Polecane posty

Woobin    0

Witam,

powiecie mi jakie dokumenty muszę zlożyc przy wniosku o wypłatę I raty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Na drugiej stronie wniosku o pierwszą ratę masz listę zalacznikow.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Woobin    0

Ok, dziękuję znalazłem. A mógłbyś mi wyjaśnić co ma się znaleźć konkretnie jako każdy załącznik? Jako dokument potwierdzający  tutuł prawny [...] rozumiem, że to ma być kopia aktu notarialnego. A resztą? Co ma tam się konkretnie znaleźć? Dziękuję za odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

dziś romawiałem z kobietą z OR i ona powiedział że można brać maszyny na kredyt tylko żeby nie był to kredyt z doplatą np preferecyjny bo wtedy liczy się tylko wkląd własny tylko wtedy trzeba do wniosku dołączyć ptwierdznie przelewu prze bank w twoim imieniu i umowę kredytową do tego dołączyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel328    647

na kredyt fabryczny nie kupujcie ciągników bo agencja wam tego nie rozliczy, moj kolega właśnie przez to przechodzi (nabór 2015), aktualnie robi zmianę do wniosku i musi kupić inne maszyny.


Zetor 5320 + tur
Zetor 6911
Ursus C-330
Warfama Z-543

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

na fabryczny nie ale na inwestycjny już tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mazzzzi    0

Dlaczego nie można kupić ciagnika na kredyt fabryczny, tylko inwestycyjny? Miał ktoś podobny przypadek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    566

Potwierdzam fabryczny kredyt odpada a czy inny można rozliczyć nie wiem ale wątpię. Jak macie maszynę na kredyt i maszyna jest zabezpieczeniem tego kredytu to póki jej nie spłacimy to tak jakby nie była do końca nasza. Tak jakbyśmy jej jeszcze nie kupili więc i jest problem z rozliczeniem faktury. Bo załóżmy że rozliczymy wkład własny a co jak za dwa lata mając maszynę nie spłaconą popadniemy w kłopoty finansowe i traktor zabierze nam bank, komornik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Czy można kupić na kredyt fabryczny lub z dofinansowaniem to nie wiem, ale napewno można te 100 tys rozliczyć jako wkład własny i myślę ze to świetny pomysł. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marley313    2

Na młodego rolnika mam wpisane 13ha, mam teraz okazje dokupić 6,5ha, nie bedzie problemu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

dzwoniłem do OR do kobiety która sie tym zamuje od początku tego cyrku i powiedział że kredyt pożyczka w banku  ale bez dopłaty panistaw przejdzie a jak masz z dopłatą to przejdzie tylko wklad własny i tylko tyle zaliczą do zralizowani biznes planu  jak jest na fabryczny nie wiem a bank przy kredycie czy pożyce daje ci fakturę potwierdzenie przelewu faktury  w twoim imieniu i umowę kredytu i z ty się idzie wtedy po 2 ratę dziś nawet robiłem przymiarki do pożyczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daanny    33

Potwierdzam fabryczny kredyt odpada a czy inny można rozliczyć nie wiem ale wątpię. Jak macie maszynę na kredyt i maszyna jest zabezpieczeniem tego kredytu to póki jej nie spłacimy to tak jakby nie była do końca nasza. Tak jakbyśmy jej jeszcze nie kupili więc i jest problem z rozliczeniem faktury. Bo załóżmy że rozliczymy wkład własny a co jak za dwa lata mając maszynę nie spłaconą popadniemy w kłopoty finansowe i traktor zabierze nam bank, komornik?

kolego jesteś tego pewien że odpada? przecież w ten sposób to nikt by nie zrealizował jakiś większych inwestycji bez kredytu?  a jeśli biorę nowy ciągnik  w kredycie fabrycznym przykładowo na 2 lata a na rozliczenie premii mam 3 lata i co też mi nie rozliczą tego ciągnika?  

 

dołączam się do pytania kolegi, czy miał ktoś jeszcze jakieś problemy z kredytami fabrycznymi w MR? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9914

Odbiegając od tematu bo przeczytałem po kilka stron z roznych okresów czasu bo caly temat od początku to bym sie zestarzal i nic nie znalazlem :) mianowicie chodzi mi o to jak wyglądają kontrole w gospodarstwie po zlozeniu wniosku ? Pare osób powiedzialo ze czepiają sie do wszystkiego

Edytowano przez szymon09875

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba24051    470

czy ktos skladal wniosek na opryskiwacz ? na ile ha jakie duze maszyny wam przyznali ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoczek1994    453

Mi na niecałe 20 ha z czego prawie 7 to trwałe użytki zielone przeszedł 1500 litrów. Lecz nie obyło się bez uzasadniania takiego zakupu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Czy ktoś jest w stanie powiedzieć gdzie znajdę sprawozdanie z realizacji biznesplanu? Wszystko już zrobiłem i chciałbym się rozliczyć z premii i złożyć wniosek przed tym jak zaczną się prace w polu. Wcześniej już pytałem ale nawet freetaxi nie udzielił odpowiedzi chociaż już taki wniosek złożył klientowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaban    19

Witam, odnośnie naboru z 2014 roku, kase dostałem 10.2015 rok miną 10.2016. trzeba było po tym okresie złożyć zaświadczenie z krusu, dostaliście jakieś przypomnienie o tym zaświadczeniu  przed lub w ciągu tych 2 miesięcy w których trzeba było je złożyć?? Ja niestety nie dostałem i się spóźniłem jakis czas :( , pytam bo niektórzy ponoć dostawali takie przypomnienia?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba24051    470

a na 20 ha ornych myslicie ze jest szansa na 2000L ? nawozenie dolistne, ciezkie gleby, niekorzystne warunki pogodowe.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoczek1994    453

@kuba24051 Myślę że tak, mi osoba prowadząca mój wniosek kazała uzasadnić tym że będę stosował nawożenie dolistne, oraz że mam działki ktore są oddalone od siedliska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba24051    470

tylko ja mam niestety (albo i stety) wszystkie dzialki blisko domu ale mysle ze nie bedzie tak zle ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    566

kolego jesteś tego pewien że odpada? przecież w ten sposób to nikt by nie zrealizował jakiś większych inwestycji bez kredytu?  a jeśli biorę nowy ciągnik  w kredycie fabrycznym przykładowo na 2 lata a na rozliczenie premii mam 3 lata i co też mi nie rozliczą tego ciągnika?  

 

dołączam się do pytania kolegi, czy miał ktoś jeszcze jakieś problemy z kredytami fabrycznymi w MR? 

 

kolego najlepiej pytać u źródła. Ja już sam nie wiem. W powiatówce mówili że mogę wkład własny rozliczyć, żona teraz była w OR i tam maja już wątpliwości z tym że oni jeszcze tam nie zaczęli pracować z MR nawet jeszcze nie podzielili się robotą. Z tym że ja mam  kredyt na 5 lat fabryczny. Myślę jednak że jeżeli już to najwyżej wkład własny da się rozliczyć. Powód: te pieniądze idą do dealera a reszta już do banku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartos94    0

Witam,

mam pytanie czy otrzymując premię na młodego rolnika nabór 2015, pieniądze już otrzymałem. W biznesplanie mam wpisany opryskiwacz czy mogę kupić opryskiwacz na kredyt preferencyjny dofinansowywany z ARIMR przy wkładzie własnym 20%. Czy taki zakup zostanie uznany przez ARIMR. Z góry dziękuję za odpowiedz:)

Edytowano przez Bartos94

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmer19900    2

Jeśli nie zgłosiłem przejęcia zobowiązań rolnośrodowiskowych do ARiMR w ciągu 3 miesięcy to jest po sprawie już?
Dziś, czyli tydzień po terminie moja doradczyni mnie poinformowała ,że powinienem złożyć oświadczenie. Nie ma żadnych usprawiedliwień odwołań itp. ?
Z góry dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paramonov    73

Farmer weź mnie nawet nie strasz. Byłem w agencji po przejęciu działek i w agencji powiedzieli mi żebym tego nie składał tylko dopiero zaraz przed złożeniem dopłat bo tak to kasę rodzice by musieli oddawać za RŚ  i mi by je dopiero przysłali.. więc nie złożyłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daanny    33

Witam,

mam pytanie czy otrzymując premię na młodego rolnika nabór 2015, pieniądze już otrzymałem. W biznesplanie mam wpisany opryskiwacz czy mogę kupić opryskiwacz na kredyt preferencyjny dofinansowywany z ARIMR przy wkładzie własnym 20%. Czy taki zakup zostanie uznany przez ARIMR. Z góry dziękuję za odpowiedz:)

dowiedziałam się w OR że jak bierzesz maszynę na jakiś kredyt preferencyjny (fabryczny też w to wliczają) to wkład własny musisz mieć minimum to co masz zainwestować w środki trwałe (chyba 70% premii) wtedy rozliczą to jako wkład własny a jeśli masz ten wkład poniżej tych 70% to musisz brać zwykły kredyt inwestycyjny bez żadnych dopłat, w obu przypadkach będą potrzebowali potwierdzenie przelewu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj