiedzieli i dalej nie wiem co z tym robić normalnie jestem w czarnej d...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafftti    32

A gdzie ja napisałem że chce tą pomoc otrzymać dwa razy? Ja dostałem rok temu a teraz stara się o tą dotacje moja pani nie wiem w czym problem. A oglądałem gdzieś, kiedyś o chłopaku który złożył papiery na MR ale, że renty się odwlekają to ojciec nie przepisał ziemi i chłopak ugotowany a papierów dwa razy na MR nie można składać ale nie wiem czy on podpisał umowę czy nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj