Polecane posty

piotr6340    0

Raczej nie możesz bo w dniu składania wniosku nie możesz mieć dużej pole nisz 12 miesięcy


Ursus C330 <> MF 255 <> ZETOR 6340 >>W nich siała
ZETOR - Polubisz prace w polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel74    0

tak ale gospodarstwo jest przepisane na mnie ale wuja zajmuje sie wszystkim (wspówłaściciel)ponieważ by mi nie przepisali pełnym właścicielem stane sie gdy osiągne 18 lat czeli za 1.5 miesiąca.co w takiej sytułacji. czy to to samo??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

paweł74 masz lepszą sytuację bo nie miałeś 18 lat i teraz jak skończysz szkołę rolniczą (bo inaczej się nie da ) zgłaszasz się do agencji (jakoś tak ) tylko co z wujem współwłaściciel .Musisz pofatygować się do agencji inaczej się nie da

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczkowski    3

Sorka, może nie pisze tu gdzie trzeba, no ale....myśle że coś tam z tym wspólnego ma. a mianowicie: mam do kupienia 78ha w kawałku, klasa IVb, po 15.500 za hektar, problem w tym że banki daja kredyty ziemskie na 10.500 za hektar i odjąć trzeba od tego 20% wkładu własnego. Czyli musiałbym dołożyć duzo kasy ze swojej kieszeni aby ten kawałek kupic, a niestety na taki wydatek narazie mnie nie stać. Czy mógłbym wziąść kredyt Młody Rolnik i zakupić ziemie???? Bo ten kredyt ziemski to stanowczo odpada.... chce kupic to za tani kredyt z 20% wkładem własnym. Błagam o porady :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuki19    2
http://www.bgz.pl/u235/navi/115848 a może coś takiego sam o tym myśle i wkłądu nie tzreba i napewno sfinansują całość, cały świat tnie stopy % a jak wejdziemy do strefy euro dopiero niskie stopy będziemy mieli, kredyt preferencyjny żeby nawet 0rowe stopy wprowadzili będzie na 1% a tu może za kilka lat będzie na 3-4%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczkowski    3

Właśnie byłem w tym bgż i pytałem jak z tym jest...babka se zajrzała do swojej książeczki, zobaczyła ze w lubelskim srednia cena gruntów 10.500 i powiedziała ze tylko tyle mógłbym od nich dostac.....a z kąd eszte? przeciesz to kupa kasy.... :) Nie wiem co zrobic....jaki kredyt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
młody17    13

Panowie powiedzcie mi, czy moge ubiegać się o premie dla młodego rolnika, gdy: mam skończone 18 lat (2 m-ce temu), tata przepisze na mnie 4 ha, a drugie 6ha wydzierżawie (tyle mi potrzeba, bo mieszkam w małopolsce) moje pytanie, czy dzierżawa wchodzi w gre, czy musze mieć to na własność ??? szkołe skończe w przyszłym roku, wiec z wykształceniem niepowinno być problemu. Po otrzymaniu pieniędzy, jeśli otrzymam mam zamiar kupić nowy ciagnik w granicach 80 KM, czy mogę przeznaczyc pieniądze z premi i starć się o zwrot 50% kosztów, czy nie moge korzystać z dwóch działań na raz ??? Jeśli znacie temat, to prosze o pomoc, bo gdy, mam jakies szanse to złozyłbym wniosek jak bedzie nowa pula na 2009. Z góry dzieki za odpowiedzi :) pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tonyhalik3    0

możesz wziaśc premie i wejść w prow


Rodacy, pamiętajcie że ten kto wódki nie pije
jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa bezideowcem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jerzy    3

Z tego co ja wiem musisz mieć na własność powierzchnię gospodarstwa co najmniej średnią wojewódzką , jeśli chodzi dzierżawy to musisz dzierżawić od ANR lub od samorządu np: gminy starostwa, oczywiście możesz składać jednocześnie wniosek na modernizację ale tam są już inne wymagania odsyłam na stronę internetową ARiMR pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz_820    0

http://www.agrofoto.pl/finanse/dotacje-i-dop...6853801d1f.html

 

Tam jest wszystko o MR

 

Zastanawia mnie sprawa posiadanej ziemi czy wliczaja sie tez dzierzawy? Przeczytalem to i wynika ze mozna przystapic do skladania wnioskow przed ukonczeniem 18roku zycia a za rozpoczecie dzialalnosci rolniczej podac dzien ukonczenia 18 roku zycia? Jesli skladam wniosek mam 18lat ale dalej sie ucze (szkole skoncze majac 20-21lat) to nie mam jeszcze wyksztalcenia rolniczego czy moge w tedy zlozyc wniosek? Wystarczy to ze ucze sie w na kierunku rolniczym?


www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max2505    1

dodam tylko że jeśli gospodarstwo zostało przepisane na osobę uczącą się bądź studiującą to 12 miesięcy liczy się od dnia "zakończenia pobierania nauk" w szkole bądź na uczelni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz_820    0

Czyli będąc w trakcie nauki nie moge skaldac wniosku?


www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27

Tata się pytał w agencji i powiedzieli że są 3 lata na uzupełnienie wykształcenia, kolega z klasy(3kl. technikum rolniczego)już premię wydał więc wiem że na pewno tak jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamillo0    132

Takie zasady to już trzy lata temu były jak mój brat chciał gospodarstwo przejąć po ojcu i złożyć ten wniosek o dofinansowanie.

 

-Można składać w czasie nauki,tylko wtedy gdy skończy się naukę wcześniej niż 3 lata od złożenia wniosku i do wniosku dołączy się oświadczenie,że po ukończeniu teraźniejszej szkoły,skończy się szkołę rolniczą a w przypadku wyższego doświadczenia wystarczy skończyć chyba 6 czy 8 miesięczną szkołę.

lub

-Być ubezpieczonym prze 5 lat w KRUS-ie (mojemu bratu facetka z ARiMR powiedział,żeby poszedł do KRUS-u i powiedział żeby go ubezpieczyli 5 lat wstecz tylko wtedy trzeba parę tysi zapłacić naraz i chodził do KRUS i już baba chciała go ubezpieczać,wypełniła wszystko tylko kasa i podpisiki,ale mój brat zobaczył na wniosku,że jak weźmie tą kasę to musi pisać podanie z prośbą pozwolenia na kupno lub sprzedasz. nawet jak chce jakąś krowę sprzedać lub kupić.

 

-We wnioskach trzeba wpisać na co się kase przeznaczy.

 

-Złożyć wnioski w okresie 12-tu miesięcy od daty przejęcia gospodarstwa.

 

-No i po dostaniu odpowiedzi pozytywnej,czyli po otrzymaniu kasy trzeba się rowijać,przynajmniej troszkę i dać im kwitki,że 75 % z pieniędzy jakie się otrzymało zostały wykorzystane na rozwój swojego gospodarstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AGRObombula    3

dobra tak to czytam to ja mam pytanie jeżeli jestem magistrantem biologii pozostałe warunki spełniem to mam szansę na młodego rolnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

masz szanse nawet jeśli jesteś profesorem geofizyki - musisz jednak uzupełnić wykształcenie w ciągu 36 miesięcy od dnia doręczenia decyzji o przyznaniu pomocy tudzież wykazać, iż w Twoim przypadku w zakres kształcenia wchodziły przedmioty dotyczące technologii produkcji roślinnej, zwierzęcej lub melioracji wodnych w wymiarze co najmniej 120 godzin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Teraz weszły nowe przepisy i jeżeli nie masz szkoły wymienionej w rozporządzeniu to musisz uzupełnić wykształcenie oraz opłacic KRUS 3 lata wstecz(dotyczy szkoły średniej). A co do absolwentów studiów nie rolniczych jest prawie podobnie (związane coś z uzupełnieniem wykształcenia w kierunku rolniczym)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AGRObombula    3

jeżeli bede miał uzupełnić wykszałcenie to ja mam gdzieś całą gospodarkę na niej sie tylko garba dorobi i wiecznie problemy są, a zmoim kierunkim prace znajde od zaraz co ważniejsze dobrze płatna i zaletą jest to że pracuje sie 8 godzin a w lato jedzie sie na wakacje, a nie spędzam ich na polu. Co do mojej szkoły to ja miałem takie przedmioty o których na akademi rolniczej nawet nieśnili a te 50 tyś to powinni mi w ramach rekompensaty dać ze chce na gospodarce robić bez wniosków składania i latania za dokumentami i robienia problemów. A pozatym wszyscy wiemy szkoła daje papiery to co sie wie jak na polu obrabiać tego w szkole nieda sie nauczyć to jest doświadczenie zdobyte latami , a oni cyrki odstawiają zamiast 50 tyś dawać jak ktoś chce robić i mu zależy to powinni dać bez pytania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

jeśli wsparcie byłoby przyznawane bezwarunkowo to zapewniam, iż akurat osoby, które rzeczywiście prowadzą działalność rolniczą by go nie otrzymały, BTW termin składania wniosków troszeczkę się skończył 31 grudnia 2008 roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AGRObombula    3

normalne bo by polecieli wszyscy ci co niby rolnicy a pola niewidzieli. wydaje mi sie jednak że powinno byc ułatwiona biurokracja

Edytowano przez tommy66692

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj