Polecane posty

Maksu    7

Własnie wie ktoś jak to jest ?

Co trzeba wpisać w sprawozdaniu tam gdzie mamy sumę przychodów rocznych jeśli nie prowadzimy jeszcze rok gosp ?

co z badaniem gleby trzeba mieć na wszystkie działki w momęcie składania o drugą rate ?

 

Musisz ewidencję rok prowadzić, wcześniej nie możesz złożyć wniosku o płatność II raty.


Pomagam wypełniać wnioski o premię dla Młodego Rolnika i w ramach MGR
kontakt@mlodyrolnikdoradca.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor14    34

Co do kwalifikowanego materiału siewnego to pytałem dziś w OR przy składaniu wniosku o płatność to w ciągu realizacji biznesplanu trzeba wymienić cały materiał siewny, np jednego roku biorę na całość arealu pszenzyto, drugiego żyto lub biorę na całość zasiewów raz i obsiewam nim kolejne lata. :)

Edytowano przez zetor14

Prezes z wykształcenia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maksu    7

To jest chore, że każdy OR ma swój punkt widzenia, u mnie ostatecznie skończyło się na jednej uprawie przez 5 lat.

Wątki na forum powinny być dla każdego województwa pozakładane :D


Pomagam wypełniać wnioski o premię dla Młodego Rolnika i w ramach MGR
kontakt@mlodyrolnikdoradca.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor14    34

To je Polska, tego nie zrozumisz :D a z jakiego województwa jestes? Mi tłumaczył ze to postep biologiczny i każdy gatunek musze wymienić na kwalifikat a potem obsiewać tym cały okres biznesplanu :)

Edytowano przez zetor14

Prezes z wykształcenia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Wszedzie inne obyczaje aż nóż w kieszeni się otwiera, ale nie powinno być tak źle. Ten postęp biologiczny to od początku nie było wiadomo jak ugryź, dlatego ja zadeklarowałem się, że bede go wprowadzał poprzez używanie nasienia do krycia krów. Chciałem to połączyć tak jak wspominacie razem z  sianiem kwalifikatu ale nie byliśmy pewni czy to  przejdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafmax    16

odnośnie kwalifikatu:

wg mnie obsiewanie kwalifikatem jest jednym z zobowiązań których nie trzeba rozpocząć realizować już w pierwszym roku. jest to jeden z elementów całego biznesplanu który tak jak wszystkie inne (elementy) należy zrealizować najpóźniej w roku docelowy.

 

 

 

jeśli ktoś uważa ze tak nie jest to bardzo proszę o podanie podstawy prawnej ( fragmentu rozporządzenia) :)

Edytowano przez rafmax

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maksu    7

To je Polska, tego nie zrozumisz :D a z jakiego województwa jestes? Mi tłumaczył ze to postep biologiczny i każdy gatunek musze wymienić na kwalifikat a potem obsiewać tym cały okres biznesplanu :)

 z Lubuskiego. Mi też tak na początku mówili, ale później szczęśliwie zmienili zdanie.

odnośnie kwalifikatu:

wg mnie obsiewanie kwalifikatem jest jednym z zobowiązań których nie trzeba rozpocząć realizować już w pierwszym roku. jest to jeden z elementów całego biznesplanu który tak jak wszystkie inne (elementy) należy zrealizować najpóźniej w roku docelowy.

 

 

 

jeśli ktoś uważa ze tak nie jest to bardzo proszę o podanie podstawy prawnej ( fragmentu rozporządzenia) :)

 

Masz rację. Zobowiązania należy rozpocząć wykonywać w roku docelowym, w zależności od tego jaki rok wskazałeś jako docelowy, będzie to pierwszy rok realizacji zobowiązań.

Wszedzie inne obyczaje aż nóż w kieszeni się otwiera, ale nie powinno być tak źle. Ten postęp biologiczny to od początku nie było wiadomo jak ugryź, dlatego ja zadeklarowałem się, że bede go wprowadzał poprzez używanie nasienia do krycia krów. Chciałem to połączyć tak jak wspominacie razem z  sianiem kwalifikatu ale nie byliśmy pewni czy to  przejdzie.

 

No właśnie, wszędzie inne obyczaje, bo w rozporządzeniu nie jest napisane co to ma być ten postęp biologiczny, a w instrukcji do wniosku jest napisane, że osiąga się go np. przez siew materiału kwalifikowanego i tu się zaczyna pole do interpretacji. Ja, gdybym teraz miał składać wniosek, to napisałbym, np. siew materiału kwalfikowanego rzepaku, spokojna głowa by była.


Pomagam wypełniać wnioski o premię dla Młodego Rolnika i w ramach MGR
kontakt@mlodyrolnikdoradca.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

?

Edytowano przez mieszko-123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

A czego dotyczyły te niepoprawnie naliczone punkty?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

kolego a kiedy takie coś dostałeś i dlaczego żle policzyli bo ja mam składać o drugą ratę ale talerzówka niestety 3 raz w fabryce i nie chcę robić tak że w razie kontroli jej nie będzie u mnie w sumie mogę im papier pokazać że druga w zastępstwie jej jest ale po co jak mogę poczekać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

?

Edytowano przez mieszko-123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

A przejąłeś w końcu całe gospodarstwo czy część?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

?

Edytowano przez mieszko-123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

W ewidencji gruntów ta działka jest pewnie użytkiem rolnym?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

?

Edytowano przez mieszko-123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Wydaje mi się, że mają prawo.  Pytanie tylko czy jak Ci zabiorą te punkty to czy nie spadniesz poniżej wymaganych przez rozporządzenie. Z którego naboru jesteś?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

?

Edytowano przez mieszko-123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Co w ogóle napisali w tym piśmie? Ktoś prowadzi sprawę w Agencji? Jest tam jakiś kontakt? Dzwoniłeś w ogóle do tej osoby? Może najlepiej zacząć od tego. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

?

Edytowano przez mieszko-123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal12301    27

u mnie było to samo, zapisana służebność na budynki gospodarcze i działeczkę(ogródek na warzywa). Musiałem robić zmianę aktu notarialnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Ale służebność to trochę inna kwestia. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

?

Edytowano przez mieszko-123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paramonov    72

Musisz ewidencję rok prowadzić, wcześniej nie możesz złożyć wniosku o płatność II raty.

Teraz to mi namieszałeś... ewidencje prowadze od lutego(tego roku) kasę dostałem gdzieś w czerwcu maszyny już kupiłem badanie gleby zrobiłem materiał siewny i kursy mam więc według mnie moge składać o drugą rate bo biznesplan zrealizowany ? gdzie jest tak napisane że trzeba ewidencje rok prowadzić czytam rozporządzenie i nic takiego nie widze... 20 tyś by sie przydało więc nie chce niepotrzebnie czekać rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deere2140    21

Po 5 latach jak się program skończy .

Odzywali się do kogoś z naboru z tego roku bo to już 5 miesiąc idzie a u mnie nic ?


Moja potęga : John Deere 2140 i Zetor 7211
John Deere...Niezawodność jest naszą Siłą
Nothing Runs Like a Deere and Zetor ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj