Polecane posty

pinio_10    0

a jak to jest z ewidencją przychodów i rozchodów? bo w okresie od decyzji nie miałem jeszcze gospodarstwa na siebie i wszystkie faktury w tym czasie przychodziły na tatę, zarówno te ze sprzedaży jak i kupna. czy normalnie umieścić te dane w księdze????

Edytowano przez pinio_10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bamberka31    0

 ktoś mi powie czy pieniądze z tej premi można przeznaczyc na zakup ziemi żeby utworzyć gospodarstwo o średniej powierzchni użytków rolnych np 7,65 ha  w lubelskim ??(co jest warunkiem otrzymania premi)

Edytowano przez bamberka31

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lazik11441    23

witam, potrzebuje sie dowiedzieć ile miałem punktów na młodego rolnika bo zapomiAlem, jak i gdzie to możliwe? ktoś pomoże? nabor z sierpień wrzesień 2015. byla kiedyś lista osób zakwalifikowanych do płatności, jeżeli ktos ma to bym poprosił :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Damian1994rolnik   
Gość Damian1994rolnik

Dzwon do agencji i się dowiesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

 ktoś mi powie czy pieniądze z tej premi można przeznaczyc na zakup ziemi żeby utworzyć gospodarstwo o średniej powierzchni użytków rolnych np 7,65 ha  w lubelskim ??(co jest warunkiem otrzymania premi)

 

nie. Zeby otrzymac premie musisz miec 7.65ha ziemi. Dopoki nie bedziesz mial ziemi to i kasy nie dostaniesz.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bamberka31    0

czyli najpierw muszę włożyć swoje a dopiero potem mi oddzadzą ??

na oddanie - ewentualne mają 9 miesięcy czasu ??

 

w temacie pod mlodym rolnikiem 2017 bylo pisane ze starczy dla 23 tys ludzi czyli raczej dla wszystkich co spelniają minimalne wymogi ..

 

ktoś może potwierdzić??

 

 

wielkość so 

https://kalkulator-so.pl/

obliczając tym kalkulatorem wychodzi powyzej 13 tys euro przy 7,65 -8 ha

 

 


poza tym gospodarstwo moze byc w 2 kawałkach 50 -100 km od siebie ??

Edytowano przez bamberka31

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
read    22

cześć, jestem z naboru 2015 w moim biznesplanie mam zakup ziemi czy mogę to przemianować na 8 letni kombajn? 

Pytam ponieważ nie znalazłem 3ha ziemi które by odpowiadało - może macie jakieś oferty dowolnie woj. Pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

czyli najpierw muszę włożyć swoje a dopiero potem mi oddzadzą ??

na oddanie - ewentualne mają 9 miesięcy czasu ??

 

w temacie pod mlodym rolnikiem 2017 bylo pisane ze starczy dla 23 tys ludzi czyli raczej dla wszystkich co spelniają minimalne wymogi ..

 

ktoś może potwierdzić??

 

 

wielkość so 

https://kalkulator-so.pl/

obliczając tym kalkulatorem wychodzi powyzej 13 tys euro przy 7,65 -8 ha

 

 

poza tym gospodarstwo moze byc w 2 kawałkach 50 -100 km od siebie ??

 

nie rozumiesz. Dostaniesz ta kase jesli spelnisz wymogi. Jednym z nich jest posiadanie odpowiedniej ilosci ziemi. Pozniej dostajesz premie. A za nia oczywiscie mozesz kupowac ziemie nawet za cala kwote premii jesli chcesz.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

?

Edytowano przez mieszko-123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pinio_10    0

Jak w ewidencji zapisać przychody/rozchody, na które nie ma się dowodu zakupu? np. jak sąsiad kupuje ode mnie zboże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

?

Edytowano przez mieszko-123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

?

Edytowano przez mieszko-123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kelton    5

Musisz je mieć w chwili składania wniosku o drugą ratę 20 tyś.

Wiesz moze gdzie zrobię takie szkolenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

?

Edytowano przez mieszko-123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaban    19

Witam, takie trochę głupie pytanie... składając wniosek na MR dyplom z kursem R3 zostaje w agencji czy po prostu muszę go lepiej poszukać w domu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil96    0

witam. ja mam pytanie dotyczace ziemi. pytalem wielu osob i kazda mowi cos innego , ile trzeba miec ziemi na wlasnosc? czy istnieje mozliwosc wziecia dofinansowania mr tylko zeby miec dzierzawe powiedzmy z 12 ha na okres np.5-10lat (bo mialbym taka mozliwosc). Czy np wymagane jest jakas ilosc zeby miec np na wlasnosc, z tego co slyszalem to 6ha ale to kazdy inaczej mowi . Jestem z mazowieckiego z gory dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
markoz92    0

Dyplom z kursem jest tylko do wglądu celem potwierdzenia za zgodnosć z oryginałem, w agencji zostawiasz kopię, chyba nawet nie mogą przyjmować oryginałów. Co do wielkosci gospodfarstwa to na własnosć musisz mieć 75% średniej swojego województwa, reszta może być dzierżawą, umowa dzierżawy musi być na minimum 10 lat, z data pewną itd. Musisz sprawdzić czy 6 ha odpowiada 75 % średniej wojewódzkiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymon7245    2

Zbieram faktury i przymierzam się powoli do prowadzenia ewidencji przychodów i rozchodów koniecznej do rozliczenia się w przyszłości z programu młody rolnik. Sam schemat prowadzenia ewidencji jest banalny lecz nurtują mnie pewne kwestie, których próżno szukać w rozporządzeniu ministra rolnictwa, które m.in. tego dotyczy. A wiec chodzi mi głównie o rozliczanie kosztów które ciężko jednoznacznie przydzielić do gospodarstwa albo domu (np. prąd, telefon itp). W przypadku rozliczania się z VAT z US często stosuje się np. proporcje.... choć nie koniecznie bo zależy to od interpretacji poszczególnych US. Dowiadywał się już może ktoś na  ten temat?  Szczególnie ważne są tu opinie młodych rolników już rozliczonych bezproblemowo, oczywiście jeśli było to też konieczne we wcześniejszych programach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    565

Moim zdaniem ta ewidencja ma po prostu być bo taki jest wymóg. Nikt raczej nie będzie jej dokładnie analizował. Ja na przykład z ewidencją dochodów nie mam problemów(faktury za sprzedaż mleka, bydła) a w koszty wielu rzeczy nie wpisuję bo nie mam na to kwitów. Na przykład kupuję zboże od rolnika ryczałtowaca i nie zawsze się chcę pisać umowę kupna sprzedaży. I ogólnie coś tam zawsze się kombinuje by było taniej(tu nie będę wchodził w szczegóły).

   A jeśli chodzi o rozliczenie to myślę że wypełniasz odpowiedni druk i potrzebne są ci faktury na co najmniej 70 tys na środki trwałe z biznesplanu i pozostałe 30 tys na zakupy obrotowych środków produkcji. Ale jak np wydałeś 100 tys na nowy traktor to potrzebna Ci tylko faktura na ten traktor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelwlosty    6

Rok docelowy mam wipisany 2021 czy jak złoże wniosek jeszcze w tym roku to zasiewy i stan bydła będa z roku 2017  i już dalej bd mógł zmieniać struktóre zasiewu i bydła jak chcę ? Znaczy wiem ze muszę utrzymać wzrost do 5 roku .


Sprzedam oponę do beczkowozu !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gelorolnik    2

prawdą jest to że MR od naboru w 2015 roku nowe zasady nie musi dostarczać zaświadczenia do KRUS rok od wypłaty pierwszej raty premii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
woytek    6

Ja nie dostarczyłem, bo w decyzji nie ma o tym słowa i na razie nikt nie robił problemów,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj