Polecane posty

Kelton    5

możesz, a skąd jesteś gdzie robiłeś szkolenia? Też bym juz składał ale nie mam szkoleń

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
markoz92    0

Jestem z naboru 2016, w czerwcu 2016 złożyłem wniosek o dopłaty bezpośrednie na urządzane przeze mnie gospodarstwo. Natomiast w lipcu na potrzeby wniosku stałem się dzierżawcą jeszcze 19 arów, z tym że na nie wniosku o dopłaty nie złozyłem, choć istniała taka możliwość, bo od dnia zawarcia umowy dzierżawy do końca przyjmowania wniosków (tych na pomniejszone dopłaty) było jeszcze 6 dni. Czy mogą byc z tego powodu jakieś problemy, bo na razie nikt w agencji na to nie zwraca uwagi, ale pewności co do działań urzędników to nigdy nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxi93    2

Witam. Jestem MR z naboru 2014 mam możliwość do dzierżawienia ziemi. I teraz tak zrobię umowę dzierżawy i czy musze zgłaszać to do agencji i robić jakieś zmiany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
audia424    5

Freetaxi mam takie pytanie
przepisano na mnie gospodarstwo ze zwietrzetami . Napisalem wniosek na MR i ze zwierzeta sa na mnie
ale jeszcze nie bylem w agencji przepisac na mnie
Czy beda jakies problemy z tego powodu na mlodego rolnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszAdam    0

Witam mam pytanie. Jeśli w wniosku przedstawiłem ofertę srutownik + mieszalnik + waga a chciałbym zrezygnować z wagi to czy muszę składać wniosek o zmianę w biznes planie to samo dotyczy się pluga podałem w ofercie z krojami a chce teraz zakupić bez. Dodam że cenowo wygląda około 1,5 tyś różnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
viperwlkp    86

kolego michal12301 jak jest z tym planem nawozowym jaki koszt jak to wyglada badania musisz robic co rok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor521189    2

dwa pytanka:
1)kupilem 10 dni temu zgodnie z zalozeniami biznesplanu maszyny za mlodego rolnika, laczny koszt 70100 zl,
ile mam czasu zeby rozliczyc/oddac faktury do agencji i jak to rozliczanie wyglada, 3 lata od wyplaty kasy uplywaja w listopadzie 2018 r
2) kuzyn tez w tym naborze dostal premie, mial wpisane pierwotnie we wniosku maszyny, sytuacja sie zmienila i chcialby za mlodego rol. kostke na podworku, czy wogole mozna utwardzic podworko za mlodego rolnika? jakis kosztorys do zmian wniosku potrzebny?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Smoka    2

A czy już ktoś miał taką symulację ?
Potrzebn mi jest prasa a kasę mam dostać do końca lipca bo przesuneli mi termin płatności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor521189    2

dwa pytanka:

1)kupilem 10 dni temu zgodnie z zalozeniami biznesplanu maszyny za mlodego rolnika, laczny koszt 70100 zl,

ile mam czasu zeby rozliczyc/oddac faktury do agencji i jak to rozliczanie wyglada, 3 lata od wyplaty kasy uplywaja w listopadzie 2018 r

2) kuzyn tez w tym naborze dostal premie, mial wpisane pierwotnie we wniosku maszyny, sytuacja sie zmienila i chcialby za mlodego rol. kostke na podworku, czy wogole mozna utwardzic podworko za mlodego rolnika? jakis kosztorys do zmian wniosku potrzebny?

 

Pomoże ktoś?

 

Jaki czas na rozliczenie i jakie papiery?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cris10    95

Pytanie do osób z naborów 2016 i niżej .

Ile czekaliście na decyzję lub na pieniądze na koncie od złożenia wniosku na MR ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    562

Ja cały czas pracuję na zlecenie. Najpierw mogłem zarobić do połowy najniższej krajowej a teraz do 2000 brutto po zmianie przepisów.


A tak przy okazji. Ponoć agencja potrzebuje zaświadczenie z KRUSU (są za to sankcje) o podleganiu ubezpieczeniu. Kiedy to trzeba dostarczyć? Rok po otrzymaniu pieniędzy czy rok od otrzymania decyzji. Logika mówi mi że chyba od momentu dostania kasy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stacho1244    1

Jak to jest z wypłatą drugiej raty premii? Chodzi o to czy mogę składać wniosek przed rokiem docelowym? W biznesplanie miałem wpisane wysokobiałkowe, plan nawozowy, szkolenia- wszystko już mam.

 

Siemka mam takie male pytanie gdzie robiles te szkolenia , i co na nich musiales robic dlugo trwaly itp ? dzieki z gory za odpowiedz :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil12445    0

Siemka mam takie male pytanie gdzie robiles te szkolenia , i co na nich musiales robic dlugo trwaly itp ? dzieki z gory za odpowiedz :)

 

W lubelskim szkolenia byly w Lord Końskowola w lutym były zapisy a na początku marca szkolenia.Miałem 4 tak sobie poustawiałem że 2 w jeden dzień każde 4 godz.Nie wiem jak w innych miejscach ale tam nawet nie sprawdzali nic pewien ojciec był za córke na szkoleniu i odebrał za nia papier bo już z góry byly wypisane zaswiadczenia o odbyciu szkolenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stacho1244    1

dzieki za odpowiedz, i ja chyba tam zadzwonie i sie zapytam co i jak z tymi szkoleniami :)

Edytowano przez Stacho1244

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil12445    0

dzieki za odpowiedz, i ja chyba tam zadzwonie i sie zapytam co i jak z tymi szkoleniam

 

Ja to się dowiedzialem przypadkiem od znajomego o szkoleniach ktory pracuje w lord w moim regionie i dal mi karte zgloszenia ktorą mialem przesłać do Końskowoli pewnie teraz pod koniec roku albo na początku przyszłego beda tam szkolenia. Ludzie byli z całego województwa lubelskiego bo tylko u nich mozna bylo te szkolenia zrobić a jakie masz szkolenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ninja    12

słuchajcie a jeśli jest się na vacie to co z tą ewidencją przychodów i rozchodów? normalnie samemu prowadzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stacho1244    1

Ja to się dowiedzialem przypadkiem od znajomego o szkoleniach ktory pracuje w lord w moim regionie i dal mi karte zgloszenia ktorą mialem przesłać do Końskowoli pewnie teraz pod koniec roku albo na początku przyszłego beda tam szkolenia. Ludzie byli z całego województwa lubelskiego bo tylko u nich mozna bylo te szkolenia zrobić a jakie masz szkolenia?

 

integrowana produkcja rolna i Rachunkowosc w Rolnictwie, i Ja pewnie tam bede robil te szkolenia

Edytowano przez Stacho1244

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj