Polecane posty

mickas092    500

Dokładnie jest możliwość zakupu ziemi przez młodych rolników tylko trzeba do prezesa ANR o zgodę wystąpić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bieniek145    0

Po odwołaniach wychodzi na to że złapie się na MR, wpisali mnie na listę z aktualizacji 17.01.2017, ile teraz czasu mam czekać na list? Jeśli w biznesplanie mam wpisane działki które wykupuje od stryja z sąsiedniej gminy tez muszę pisać do ANR na wykup czy od rodziny nie trzeba ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Proponuje telefon i pytać w ANR, ale na 99% jestem pewien, że będziesz potrzebował zgody. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekc360    1

ja jak kupowałem to zaczołem załtwiac z poczatkiem października a uprwowocnioną decyzje dostałem na początku stycznia opieszałość tych urzędników w anr jest straszna i do tego oczywiscie trzy razy dosyłałem dokumenty bo nie o wszzystkich papierach mi powiedzieli od razu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Czy bliski stopień pokrewieństwa między sprzedającym i kupującym wyłącza prawa pierwokupu Agencji Nieruchomości Rolnych i sąsiadów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoczek1994    453

19 grudnia złożony wniosek o płatności, co lepsze 19 stycznia miałem jszcze jakieś małe poprawki, do wniosku oraz wypełniałem jakąś ankietę czy oświadczenie. Dziś 80000 zł wpłynęło na konto :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateuko1997    29

Witam. Mam trochę wontpliwosci:
- w kwietniu kończę szkołę tmr i nabór wniosków jest w kwietniu ale niewiem czy zdam egzamin M.43 praktyczny mam zdany M.01 i M.02. i czy jest możliwość uzyskania 5 punktów bez jednego egzaminu?
- sąsiadka chce mi przepisać ziemię ok 4.5ha z siedliskiem z dożywotnim użytkowaniem i jak to najlepiej zrobić? Czy np. można by było zrobić kupno-sprzedaż wtedy sąsiadka by dostała premię za przekazanie ziemi a ja bym mógł kupić sprzęt używany za pieniądze MR. Pozdrawiam i czekam na odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paramonov    72

Regionalne już ruszyły z pracą? Coś słyszałem, że czekają jeszcze na przepisy wykonawcze z ministerstwa i wszystko leży i czeka. 

Podobno że od  drugiego lutego ruszają 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Forg    3

Ja już składałem wniosek jednemu klientowi o drugą ratę.

 Trzeba ten wzrost wyliczać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

we wniosku go nie podajesz ale wzrost musi być.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Freetaxi a odnośnie tego sprawozdania pomożesz coś? Skąd wziąć jakiś druk?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maras3029    12

Mam takie pytanie,korzystają z premii MR w 2017 czy moge w 2018 korzystać z MGR 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba24051    470

czywiscie ze mozesz... na sektor A B i C nabor bedzie w tym roku bodajze w czerwcu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krysiu    2

Witam, mam pytanie odnośnie przekazania gospodarstwa, na pewno już gdzieś był poruszany ten temat.

 

Otrzymałem jesienią decyzję, ale musiałem się wstrzymać z przepisem do rozwiązania umowy o pracę.

 

Od czego zacząć załatwianie wszelkich czynności? Dopowiem że przejmuję w całości gospodarstwo. 

 

Proszę o wyrozumiałość i podpowiedź. 

Dziękuję. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lazik11441    23

Witam, jak Kiedyś pisałem skladalem wniosek o płatność pierwszej raty i od razu zmiana do biznesplanu, ostatniego dnia do biura powiatowego i w tym było zmiana z opryskiwacza i siewki na sam opryskiwacz. także mogę zamawiać opryskiwacz czy czekać aż biuro regionalne mi jakoś zatwierdzi korektę do biznesplanu? bo jeżeli od 2 lutego to wszystko ruszyc ma u nich to nw co robić, czekac na odzew czy zamawiać bo opryskiwacz by się przydał już na wiosnę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konio1011    100

Czy biorac na mlodego rolnika wyposazenie porodowki dla loch ( ruszta , kojce , wentylacja) potrzebna jest jakies pozwoleniena budowe?? Bedzie to robione w istniejacym budynku no ale wiadomo trzeba kopac wanny pod ruszt( plan 1.5m glebokosci)??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daanny    33

Freetaxi a odnośnie tego sprawozdania pomożesz coś? Skąd wziąć jakiś druk?

 kolego w starym Prow w dziale Młody Rolnik był wzór tego sprawozdania wypełnij i oddaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damiancyk17    1

Ja jak pisalem o zgode do ANR o kupno ziemi czekalem okolo 2,5-3 miesiecy oczywiscie trzeba bylo dzwonic i sie prosic oto aby wyslali odpowiednie papiery a co najlepsze urzednicy tejze instytucji sami nie wiedza dokladnie na czym ich praca polega jak sie do nich dzwoni z jakims pytaniem to nie wiedza co maja mowic a tym bardziej robic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek12345    15

siema. czy w naborze z 2016 r po otrzymaniu pieniedzy potrzebna jest tablica informacyjna ? jezeli tak to dostane wzor?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Obowiązek informacyjny jest już zniesiony więc tablica jest niepotrzebna. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gelorolnik    2
Napisano (edytowany)

Witam wszystkich.

 

Brałem MR w 2015 (decyzja i kasa w 2016) roku teraz narzeczona ma szanse aby uzyskać premię w 2017 i tu moje pytanie czy może? tzn. czy nie będzie żadnych konsekwencji jeżeli w 2018 roku weźmiemy ślub , czy nie któreś z nas nie będzie musiało oddawać premi?

Edytowano przez gelorolnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj