Polecane posty

wojtek_22    0

Witam może pisał ktoś z Was zmianę w biznes planie i wie jak to trzeba zrobić?? Miałem w biznes planie że zakupie Ursusa c382 ale teraz chce ciągnik innej marki o podobnej mocy ale troszkę drożej wyjdzie i dzwoniłem do Biura Regionalnego i powiedzieli mi że muszę zrobić zmianę w biznesplanie.

Edytowano przez wojtek_22

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacentop    1

Jestem z naboru 2014r. W biznesplanie mialem ze bede utrzymywal 30 sztuk opasow. W rzeczywistosci mam czasami 25 sztuk a czasami 35 sztuk.

 W tamtym roku mialem zasiewy inne niz w biznesplanie wieksze niz 30% . Czy to nie bedzie mialo zadnych konsekfencji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Miałeś robiony obrót stada w biznesplanie?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    566

Właśnie jak to jest z wyliczeniem esu ze stada. W roku bazowym trzeba było zrobić obrót stada i według niego naliczono m.in wartość ekonomiczną. W przypadku powyżej ten obrót byłby właśnie 30 i ok. A może jednak w każdym momencie kontroli po złożeniu o płatność drugiej raty muszę mieć stan na wymagane esu czy jednak jest to obrót całoroczny? tylko jak przyjadą na przykład w marcu 2018 to będzie to obrót w roku 2017 a jak przyjadą we wrześniu to obrót z 2018(z tym że tu dojdzie planowany do końca roku tak jak było w roku składania wrzesień 2015). Dobrze myślę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacentop    1

Miałeś robiony obrót stada w biznesplanie?

Mialem obrot stada.  W biznesplanie mialem ze kupuje 15 i sprzedaje 15 a w rzeczywistosci jest roznie, kupie 5 sprzedam 9, kupie 8 sprzedam 4. Ale staram sie zeby zawsze bylo ok 30 sztuk. Teraz skorzystalem z MGR i tam mam w biynesplanie wyrost liczby bydla do 50 sztuk i nie wiem jak to sie ma do biznesplanu z MR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paramonov    72

Ile czasu mija od otrzymania decyzji do wypłaty pierwszej transzy pieniędzy?

To jeszcze najpierw mus przyjść decyzja ?

Matus2690 miałeś decyzje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Caryx321    2

Witam żeby złożyć wniosek na MR musze posiadać min 1ha i teraz pytanie czy mogę na razie wydzierżawić 1ha a potem przejąć resztę czy muszę od razu posiadać na własność żeby sie ubiegać o MR ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Możesz mieć na razie dzierżawę na minimum 1 ha użytków rolnych.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matus2609    72

dostaje się jedynie decyzję o przyznaniu premii ale już żadnej decyzji o wypłacie pieniędzy to nie ma, trzeba tylko dziennie sprawdzać konto ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lucatoni    1

A może ktoś wytłumaczyć który to jest rok bazowy? Jeśli wniosek o MR składamy w kwietniu, po pozytywnej decyzji wniosek o premię złożę dopiero powiedzmy w listopadzie to czy muszę w tym roku już ruszać z gospodarstwem czy mogę dopiero na drugi rok? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Bazowym rokiem jest ten, w którym składamy wniosek o przyznanie pomocy.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lucatoni    1

Bazowym rokiem jest ten, w którym składamy wniosek o przyznanie pomocy.

 

A jeśli złożę wniosek w listopadzie to jak "kontrola" sprawdzi czy mam wymagane 13 000 euro w przypadku produkcji roślinnej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

nie będzie w listopadzie naboru na młodego rolnika. Porównają z danymi, które zostały podane do dopłat obszarowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Chyba, że nie będzie dywersyfikacji w dopłatach to wyślą kontrolę na miejscu.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

@freetaxi Jeżeli fizycznie mam jedną działkę o pow 3 ha składającą się administracyjnie z kilku małych, czy muszę z każdej oddzielnie pobierać próbkę do stworzenia planu nawozowego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Plan nawozowy robisz zgodnie z rozporządzeniem  dot. "Działania rolno-środowiskowo-klimatycznego" objętego PROW na lata 2014-2020. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Caryx321    2

Witam mam problem z podjęciem decyzji czy na MR założyć na ciągnik czy jednak na maszyny a ciągnik postarać się z modernizacji w pózniejszym czasie. Może ktoś by doradził czy łatwiej teraz czy bez różnicy :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

A po co sobie głowę łamiesz teraz. Napisz obojętnie na co. Potem sobie w razie co zmianę w biznesplanie zrobisz.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paramonov    72

panowie jaki wam najwiekszy opryskiwacz przeszedl na ok. 20 ha ??

mi 1500l bez problemu na 14 ha we wniosku 

Kupywał ktoś pole jako młody rolnik ? trzeba zgode z ANR czy nie ? jak mam czekać na zgode z ANR to nie zdąże kupić ..... ktoś podpowie ?

Edytowano przez Paramonov

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian44    1

Witam ponownie.

Mam już kasę i teraz moje pytanie w BP miałem bronę talerzowa za 26tyś a opryskiwacz za 8tyś. cała kwota wydatków to 94tyś. Moje pytanie to czy mogę obniżyć wydatki tz ujmę z brony dołożę do opryskiwacza i całą kwotę zamknę w 85tyś bez zmian w BP? Wszystkie parametry, charakterystyka będzie ta sama. Chcę jutro złożyć zamówienie ale nie jestem pewien czy mogę to zrobić :(   

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafmax    16

Witam, jestem z naboru 2016. w biznes planie mam punkty przyznane za uprawę "ODMIANY Z LISTY COBORU". 

Chciałem zasiać owies kwalifikatem ale w tej chwili nie mogę już go nigdzie kupić w centralach nasiennych. Czy muszę mieć obsianą jakąś uprawę kwalifikatem już w tym roku czy wystarczy w roku docelowym?? Proszę o odpowiedź.

rok bazowy 2016

rok docelowy 2019

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kocur666    21

Panowie dzwonilem do mojej ksiegowej o zwrot vat jestem na vacie chcialem maszyny odliczyc sobie ona mi tlumaczyla ze agencja niema nic do tefo ale urzad skarbowy moze sie przypierdzielic . Ze jezeli dostalem pieniadze za friko to jakim prawem moge odliczyc vat jestem z naboru 2015 czy ktos statal sie o zwrot ? Pieniadze dostalem w styczniu powiedzcie mi jak to jest ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor-7340    192

Kiedy mogę złożyć wniosek o wypłatę drugiej raty? Niby jest po zrealizowaniu biznesplanu, mogę wyłożyc ze swoich pieniedzy brakującą część przy zakupie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj