Polecane posty

Agrob    1

Mam takie pytanie odnośnie mlodego rolnika w tym miesiacu kończe studja na kierunku biologia co oznacza ze bede mial magistra z biolgi nie posiadam jeszcze gospodarstwa ale niedługo będe je miał chce sie rozwinąć jakie są moje szanse ze dostane kase co musze zrobić w jakisposób no i czy moje wykształcenie wystarczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

mam nadzieję, iż nie zrobiłeś tylu błędów w pracy magisterskiej;p

tak czy inaczej masz szanse na premię o ile przejmiesz gospodarstwo o odpowiedniej powierzchni i dociągniesz w ciągu 5 lat powyżej 4 ESU (co przy wymaganych powierzchniach nie jest trudne), musisz spełnić także pozostałe wymagania określone w rozporządzeniu, łącznie z uzupełnieniem wykształcenia (chyba, że biologię skończyłeś na jakiejś uczelni rolniczej, to wtedy możesz mieć wystarczającą liczbę godzin przedmiotów związanych z rolnictwem) szczegóły i odnośniki do treści rozporządzeń tutaj: http://www.arimr.gov.pl/index.php?id=80&id1=0&id2=0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

WITAM MOZE MI KTOS POWIEDZIEC CZY JESLI KTOS ZLOZYL WNIOSEK NA MLODEGO ROLNIKA W TYM MINIONYM NABORZE TO OTRZYMA 75TYS CZY JESZCZE 50??


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

nie jest zatwierdzone i w śmiem wątpić czy w ogóle będzie!! obecnie nie ma nawet projektu rozporządzenia i zapewne nikt nad nim nie pracuje, ze względu na to, iż była to tylko kiełbasa, priorytetem będą raczej zmiany w MGR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel321654    0

jeszcze nie jest to zatwierdzone, pomysł narazie jest w Brukseli i czeka na akceptacje unii, jest jeszcze parę pomysłów naszego ministra ale czy one wejdą to ciężko powiedzieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

A ja tak z innej beczki pytanie :)

 

Chcialbym sie zapytac ile moze kosztowac przepisanie ziemi u notariusza na przyszlego rolnika np. mam 10 ha dom i drugi dom po rodzicach. Chcialbym np przepisac wszystko na syna zeby mogl dostac MR a ja sam rente strukturalna (mam55) czy mam przepisac pole, i oba budynki mieszkalne na syna??

 

Pisze oczywiscie w imieniu mego ojca sam nie mam 55 lat :D

 

Pozdrawiam:Wacek21 :)


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

aby poznać koszt należy skontaktować się z lokalnym notariuszem, można przepisać tylko grunty rolne, lecz ze względów podatkowych (podatek od nieruchomości) nie warto pozostawiać sobie siedliska (należy jednak zawrzeć w akcie notarialnym odpowiednią klauzulę wskazującą, iż ma się zapewniony dożywotni wikt i opierunek wraz z dachem nad głową)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Aha dzieki za odpowiedz musze powiedziec ojcu zaraz zeby zadzwonil do notariusza :D


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boosky    4

Ostatnio słyszałem w Agrobiznesie, że dla młodego rolnika ma być nie jak do tej pory 50 000 zł tylko 150 000 zł. Wiecie coś o tym ?


... bo wszystko zaczyna się w głowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

ja nic o takiej kwocie nie slyszalem. Slyszalem tylko o 75.000 zl


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel321654    0

no 150 to już ładna sumka by była, ale pewnie nic z tego bo po roku zabrakło by kasy, ja też słyszałem o 75 tys :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rider    4

Witajcie, od złożenia wniosku minął już rok czasu, niedługo będę składał wniosek o płatność, i mam pytanie czy maszyny wpisanie w biznesplanie mogę zmienić?? bo miał być beczkowóz, no ale czas naglił i musiałem kupić używkę, i teraz nie wiem jak to rozegrać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

To składając wniosek na młodego rolnika musiałeś taki biznesplan zrobić i wpisać do wniosku co będziesz z tymi pieniędzmi robił???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

No chyba tak sie powinno skladac ten wniosek, w agencji mowili zeby najlepiej wpisac na co ta kasa pojdzie :D


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rider    4
No chyba tak sie powinno skladac ten wniosek, w agencji mowili zeby najlepiej wpisac na co ta kasa pojdzie :D

 

No było to wymagane żeby określić na co pójdzie te 70% premii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

a wie ktoś może czy młody rolnik może zatrudnić kogoś w swoim gospodarstwie tak aby płacić temu pracownikowi KRUS?

 

w rozporządzeniu jest zapis o samodzielnym prowadzeniu gospodarstwa i na własną rękę ale wiadomo jak jest w rzeczywistości. jak mam sam ogarnąć 60 ha???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

zapis w rozporządzeniu dotyczy tylko procesu decyzyjnego, więc można zatrudniać i nawet używać maszyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

Witam.Mam takie pytanie do ludzi ktorzy sa obeznami w tym temacie.Mianowicie teraz ide do liceum a pozniej na weterynarie na akademie rolnicza do wroclawia..wiem ze zeby dostac kase na mlodego rolnika sa dwa wymogi(tak mi sie wydaje):

-srednie wykrsztalcenie rolnicze np technik rolnik

-srednia wielkosc gosporadstwa(w zaleznosci od wojewodztwa).i teraz te pytanie:CZY JAKO WETERYNARZ ZALAPIE SIE NA TA KASE(planuje przejecie gospodarstwa)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz_820    0

Zapomniałem Ci wczzoraj powiedziec ze moze Cie uratowac opłacenie KRUS-u


www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

ale dalej nie wiem czy weterynaria sie lapie czy nie....bo jak nie to krus mi nic nie da....ale i tak bee musial oplcacac krus bo sie nie zalapie na prow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz_820    0

Nie wiem jak PROW ale na MR wystarczy oplacic KRUS za 3 lata i gra gitara


www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

A czy da się zrobić taki myk że opłace trzyletnia skladke KRUS wstecz- to znaczy czy jednego dnia można całe 3 lata załatwić? Czy po oplaceniu KRUSU nie trzeba po podpisaniu umowy na MR kończyć jakiejś szkoły rolniczej? Wiem że teraz gorzej jest bo aby otrzymać 75tys. trzeba w ciągu 3 lat podnieć areał do średniej krajowej (a jaka jest ta śr. krajowa?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz_820    0

75tys jeszcze nie ma to jak moze byc taka zasada? Musisz miec srednia wojewodzka jesli sr wojewodzka nie przekracza ilus tam hektarow to bierzesz pod uwage sr krajowa. Średnia ktrajowa to jest chyba przeszlo 11ha ale nie jestem pewny jak ktos wie to niech mnie poprawi.


www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj