Polecane posty

mariuszalu    2

Witam ja miałem taką sytuację 3 lata temu. Materiał zakupiony we wrześniu (faktury na tatę), przepisanie gospodarstwa w październiku na mnie. Przy składaniu wniosku o zwrot części kosztów poniesionych za materiał siewny pisaliśmy oświadczenie, że materiał został zakupiony do danego gospodarstwa i tata przekazuje je następcy oraz dołączyłem  ksero aktu notarialnego. Przeszło bez żadnych poprawek ani wezwań...Dokładnej treści oświadczenia już nie pamiętam, ale pisaliśmy faktury nr.... ja niżej podpisany przekazuje synowi ..... i podpisy.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Wszystko musisz. Znaczy powinieneś;) na podstawie ha przeliczeniowych ustalają wysokość składki 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lexiflexi    20

CZeść koledzy :D Prawdopodobnie w czerwcu będę pisał egzamin zawodowy R.03 PROWADZENIE PRODUKCJI ROLNICZEJ w listopadzie roku 2018 ukończę 18 lat i teraz zasadnicze pytanie :D CZy po 18 będę mógł skorzystać z młodego rolnika jeżeli zdam egzamin ? Czy muszę czekać do ukończenia technikum ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akaku    79

Ktoś coś wie jakie będą zasady na młodego rolnika 2018? Z tego co wyczytałem w internecie nabór ma być w I kwartale 2018 


Case <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

W biznesplanie mam podaną proxime 100. . jaka będzie procedura jeżeli Bede chciał kupić proxe 80. najpierw zgłaszam poprawkę i czekam miesiąc na akceptację i dopiero wtedy mogę kupić ciagnik? długo sie czeka na akceptację?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Jeśli miałeś wpisany 100km to zmień na te 80 I czekaj na akceptację decyzję wydadzą 30dnia od złożenia zmian, do tego dojdzie czas przesyłki listowej więc trzeba liczyć do 35dni jak źle trafisz tzn w jakieś święto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Do wniosku musiałem załączyć wycenę dealera. Podałem model 100CL.  dzięki za info

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emergency12    8

też na ciągnik składałem ale nie trzeba było wyceny.

zadeklarowałem uprawę wysokobiałkowych. może któryś z kolegów ma doświadczenie w ich uprawie? co najlepiej sie opłaca siać żeby potem do skarmienia mieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Łubin słodki ma najmniej substancji antyżywieniowych i najlepiej nadaje się do karmienia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Ja mam ciągnik w biznesplanie. Musiałem podać zakres mocy np do 120 KM w cenie do np 230 tyś netto. Do tego załączyć przykładowa wycenę w realnej cenie a nie katalogowej. Dzwonią po dilerach i pytają ile kosztuje u nich ciągnik o mocy takiej a takiej 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Damian1994rolnik   
Gość Damian1994rolnik
5 godzin temu, lexiflexi napisał:

CZeść koledzy :D Prawdopodobnie w czerwcu będę pisał egzamin zawodowy R.03 PROWADZENIE PRODUKCJI ROLNICZEJ w listopadzie roku 2018 ukończę 18 lat i teraz zasadnicze pytanie :D CZy po 18 będę mógł skorzystać z młodego rolnika jeżeli zdam egzamin ? Czy muszę czekać do ukończenia technikum ????

Możesz składać nawet jeśli nie masz wykształcenia a na ukończenie masz 3 lata wystarczy poczytać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2017 o 19:03, waldii1 napisał:

Możesz tylko lepiej poczekać na decyzję o akceptacji zmian. Czekać trzeba około miesiąca.

U mnie zmiany złożone 15 października i do tej pory nic, żadnej decyzji....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2017 o 11:23, michal12301 napisał:

to dzwoń do agencji i powiedz że czytałeś rozporządzenie i wiesz że decyzja musi być w ciągu 30 dni

Tłumaczą się priorytetem na ostatni nabór....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
woytek    6

Ja składałem zmiany na końcu listopada. Decyzja przyszła pocztą niecałe 2 tygodnie później, OR Łódź.

Też się zdziwiłem, że nie ostatniego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lokser    5

Witam Panowie potrzebuję pomocy. We wrześniu 2015 roku składałem wniosek na mr w BP podałem stan zwierząt w roku 2015 na wrzesień. Gospodarstwo przejąłem w lipcu 2016 roku i teraz pytanie czy stan zwierząt w roku bieżącym muszę zmienic na tą ilość którą przejąłem w lipcu 2016 roku czy też muszę zamiast tego podać stan średnioroczny za rok 2014, 2015 czy 2016 (ten w którym przejąłem gosp?) Pomocy pomoże ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thefarmer    180

Witam skorzystałem z ostatniego naboru na młodego rolnika 2007-2013 właśnie chcę zrealizować ten program, chciałem kupić traktor belarus 952.2 lecz nie spełnia on norm emisji  spalin, tu rodzi się pytanie czy przejdzie to w agencji. ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cradle    31

Przejdzie Ci ale jak po kropce będzie 5,  952.5, z pseudo ekologiami .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj