Polecane posty

majkel207    21

Mam pytanie jestem z ostatniego rzutu z MR z poprzedniego PROWu, jeszcze nie do końca mam rozliczone to, jak wygląda z zakupem sprzętu starszego niż 5 lat, jakie wymagają dokumenty oprócz faktury, jak wygląda w przypadku ciągnika zwykłego, a jak wygląda w przypadku małego traktora typu Kubota, iseki, których nie trzeba rejestrować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris85    0

Witam. Panowie ile zazwyczaj trzeba czekać na wypłatę pierwszej raty premii od złożenia wniosku? Agencja ma na to 90 dni ale mam nadzieje, że pieniądze będą wcześniej :-) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobiczek    1

Dołączam się do pytania gelorolnika odnośnie zaświadczenia z KRUS, może ktoś odpowiedzieć jak to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlok    0

Nie trzeba dostarczać zaświadczenia z KRUSu. Agencja sama może sprawdzić czy jesteś ubezpieczony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Z tego co słyszałem to arimr ma bezpośredni dostęp do systemu krus.
Sprawdzenie danego beneficjenta zajmuje im minutę bez papierologi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lucatoni    1

Witam. Jak wygląda sytuacja z dzierżawą gruntów po wprowadzeniu ustawy?  Czy nie będąc jeszcze rolnikiem i starając się o MR można dzierżawić grunty od osoby prywatnej lub np. od gminy? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
markoz92    0

Z tym krusem to oni sami jeszcze nie wiedzą, byłem dwa tygodnie temu w agencji z poprawkami do wniosku i chciałem zostawić zaświadczenie o ubezpieczeniu w krusie i osoba prowadząca wniosek powiedziała że nie wie na jakim etapie musi być ono dostarczone, dodała że w poprzednich naborach było to w cały świat i ze skoro na decyzji o przyznaniu płatności nie ma jasno określonego terminu to, żeby się tym nie przejmować. Co do dzierżawy to ja w kwietniu wydzierżawiłem hektar gruntów bez peoblemu, a gospodarstwo mam od ubiegłego roku. Poza tym starając się o młodego rolnika i tak musisz mieć część gruntów na własność więc nie powinni Ci robić problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

W poprzednich naborach podobno sami dopominali sie o to zaswiadczenie. Ale skoro mogą sprawdzić to może dlatego cisza. Poza tym łatwo udowodnic czy ktoś/był na krusie czy nie bez problemu wystawią zaswiadczenie. Także panowie spokojnie, nie jestescie sami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emhyr    0

Ile jest czasu na zrobienie szkoleń w MR?

 

 

masz 3lata na uzupełnienie szkoleń po otrzymaniu decyzji o przyznaniu premii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Co oprócz N P K Mg i potrzeb waponowania ma znajdować się w analizie glebowej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    566

Co oprócz N P K Mg i potrzeb waponowania ma znajdować się w analizie glebowej?

 

Mi się wydaje że to chyba wystarczy. A  i jeszcze ph gleby.  Nic więcej programy do robienia planów nawozowych nie przyjmują. Bada się jeszcze azot i próchnicę ale do standardowego planu nawozowego to raczej nie potrzebne. Sam robisz plan nawozowy czy zlecasz pracownikom ODR? Ja zrobię sam bo nigdzie w ustawie nie pisze że musi to robić pracownik odr-u a wręcz przeciwnie pisze że może to być rolnik. Wcześniej jak pytałem w agencji to pozwolili mi samemu robić ale jak ostatnio byłem u nich  to zalecali jednak kogoś wykwalifikowanego. Nic się nie zmieniło dalej ciężko uzyskać jednoznaczna odpowiedź.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lucatoni    1

Poza tym starając się o młodego rolnika i tak musisz mieć część gruntów na własność więc nie powinni Ci robić problemów.

 

A gdzie jest wymóg że część musi być na własność? W rozparządzeniu jest napisane, że przynajmniej 70% minimalnej wielkości musi stanowić przedmiot własności młodego rolnika, użytkowania wieczystego lub dzierżawy od ANR lub jednostki samorządu terytorialnego więc wychodzi na to że jak całość gruntów bęzdziesz mieć w dzierżawie od np. gminy to nie musisz mieć swojego gruntu. Zgadza się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

 Sam robisz plan nawozowy czy zlecasz pracownikom ODR? 

 

 

Kobieta która pisała mi wniosek obiecała ze zrobi za darmo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonhio    0

Cześć,

chce wystartować z wnioskiem na premię dla młodego rolnika w przyszłym roku. Przeczytałem wytyczne, instrukcje itd, nawet przysiadłem i wypełniłem biznes plan. mam jednak wątpliwości.

 

1)Przy wypełnianiu zakładki "działki" w okresie wyjściowym, uzupełniam te działki, które niedługo dostane od rodziców - ok 3ha, oraz te które chcę kupić - ok 15 ha. W takim wypadku tylko przy pierwszej działce 3 ha daję tyt. własności, natomiast przy działce 15 ha (planuję jej wykup w II połowie 2018 roku) wpisuję  tyt. prawny "brak"?

 

2) kolejny problem mam z zakładką "uprawy", przy wypełnianiu wydzieliłem 4 uprawy - 2 razy ziemniaki pastewne (1 na działce po rodzicach, 2 na przejmowanej), 1 bób(na działce po rodzicach), i 1 na łąki i pastwiska (przejmowana działka). Pierwsza działka (od rodziców) będzie w 2ha przeznaczona na ziemniaki, 1 ha na bób. Na chwilę obecna nie ma na tych działkach żadnej uprawy- czy wypełniam w takim razie kolumny "powierzchnię" i "plon główny" w okresie wyjściowym? w działce, którą przejmę chce wydzielić 13 ha na ziemniaki, a 2 na łąki i pastwiska. czy w takim razie w okresie wyjściowym zaznaczam w kolumnie "powierzchnia" i "plon główny" same 0,00 i dopiero w okresie docelowym daje odpowiednie wartości?? czy dla tych pozycji, powinien w okresie wyjściowym dać w kolumnie "na gruncie" brak upraw? dopiero po jej przejęciu będą tam pomidory??

 

trochę mnie też dziwi wartość ekonomiczna w okresie wyjściowym wychodzi ponad 400 TEUR - przy 3 ha, które będę miał na start a 15, które chce kupić. Wydaje mi się, że ta wartość wychodzi ze złego przypisania wartości w w.w. pkt.

 

z góry dziękuję za pomoc;-)

 

P.S.: czy ktoś mógłby przesłać mi wypełniony wniosek i biznes plan - wiadomo bez danych osobowych. Ułatwiło by mi pracę. Nie mogę znaleźć w internecie wypełnionych przykładów, a szkoda.

Edytowano przez jonhio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lucatoni    1

Staż pracy liczony jest do dnia złożenia biznesplanu czy dopiero do dnia złożenia wniosku o premię? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biznesplany    0

Za staż pracy w rolnictwie uznaje się okres, liczony do dnia złożenia wniosku o przyznanie pomocy. W razie wątpliwości jestem do dyspozycji ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biznesplany    0

Witam serdecznie,

oferuję pomoc w przygotowaniu dokumentacji pod programy "Młody rolnik" oraz "Restrukturyzacja małych przedsiębiorstw". Do kolejnej edycji programu jest dużo czasu, więc dokładnie można się przygotować na przyszłoroczny nabór. Chętnych do współpracy zapraszam do kontaktu mailowego: biznesplany2016@gmail.com - cały proces będzie wykonany zdalnie w terminie dogodnym dla Klienta. Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maksu    7

Cześć, złożyłem wniosek o płatność drugiej raty. Miałem we wniosku napisane, że będę używał nasion kwalifikowanych, przedłożyłem papiery na zakup nasion pszenicy i rzepaku, ale agencja chce faktur na wszystkie uprawy. Czy miał ktoś z Was taki problem? Nie wiem na jakiej podstawie chcą faktur na wszystko.


Pomagam wypełniać wnioski o premię dla Młodego Rolnika i w ramach MGR
kontakt@mlodyrolnikdoradca.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelwlosty    6

Ja mam wipsane ze mam brac kwalifikat w zalozeniach ale tylko na pszenzyto... zobaczymy jak to wyjdzie jeszcze wniosku nie skladalem


Sprzedam oponę do beczkowozu !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

?

Edytowano przez mieszko-123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maksu    7

2015


Pomagam wypełniać wnioski o premię dla Młodego Rolnika i w ramach MGR
kontakt@mlodyrolnikdoradca.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

?

Edytowano przez mieszko-123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maksu    7

Na rodzaju upraw. Miałem kontrolę po otrzymaniu pierwszej raty, to było w listopadzie 2016. Składałeś wniosek o płatność drugiej raty?


Pomagam wypełniać wnioski o premię dla Młodego Rolnika i w ramach MGR
kontakt@mlodyrolnikdoradca.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maksu    7

Na sprawdzeniu czy inwestycja wykonana, czy prowadzę ewidencję przychodów i rozchodów, czy rozpocząłem realizację zobowiązań (przygotowanie do sprzedaży), czy informacje o gospodarstwie (budynki, maszyny) zgadzają się z informacjami z biznesplanu. Ogólnie bardzo mili panowie byli, miałem jakieś drobne uchybienia, ale nie robili problemów, dali możliwość poprawienia, dosłanie papierów, najważniejsze dla nich było, że maszyna kupiona. Osobna kontrol była przeprowadzana w terenie - działki i zasiewy, ale o niej byłem poinformowany dopiero po fakcie.


Pomagam wypełniać wnioski o premię dla Młodego Rolnika i w ramach MGR
kontakt@mlodyrolnikdoradca.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj