Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Angelo    0

Skad macie te informacje o opłaceniu KRUS-u 3 lata wstecz?? Ja bylem w KRUSIE sie o to pytac i powiedziano mi, ze to bzdura co mówią w ARiMR... Hmhh To w koncu można czy nie?? Czy ktoś tak zrobił??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

niestety możliwe jest wszystko, jednak konieczne jest spełnienie warunków określonych w ustawie (szczegóły na www.krus.gov.pl) dotyczących ubezpieczenia domownika, jeśli z mocy ustawy możliwe jest ubezpieczenie to żaden z pracowników PT nie powinien generować własnych rozwiązań legislacyjnych, stąd proponuję ponowną wizytę w KRUS z prośbą o pisemne uzasadnienie odmowy ubezpieczenia domownika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczkowski    3

Pani z agencji powiedziała to mi :P Co do wykształcenia tez problemu nie wiedze... idzesz na zaoczne technikum, kurs konczysz w przeciagu roku. (oczywiscie wsio za $$) hehe, na wszystko jest rozwiązanie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AGRObombula    2

wszystko pięknie tylko że jak ja będe miał magistra zbiologi to do technikum nie pujde niech patrzą co mi to dają. rozumię ze 50 tyś dostane jeśli będę miał;

- szkołe rolnicza albo coś związanego z rolnictwem

- będę miał gospodarstwo przepisanie niewięcej niż 5 lat

- powieszchnia gospodarstwa będzie na poziomie wojewóckiej średniej

jeszcze oczyms zapomniałem ?????????

 

no a potem oddaje sie wniosek i co chodzimy do kościoła i dajemy ma msze modląc sie o pozytywne rospatrzebue wniosku ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Racja było 12 miesięcy, ale i to już chyba nieaktualne, bo będą nowe zasady. Ja miałem przepisane gospodarstwo 30 ha w 2006 roku i zabrakło mi kilka miesięcy do załapania się na premie. Nowe restrykcje są w pewnym sensie dobre, bo ograniczają trochę "dorabianych" rolników. Mój kolega miał coś koło 2 ha i premie dostał i zainwestował w... nowe auto, a ja 30 ha i nie mam szans bo przepisy za późno weszły w życie. A teraz jak patrzę na stopień wykorzystanie tych środków, w niektórych woj. po 30-40% to się trochę ręce załamują :P .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
100150    0

Te 12 m-cy to było do 30 czerwca 2008, teraz jest tak że wniosek należy złożyć przed nabyciem rozpoczęciem prowadzenia działalności rolniczej tj. przed przejęciem gospodarstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

A czy możliwe jest coś takiego: Ojciec zapisuje mi teraz gospodarstwo i biorę tą dotacje a za 5 lat przepisuje gospodarstwo na brata i on robi to samo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryha16dob    1
wojska ominąc raczej się nie uda a prowadzenie gospodarstwa rolnego na pewno w tym nie pomoże

 

 

a mi tam prowadzenie gospodarstwa pomogło wymigać sie od wojska :( i od jakich 3 lat niemialem wezwania do wku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boniek    1

chyba w grudniu był ostatni pobór do wojska... teraz będzie tylko armia zawodowa i dobrze bo mnie z tym na rękę nie było :(


Forza JUVE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arassso    3

Chłopaki mam zamiar zkorzystac z tej premii i jak jest z tym krusem został mi rok ogólniaka i wybieram sie na jakieś studium albo kurs rolniczy kolejny rok lub dwa i zasanawiam się czy nie zacząć płacić już krusu jeśli jest to wymagane. W koncu trzeba mieć te 3 lata w stecz opłacone czy nie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

@damian40000 jest to możliwe ale przeszkodą może być zakończenie PROW 2007 - 2013, przed rokiem 2014, pomijając możliwość wcześniejszego wyczerpania limitu środków

 

@arassso opłacenie KRUS wstecz nie jest konieczne, jest to tylko rozwiązanie dla osób, które nie mogą/chcą uzupełnić wykształcenia, proponuję zapoznać się z treścią rozporządzenia: http://www.arimr.gov.pl/index.php?id=80&id1=0&id2=0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71
Chłopaki mam zamiar zkorzystac z tej premii i jak jest z tym krusem został mi rok ogólniaka i wybieram sie na jakieś studium albo kurs rolniczy kolejny rok lub dwa i zasanawiam się czy nie zacząć płacić już krusu jeśli jest to wymagane. W koncu trzeba mieć te 3 lata w stecz opłacone czy nie ??

Nie rób tego. Krus opłaca się jeżeli nie masz szkoły rolniczej 3 lata wstecz tylko i wyłącznie podczas podpisywania umowy o przejęcie gospodarstwa. Wcześniejsze opłacanie krusu spowoduje, że zostaniesz wykluczony z premi dla młodego rolnika. Opłacanie składki prowadzi do tego że będziesz prowadził dzialalność w gospodarstwie (posiadasz gospodarstwo), a to automatycznie dyskwalifikuje cię o uzyskanie premii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamkon    16
Teraz weszły nowe przepisy i jeżeli nie masz szkoły wymienionej w rozporządzeniu to musisz uzupełnić wykształcenie oraz opłacic KRUS 3 lata wstecz(dotyczy skoły średniej). A co do absolwentów studiów nie rolniczych jest prawie podobnie (związane coś z uzupełnieniem wykształcenia w kierunku rolniczym)

A gdzie mozna znalesc wykaz szkol?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz_820    0

Rozmawiałem z wujkiem ostatnio o MR i on mówił ze w TV było iz Ci co wzięli 50tys to teraz musza oddawac 70tys wiecie moze z jakich przyczyn?


www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3

A niby na jakiej podstawie?


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boniek    1

Bo nie zdążyli w ciągu 5 lat uzupełnić wykształcenie (rolnicze). Ale Twój wujek chyba słabo tv ogląda, bo ja słyszałem że będzie to przedłużone dla tych którzy są w ostatnim roku nauki, a termin uzupełnienia wykształcenia już im minął...


Forza JUVE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasterz    2

nie ma żadnej taryfy ulgowej, był o tym artykół w Tygodniku Rolniczym w którym facetka z ARMiR'u mówiła że nie ma żadnych ustępst a trzeba oddać ponad 70 tyś bo jest wysokość premi plus odsetki karne 13% na rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arassso    3

To jeśli nie zamierzał bym kształcić się w kierunku rolniczym i nie miał wykształcenia rolniczego w tedy jeśli opłacałem 3lata wcześniej krus mogę sie ubiegać o tą premię bez wykształcenia tak ??

Musze sie wybrac do ODR ale czasu jakos cały czas nie ma wiec pytam się was chłopaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr6340    0
nie ma żadnej taryfy ulgowej, był o tym artykół w Tygodniku Rolniczym w którym facetka z ARMiR'u mówiła że nie ma żadnych ustępst a trzeba oddać ponad 70 tyś bo jest wysokość premi plus odsetki karne 13% na rok

 

 

A jednak się mylisz tu masz wszystko http://www.arimr.gov.pl/index.php?id=1&zaj=1&kol=730


Ursus C330 <> MF 255 <> ZETOR 6340 >>W nich siała
ZETOR - Polubisz prace w polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86
@damian40000 jest to możliwe ale przeszkodą może być zakończenie PROW 2007 - 2013, przed rokiem 2014, pomijając możliwość wcześniejszego wyczerpania limitu środków

Racja, nie wiadomo jak długo będzie istniała jeszcze ta dotacja, u mnie jest jeszcze taki problem że ojciec ma dopiero 47lat i do strukturalnej ma jeszcze daleko, nie wiem jak to rozwiązać bo ta premia kusi a brat który ma zostać gospodarzem ma dopiero 15lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
inginio    0

Tak czytam i czytam i wszystko by był fajnie ale nie mam wykształcenia rolniczego :angry: Orientuje się ktoś z was w jaki sposób najszybciej można to załatwić?Pochodze z okolic płocka.Jak załatwie jakoś szkołe to będe starał się składać wniosek z może się uda ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafalek    0

Witam..otóż mam pytanie może głupie ale czytałem o tym wiele i nie mogę dojść do ładu..chodzi mi o to ze mam 2 hektary ziemi nie dużo ale jak na początek lepsze to niż nic..i chciał bym startować na MR ale nie mam wykształcenia rolniczego ani żadnej zapisanej pracy w rolnictwie..czy mógłbym dostać te pieniądze na rozwój gospodarstwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

do Rafałek(potrzeban jest jeszcze srednia wojewódzka czy krajowa,a te 2 ha to chyba zamało)

a teraz poje pytanie ;)

Mam 18 lat i jestesm uczniem 3klasy LO.Rodzice mają 12hektraowe gospodarstwo a ja zamierzam wychaczyć MR ;) Wię ccoo i jak mam robić ?? kiedy rodzice powinni mi przepisac gospodarstwo?


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj