Polecane posty

freetaxi    947

Tak. Możesz.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

czy mozna ubiegac sie o pozwolenie na przepisanie ziemi ktora chce kupic za otrzymana premie do ANR jeszcze przed otrzymaniem decyzji o otrzymaniu premii? Byloby szybciej pozniej. I drugie pytanie czy moge po otrzymaniu decyzji juz kupowac ta ziemie mimo ze kase otrzymam dopiero za jakies 3 miesiace? W sensie swoimi srodkami bym zalozyl ten zakup.

 

dzieki wielkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biznes12    23

Witam

wysłałem wniosek o zmianę MR w grudniu i do tej pory nie dostałem odpowiedzi a chce się rozliczyć z premią ale nie wiem czy zaakceptowali zmianę

wiecie może jak długo się czeka na odpowiedz z agencji?

Nabór 2014 stare zasady jkbc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

W praktyce do 3 miesięcy nawet. Najlepiej zadzwoń i się dowiedz co i jak. Będzie najszybciej. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy mozna ubiegac sie o pozwolenie na przepisanie ziemi ktora chce kupic za otrzymana premie do ANR jeszcze przed otrzymaniem decyzji o otrzymaniu premii? Byloby szybciej pozniej. I drugie pytanie czy moge po otrzymaniu decyzji juz kupowac ta ziemie mimo ze kase otrzymam dopiero za jakies 3 miesiace? W sensie swoimi srodkami bym zalozyl ten zakup.

 

dzieki wielkie

Możesz się ubiegać prędzej o pozwolenie. Mi doradca radził poczekać z zakupami na premie. Edytowano przez AndrzejMikulewicz

Andree94444

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

z tego co czytalem to mozna kupowac ziemie przed otrzymaniem kasy na jej zakup. Wazne zeby to zrobic po otrzymaniu decyzji a nie przed. @freetaxi potwierdzisz? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tak. Lepiej poczekać na otrzymanie decyzji. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelmf    237

czytałem zasady po dzisiejszym ogłoszeniu że chyba trzeba mieć hektar co najmniej 18 miesięcy aby dostać MR nie wiem czy dobrze rozumiem. godziny o nabór nowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

Tak. Lepiej poczekać na otrzymanie decyzji. 

 

rozumiem, a czy jesli bede rolnikiem i zakupie juz ta ziemie to mam jakis obowiazek zamieszkiwania i zamledowania w tym miejscu? Jeli tak to przez jaki czas? Czy jest mozliwe posiadanie gospodarstwa i ziemi a bycie zamledowanym w zupelnie innej gminie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lucatoni    1

Każdy pisze, że w MR przynajmniej 70 % gruntów musi być własnością rolnika a w rozporządzeniu czytam, że przynajmniej 70% będzie stanowić własność beneficjenta lub użytkowania wieczystego bądź dzierżawy z Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa lub od jednostek samorządu terytorialnego. Czy oznacza to że wystarczy wziąć w dzierżawę wymaganą ilość gruntów od np. gminy nie posiadając w ogóle swojej Ziemi? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biznes12    23

a dzwonić to pod infolinie? bo wysyłałem do Poznania a nie mogę znalezc numeru na stronie ARIMR

Edytowano przez biznes12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlok    0

Każdy pisze, że w MR przynajmniej 70 % gruntów musi być własnością rolnika a w rozporządzeniu czytam, że przynajmniej 70% będzie stanowić własność beneficjenta lub użytkowania wieczystego bądź dzierżawy z Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa lub od jednostek samorządu terytorialnego. Czy oznacza to że wystarczy wziąć w dzierżawę wymaganą ilość gruntów od np. gminy nie posiadając w ogóle swojej Ziemi? Pozdrawiam

 

Tak możesz. Dodatkowo 70% liczy się od średniej krajowej, gdy średnia wojewódzka jest od niej wyższa lub od średniej wojewódzkiej gdy jest niższa od średniej krajowej. W załączeniu tabelka ze średnimi dla każdego województwa.

młody.pdf

Edytowano przez Dlok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matus2609    72

Wiecie może ile trwa wypłata kasy od zlecenia przelewu? dowiedziałem się że zlecenie przelewu poszło do Warszawy w zeszłą środę, i tak sobie dziennie sprawdzam konto a tam nic nie przybywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacor95    2

dostal ktos pismo o nie zalatwieniu sprawy w terminie po zlozeniu wniosku o wyplate I raty premii MR?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2345

Wiecie może ile trwa wypłata kasy od zlecenia przelewu? dowiedziałem się że zlecenie przelewu poszło do Warszawy w zeszłą środę, i tak sobie dziennie sprawdzam konto a tam nic nie przybywa.

Mi mowili ze max 2 tyg jak poszlo do warszawy

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

wielkosc ekonomiczna w obecnym naborze bedzie liczona z tego co sie wpisze do doplat w tym roku w maju czy z tego co sie wpisywalo do doplat rok wczesniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vinci007    1

Witam,

 

Panowie takie pytanie dobrałem ziemi w dzierżawę ok 10ha. Chciałbym aktualizować biznes plan i dokonać zmian w wniosku na MR. Które trony w  wniosku i w biznes Planie muszę aktualizować? Dodam iż jest to mój ostatni rok zobowiązań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Biznesplan - strona z uprawami na poszczególne lata, wyliczenie ESU

Wniosek - strona z ESU.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Caryx321    2

Witam. czy po otrrzymaniu premi dla MR otrzymuje się taką tablice do powieszenia że sfinansowano ze środków UE ?  tak pytam z ciekawości :P 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lucatoni    1

Witam. Czy wielkość ekonomiczna gospodarstwa na wymaganym poziomie 13 tys euro ma być już w chwili składania wniosku o premię?  Chciałem zrobić biznesplan w którym osiągam to 13 tys ale dopiero po otrzymaniu pieniędzy a przed otrzymaniem premii miałbym tylko wymagana ilość gruntów ale nic by na nich jeszcze nie rosło. Czy to możliwe? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2345

Oddzial w lublinie a dokladnie w elizowce dziala bardzo sprawnie. 20 marca zlozylem wniosek o zmiane szkolen i termin zakupu maszyn a 27 mam decyzje oczywiscie pozytywna.


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj