Polecane posty

thefarmer    180

Panowie ja korzystałem z młodego rolnika jeszcze z poprzedniego naboru tzn 2 lata temu, za rok musze rozliczyć sie z arimr, 2 lata temu pieniadze z mlodego przeznaczyłem na inny pilniejszy cel niż ten we wniosku.. czy teraz moge zrobic taki myk, zeby np wziac ciagnik na jakis kredyt fabryczny lub cos w tym stylu okazac sie faktura za niego i rozliczyc młodego rolnika ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daanny    33

wszystko ładnie tylko skąd będziesz miał potwierdzenie przelewu za fakturę? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a po co mu potwierdzenie nie wystarczy sam faktura

 

 


przeciesz jak ktoś kupuje np za 200 tys i reszte na kredyt to i tak niema potwierdzenia przelwu po mojemu wystarczy faktura

 


przeciesz jak ktoś kupuje np za 200 tys i reszte na kredyt to i tak niema potwierdzenia przelwu po mojemu wystarczy faktura

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

potwierdzenie przelewu jest wymagane moje było troszkę niewyraźne (brzydko piszę) i musiałem donieść wyciąg z konta 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thefarmer    180

no własnie rózne opinie słysze na ten temat i dlatego zwrociłem się z pytaniem do Was


czyli ciężko będzie to obejsc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ale o którym MR mówicię bo nic niema takiego w załacznikach do MR 2015

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jak nie masz kasy to kredyt w banku bo raczej finansowanie fabryczne nie przejdzie ale tego to ty się dokładnie dopytaj cobyś się nie obudził z ręką w nocniku 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

nawet jak będzie miał kredyt w banku to i tak nie dostanie potwierdzenia przelwu bo odrazu kasę dostnie diler

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekc360    1

panowie a to przestrzeganie 60 % zbóż to obejmuje każdego bo tak patrze w biznespan i nic na ten temat nie widze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

dokument potwierdzający uzupełnienie wykształcenia – jeżeli dotyczy; 2. sprawozdanie z realizacji biznesplanu sporządzone zgodnie ze wzorem udostępnionym przez Agencję;  3. dokumenty potwierdzające realizację działań, o których mowa w § 6 ust. 1 pkt 5 oraz ust. 2 pkt 2 rozporządzenia. gdzie tu piszę że ma być potwierdzenie przelewu z tego wynika że sama faktura wystarczy

 

Edytowano przez maniek20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

nawet jak będzie miał kredyt w banku to i tak nie dostanie potwierdzenia przelwu bo odrazu kasę dostnie diler

proste kredyt wpływa na konto a on przelewa dilerowi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

zależy jaki jeszcze kredyt


freetaxi​  ty robiłeś już o drugą ratę z 2015

to mogę cię prości o odpowiedzi czy do tego wniosku potrzeba potwierdzenia przelewu czy wystarczy sama faktura zakupu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daanny    33

nie jest to takie proste bo jeśli bierzesz kredyt inwestycyjny to bank bezpośrednio płaci za fakturę, ale w niektórych bankach idzie się dogadać aby kasę najpierw przelali na konto 

 

potwierdzenie przelewu zawsze było i jest nadal wymagane a samą fakturą to może sobie tyłek pod.... 

 

60% zbóż obejmuje tych co mają za to punkty, jeśli tak deklarowałeś to musisz się tego trzymać a jeśli zmienisz strukturę zasiewów (zboża powyżej 60%) to spadniesz z punktami 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

nie jest to takie proste bo jeśli bierzesz kredyt inwestycyjny to bank bezpośrednio płaci za fakturę, ale w niektórych bankach idzie się dogadać aby kasę najpierw przelali na konto 

 

potwierdzenie przelewu zawsze było i jest nadal wymagane a samą fakturą to może sobie tyłek pod.... 

 

60% zbóż obejmuje tych co mają za to punkty, jeśli tak deklarowałeś to musisz się tego trzymać a jeśli zmienisz strukturę zasiewów (zboża powyżej 60%) to spadniesz z punktami 

kolego nie zawsze bo np w róznicowaniu chcieli tylko fakturę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daanny    33

kolego w MR zawsze chcieli potwierdzenie przelewu,znajoma brała dawniej 50tys wołali na nią, ja korzystałem z MR 2007-13 75tys  i na każdą fakturę musiałem mieć, moi znajomi korzystali z późniejszego 100tys i też musieli mieć więc domyślam się że nadal jest to wymagane a faktycznie u nikogo w decyzji o premii o tym nie piszą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

bo w tamtych miałeś kasę odrazu a tu masz dopiero po zakupie a co jak masz maszyny drosze jak 80 tys to co w tedy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daanny    33

robisz przelew na to 80 tys a resztę faktury np kredytujesz wtedy masz wydane te wymagane 70% w środki trwałe, tak mi tłumaczyła osoba prowadząca wniosek w biurze powiatowym, nie wiem czy do końca miała rację ale jest w tym trochę logiki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a ja sobie zadzwonie do BR w poniedzialek i się dowiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daanny    33

napisz później na forum co Ci powiedzieli, może w BR mają inne wymogi niż dawniej mieli w powiatowych 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekc360    1

daany dzieki za odpowiedz a jak jest to ujete w biznesplanie to 60 % zbóż ? nawet z tego co liczyłem to mi nie przekroczy i nic w biznesplanie takiego nie widze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek_22    0

Witam miał ktoś jakąś odpowiedź z regionalnych biur od kiedy oni zajmują się wnioskami??

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gelorolnik    2

na własność wymagane jest 70% średniej powierzchni wojewódzkiej tam gdzie średnia jest mniejsza niż krajowa? czyli w mazowieckim 5,99?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

dzwonilem dziś do br i oni teraz tam mają maskare ale nie wiedzą do konica jeszcze czy chcą potwierdzenie przelewu ale dzwonilem do banku i bank ponoć daje takie potwierdznie nawet jak sie bierze pod pożyczkę te maszyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Witam,
czy młody rolnik może startować do przetargu o dzierżawę z ANR?
czy ewentualna taka dzierżawa ma wpływ na posiadanie 60% gosp na własność czy te 60% to jest liczone od średniej wojewódzkiej?


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj