Polecane posty

Xawier    222

Zróbcie rozdzielność majątkową i nie będzie problemu a i z wnioskami o dopłaty lepiej wyjdziecie przy rozdzielności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lazik11441    23

Witam, jak Kiedyś pisałem skladalem wniosek o płatność pierwszej raty i od razu zmiana do biznesplanu, ostatniego dnia do biura powiatowego i w tym było zmiana z opryskiwacza i siewki na sam opryskiwacz. także mogę zamawiać opryskiwacz czy czekać aż biuro regionalne mi jakoś zatwierdzi korektę do biznesplanu? bo jeżeli od 2 lutego to wszystko ruszyc ma u nich to nw co robić, czekac na odzew czy zamawiać bo opryskiwacz by się przydał już na wiosnę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal1988    11

Witam. Czy ktoś za premie MR kupował NOWY ciagnik? Mam fakturę, na niej jest informacja że jest fabrycznie nowy. Jednak jest on zarejestrowany przez dealera w grudniu 2016. Czy ARIMR nie będzie robić problemów? Miał ktoś z tym doczynienia? Może freetaxi sie wypowie? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamjanusz    0

Witam. Czy ktoś za premie MR kupował NOWY ciagnik? Mam fakturę, na niej jest informacja że jest fabrycznie nowy. Jednak jest on zarejestrowany przez dealera w grudniu 2016. Czy ARIMR nie będzie robić problemów? Miał ktoś z tym doczynienia? Może freetaxi sie wypowie? Pozdrawiam

 

Pamiętam taką sytuację z innego działania.

Wówczas uważane to było za wydatek niekwalifikowany.

Być może tu jest inaczej - ale wątpię, żeby przeszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Jak jest zarejestrowany to nie przejdzie jako nowy. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

To nie jest według mnie nowy sprzęt bo był już zarejestrowany. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal1988    11

i to że jest adnotacja na fakturze że sprzęt jest fabrycznie nowy to nie ma żadnego znaczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Jak kupujesz samochód od pierwszego właściciela to też jest używany :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal1988    11

Rozmawiałem z dealerem - była rejestracja tymczasowa, już jest wyrejestrowany. Na fakturze jest jako fabrycznie nowy. To coś zmienia? Czy agencja uzna taki ciągnik jako koszt kwalifikowany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Podanie z zapytaniem do agencji i za dwa tygodnie bedzie wszystko wiadomo i nikt potem się do niczego nie uczepi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elamir    1

Jak to w końcu jest z tymi maszynami, mogą być używane czy muszą być nowe? Bo w rozporządzeniu jest napisane, że wyłącznie nowe, a ARiMR twierdzi, że mogą być używane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daanny    33

kolego nie przejdzie ten ciągnik, my też kupujemy ciągnik na MR i sami dealerzy twierdzili  że zarejestrowane nie przejdą, tylko jeden mi mówił że taki przejdzie ale jak chciałem żeby mi dał na piśmie że jeśli nie przejdzie to będę miał prawo zwrotu tego fabrycznie nowego i wymianę na inny po cenie rynkowej, to już wtedy taki pewny nie był, dla pewności napisz e-mail do wa-wy tak jak koledzy mówią będziesz miał 100% pewności, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Żadnego maila. Podanie z zapytaniem złóż w biurze i dadzą Ci odpowiedź na piśmie z pieczątką. Wtedy bedziesz mial 100 % pewnoości. I nie zastanawiaj się nawet bo to zbyt duże pieniądze i nie warto niepotrzebnie ryzykować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wita,. dostałem mr w 2014 roku . teraz zwiększyłem powierzchnie gospodarstwa i muszę  robić zmianę w biznesplanie i zgłaszać? ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

O ile zwiększyłeś powierzchnię (procentowo)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zeus320    0

czesc koledzy. W biznesplanie mam wpisana prase belujaca za 68tys. Jak skladalem wniosek Pani prowadzaca powiedziala zebym przyniusl oferty jakies na prase belujaca w tej cenie co wpisalem w biznesplan. Pani mnie zapewniala ze ta oferta ktora dostarcze nie bedzie zobowiazjaca do takiego samego zakupu. Teraz wszystko jest przeniesione do regionalnego biura, zaraz pewnie otrzymam pieniadze a nie jestem pewny czy tak naprawde bede mogl kupic cos innego niz dostarczylem  w tej ofercie. Mozliwe ze bede musial robic zmiane w biznesplanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xzibit0000    14

Witam. jestem z naboru 2015

mam pytanie odnośnie działek. czy mogę np. na obecną chwile przepisać X arów działki na brata/siostre? czy mogę jakieś działki sprzedać?

a jak jest z kupnem ziemi, czy bez problemu mogę kupić i czy nie będzie kolidować to jakoś z biznesplanem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paramonov    72

Witam. jestem z naboru 2015

mam pytanie odnośnie działek. czy mogę np. na obecną chwile przepisać X arów działki na brata/siostre? czy mogę jakieś działki sprzedać?

a jak jest z kupnem ziemi, czy bez problemu mogę kupić i czy nie będzie kolidować to jakoś z biznesplanem?

Sprzedać na pewno nie możesz tych dzałek co miałeś w BP.  Kupić możesz jak agencja Ci zgode wyrazi na kupno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daanny    33

czesc koledzy. W biznesplanie mam wpisana prase belujaca za 68tys. Jak skladalem wniosek Pani prowadzaca powiedziala zebym przyniusl oferty jakies na prase belujaca w tej cenie co wpisalem w biznesplan. Pani mnie zapewniala ze ta oferta ktora dostarcze nie bedzie zobowiazjaca do takiego samego zakupu. Teraz wszystko jest przeniesione do regionalnego biura, zaraz pewnie otrzymam pieniadze a nie jestem pewny czy tak naprawde bede mogl kupic cos innego niz dostarczylem  w tej ofercie. Mozliwe ze bede musial robic zmiane w biznesplanie?

 

 

 możesz kupić inną tylko żeby miała takie same parametry i cena żeby nie była niższa, w MR nie ma postępowania ofertowego  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamik90    9

Mam pytanie, w 2015 roku skladałem młodego rolnika, a w 2016 na modernizacje, i w jednym i w drugim wpisałem że wezmę dzierżawę żeby zwiększyć gva, na modernizacje umowy jeszcze nie podpisałem i mam pytanie czy jak wezmę teraz tą dzierżawę to będzie się tez ona liczyła do modernizacji do zwiększenia gospodarstwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zeus320    0

 

czesc koledzy. W biznesplanie mam wpisana prase belujaca za 68tys. Jak skladalem wniosek Pani prowadzaca powiedziala zebym przyniusl oferty jakies na prase belujaca w tej cenie co wpisalem w biznesplan. Pani mnie zapewniala ze ta oferta ktora dostarcze nie bedzie zobowiazjaca do takiego samego zakupu. Teraz wszystko jest przeniesione do regionalnego biura, zaraz pewnie otrzymam pieniadze a nie jestem pewny czy tak naprawde bede mogl kupic cos innego niz dostarczylem  w tej ofercie. Mozliwe ze bede musial robic zmiane w biznesplanie?

 

 

 możesz kupić inną tylko żeby miała takie same parametry i cena żeby nie była niższa, w MR nie ma postępowania ofertowego  

 

 

a jeśli kupie za nizsza cene co wtedy? Facetka mowila ze to normalne ze oferta jest tylko oferta a cena przy zakupie zawsze jest inna. Jest taka mozliwość ze przed zakupem maszyny moge pokazac oferte o dealera dla agencji w celu powierdzenia mi ze zakup bedzie zgodny z wnioskiem?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Kup za cene z oferty a co utargujesz niech Ci sprzeda maszyne bez faktury. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj