Polecane posty

lukeX    1

I bądź tu mądry jak takie informacje są udzielane przez pracowników Agencji...

 

Edytowano przez SZYMANOX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    353

Czy ukonczenie kursu R3 + wyksztalcenie wyzsze nierolnicze spelnia wymog wyksztalcenia rolniczego dla MR? Z tego co czytalem opinie sa podzielone. Zna ktos odpowiedz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tak. Wyższe nierolnicze i R3 wystarczy. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Panowie jak to jest z zakupem ziemi teraz?

Jestem z naboru 2014 i muszę uzupełnić do średniej krajowej powierzchnię poprzez zakup 2ha. Mam już dogadaną działkę ze sprzedającym ale dowiedziałem się o jakimś zezwoleniu od ANR niezbędnym przy zakupie ziemi. Może ktoś konkretnie wyjaśnić jakie dokumenty mam do nich wysłać wraz z wnioskiem nabywcy nieruchomości rolnej ?

- opłata skarbowa z tytułu wydania decyzji 10zł

- zaświadczenie o zameldowaniu w danej gminie?

- kserokopia decyzji MR

- kserokopia dyplomu ukończenia szkoły

- xsero nakazu płatniczego

- xsero dowodu osobistego

.

.

...i dalej już się pogubiłem. Ma to ktoś już za sobą i mógłby się podzielić jak poprawnie skompletować dokumenty aby w miarę bezproblemowo i szybko taki papier załatwić?

 

l

 

 

Widze ze cały czas coś sie u nich zmienia. Pobierz i otwórz wniosek do którego dałeś link i tam na drugiej stronie jest napisane jakie dokumenty są potrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
modrzew    27

witam. Czy z funduszy dostanych na MR można zakupić maszynę która kosztuje wjecej jak 100tyś zl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    353

Tak. Wyższe nierolnicze i R3 wystarczy. 

 

dzieki kolego. A mozesz podac  przyklady jakichs uslug doradczych lub szkolen za ktore sa punkty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wernicjusz    0

Widze ze cały czas coś sie u nich zmienia. Pobierz i otwórz wniosek do którego dałeś link i tam na drugiej stronie jest napisane jakie dokumenty są potrzebne.

 

Widziałem tą listę. To są wymogi dla "kompletnych" nie rolników. My wychodzi na to, że jesteśmy "prawie" rolnikami więc wymagania są trochę mniejsze. MA to ktoś już za sobą?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
woytek    6

witam. Czy z funduszy dostanych na MR można zakupić maszynę która kosztuje wjecej jak 100tyś zl?

 

Tak, nie ma z tym żadnego problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kocur666    21

Panowie to jest zagadka z tym vatem czy moge odliczyć maszyny zakupione z pieniędzy mr ? Widzę dość ciężkie pytania zadaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartys12    1

Witam 
Sytuloacja wygląda tak że kupiłem nowy ciągnik wartość 300tyś faktura vat oraz dowód rejestracyjny jest na mnie jedyne co to potwierdzenie przelewu nie jest z mojego konta a z konta ojca pytanie czy tak może być czy mi tego nie uznają ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

faktura vat jest rachunkiem wiec skad przelane niema znaczenia. Na fakturze niema napisane ze zaplacone z konta ojca


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartys12    1

tak ale niby trzeba dołączyć potwierdzenie przelewu a tam już jest z kąt przelew był zrobiony 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel328    636

a ojciec nie mógł Ci przelać tych pieniędzy na konto i byś zapłacił ze swojego?


Zetor 5320 + tur
Zetor 6911
Ursus C-330
Warfama Z-543

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wernicjusz    0

Widziałem tą listę. To są wymogi dla "kompletnych" nie rolników. My wychodzi na to, że jesteśmy "prawie" rolnikami więc wymagania są trochę mniejsze. MA to ktoś już za sobą?

 

 

Może ktoś przybliżyć swoje doświadczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Łukasz w 2015 roku obowiązywał próg 15 punktów.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam 23 lata, skonczylem szkole zawodowa na kierunku mechanik pojazdow samochodowych.
Aktualnie pracuje w firmie transportowej jako mechanik. Po pracy zawsze pomagam rodzicom w gospodarstwie 14.5h swojego i 10h dzierzawy ale na slowo.
Mam obiecane ze cale gospodarstwo dostane ja gdy rodzice osiagna wiek emerytalny. (Tata 53, mama 52)
Zastanawiam sie by zrezygnowac z pracy przejac je teraz i startowac na mlodego rolnika.
Ale co z rodzicami?
Do emerytur jeszcze troche zostalo.
A ja chcialbym przejac jak najszybciej i startowac np. Na mlodego rolnika i unowoczesnic mechanicznie i dokupic troche ziemi by spokojnie ztego wyrzyc.
Czytalem mnostwo na temat mlodego rolnika, ale co post to kazdy pisze cos innego.
Dlatego mam pytania:
1. Co musze zrobic by mogl startowac na mlodego rolnika?
2. Co z rodzicami?

Za wszystkie odpowiedzi z gory dziekuje i pozdrawiam

Edytowano przez jaszczur2008

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CoToBedzie    0

Podrzuci ktoś jeszcze raz link do karty zabiegów agrotechnicznych? Ktoś kiedyś wrzucał w tym wątku taki fajny skan, było tam narysowane zboże w różnej fazie rozwoju i pod spodem się uzupełniało co się robiło i kiedy, jednak nie umiem tego znaleźć...

 

Byłbym zobowiązany! 

Ponawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
modrzew    27

@woytek dzięki za odp. Mam jeszcze jedno pytanie. Jak to jest z zakupem używanych maszyn na MR? Jest określone ile lat ma mieć sprzęt? Potrzebna tylko faktura?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2183

moge przekroczyc budzet ze 100tys MR o kilka tys? np opryskiwacz 3tys przyczepa 40tys? a rozrzutnik 60tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj