Polecane posty

cris10    96

U mnie tak samo cisza , mają 6 msc od zakończenia naboru więc cierpliwie trzeba czekać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maksu    7

Teraz to mi namieszałeś... ewidencje prowadze od lutego(tego roku) kasę dostałem gdzieś w czerwcu maszyny już kupiłem badanie gleby zrobiłem materiał siewny i kursy mam więc według mnie moge składać o drugą rate bo biznesplan zrealizowany ? gdzie jest tak napisane że trzeba ewidencje rok prowadzić czytam rozporządzenie i nic takiego nie widze... 20 tyś by sie przydało więc nie chce niepotrzebnie czekać rok

To wynika z wzoru sprawozdania z realizacji biznesplanu. Zapytaj może w agencji jak to u Ciebie wygląda, u mnie w każdym razie warunkiem wypłaty kasy był rok prowadzenia ewidencji.


Pomagam wypełniać wnioski o premię dla Młodego Rolnika i w ramach MGR
kontakt@mlodyrolnikdoradca.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geo2    20

czy można za premie (nabór z 2014) wykupić dzierżawy 10 letnie uwzględnione w biznesplanie które dały punkty? może ktoś z was tak robił? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lazik11441    23

ktoś tu napisal że do pracy mozna iść rok po otrzymaniu decyzji, to prawda? :) gdzieś słyszałem że można iść normalnie ale za jakąś małą stawkę albo na pół etatu, także orientuje się ktoś dokładnie jak to jest i by się podzielił wiedzą? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Do pracy możesz iść tylko i wyłącznie na umowę zlecenie bądź dzielo. Umowa taka nie może nosić znamion umowy o prace. Maksymalne wynagrodzenie nie może przekroczyć 2000 zł brutto (pensja minimalna)

Wpisz sobie w Google: praca rolnika a KRUS i będziesz miał wszystko ma tacy.


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelwlosty    6

w naborze 2016 na powiększene gospodarstwa miałem wziąć dzierżawę w biznesplanie nie ma wpisanych konkretnych numerów działek ?


Sprzedam oponę do beczkowozu !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin49    0

czy  wpisywaliście w księdze ewidencji jako przychód premie   i czy wpisywaliście faktury za zakupione maszyny ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek9a1    12

witam, wie ktos co trzeba zlozyc do agencji w sprawie zmiany zalozen biznesplanu, chodzi o zmiane planow wydania premii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat2000_2000    37

Witam. Czy trzeba mieć ukończone 18 lat czy wystarczy rocznikowo np. nabór zaczyna się w kwietniu a beneficjent ma 18 lat w czerwcu czy może składać wniosek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

W dniu składania wniosku wnioskodawca musi być pełnoletni.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krousik09    5

 

Panowie , Ubezpieczonym jako rolnik trzeba byc rok od wyplaty pierwszej czy 2 raty premii  ? bo chcialbym jeszczcze dzialalnosc otworzyc i nie wiem jak to sie ima do premii?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JaroZ    0

Witam
Jaki jest czas do podpisania umowy z agencją po otrzymaniu pozytywnej decyzji?
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JaroZ    0

Witam
Jaki jest czas do podpisania umowy z agencją po otrzymaniu pozytywnej decyzji?
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
woytek    6

9 miesięcy masz na złożenie wniosku o płatność pierwszej raty. Umowy żadnej nie podpisujesz.

Edytowano przez woytek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Padykilos    4

http://www.agrofoto.pl/finanse/decyzje-z-prow-dla-mlodych-miesiac-pozniej,74318.html

 

Niestety poczekamy na decyzje miesiąc dłużej... urzędnicy jak zwykle maja czas na wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacor95    2

Witam. Mam takie pytanie. Na pewno juz gdzies kiedys bylo tu zadane. Czy do uproszczonej rachunkowosci nalezy wpisac przelew pierwszej raty MR i zaliczki dopłat? Dzieki i pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dareks710    0

Witam. mam pytanie odnośnie liczby sztuk w gosp. Ja załapałem się na ostatnie rozdanie z 2007-2014. W biznes planie miałem wpisane ok. 20 szt a w rzeczywistości było ponad 30. Czy bedą sprawdzać faktyczna ilość sztuk i porównywać z tą po upływie 3 lat czy z tą z biznes planu? Prosze o odp.i na jaki dokładnie czas liczą początkowy stan stada, data przepisania gosp?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342
Dnia 15.10.2017 o 13:59, freetaxi napisał:

W dniu składania wniosku wnioskodawca musi być pełnoletni.

Może wiecie jak to jest (MR2014) - rolnik zobowiązany jest do zgłaszania zmian w biznesplanie jeśli zmiany wynoszą  30% i więcej w produkcji. U mnie zmiany były ale mniejsze więc nie zgłaszałem tego do Agencji. Pytanie teraz czy wypełniając sprawozdanie z realizacji biznesplanu brać pod uwagę stan faktyczny upraw i pogłowia zwierząt czy to co mam w danym roku wpisane w biznesplan?  Bo np zamiast 5ha pszenicy z biznesplanu będzie 6 ha pszenicy ze stanu faktycznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Stan faktyczny zgodnie z dopłatami. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj