Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
waldek91    1

Korzystałem z MR w 2014 roku, zakupiłem prasę zwijającą. Czy mogę zarejestrować działalność w gminie i świadczyć usługi prasą? Czy tylko w swoim gospodarstwie mogę prasować tą maszyną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro0101    0

Witam,

mam pytanie, przeglądałem kilka wcześniejszych stron z postami i nie znalazłem odpowiedzi. Minął rok od wpływu pieniędzy na konto z MR i muszę dostarczyć oświadczenie z KRUS. Czy do oświadczenia konieczne jest załączenie jakiegoś pisma przewodniego, czy wystarczy że wypełnię oświadczenie o dostarczonych dokumentach dostępne w oddziale ARiMR?

Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

I tak i tak będzie dobrze :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Witam,

mam pytanie, przeglądałem kilka wcześniejszych stron z postami i nie znalazłem odpowiedzi. Minął rok od wpływu pieniędzy na konto z MR i muszę dostarczyć oświadczenie z KRUS. Czy do oświadczenia konieczne jest załączenie jakiegoś pisma przewodniego, czy wystarczy że wypełnię oświadczenie o dostarczonych dokumentach dostępne w oddziale ARiMR?

Z góry dziękuję za pomoc.

z którego rozdania kolega

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lokser    5

koledzy nabór mr2015 teraz wniosek przeniesiony do wawy i pytanie czy mogę teraz zawiesc faktury za maszyny i zaswiadczenie ze szkoły czy moge zaczekac i zrobić to za 2 lata z wnioskiem o 2 rate czy lepiej nie czekać tyle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

?

Edytowano przez mieszko-123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gr_rat    19

Czy ktoś słyszał że komuś nakazano zwrócić premię MR2015? Czy ktoś z was zwracał dobrowolnie?

mój znajomy musiał zwrócić bo nie zdobył odpowiedniego wykształcenia ale były to czasy kiedy płacili 75 tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

?

Edytowano przez mieszko-123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932
http://www.agrofoto.pl/prawo/przepisy-i-regulacje/mlody-rolnik-bez-ziemi,69202.html Edytowano przez donweter1989

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek00000    0

Agencja rozlicza kwoty netto czy brutto za zakupiony sprzęt?? Nabór ostatni tj. 2016r.

 

I drugie pytanie czy wszystkie maszyny muszą być nowe? We wniosku mam pisany pług, agregat i siewnik.

Edytowano przez maniek00000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
woytek    6

Wszyscy rozliczają się z kwot brutto (niezależnie czy jesteś na VAT czy nie). Maszyny muszą być nowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paramonov    72

Witam jestem na etapie składania wniosku o 1 płatność (nabór 2016) muszę okazać faktury proformy do wzniosku ? muszą być one podpisane przez kogoś z firmy co wystawiał ? I wie ktoś jak jest z krus muszę teraz coś dostarczyć do agencji z krusu czy tylko to co trzeba po roku od otrzymania premij ? bo dziś zapisałem sie w krus i kobieta sie pytała czy składam to o przyspieszoną decyzję ? z góry dzięki za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
burski    1

Nawet nie wiedziałem, że jest coś takiego jak przyśpieszona decyzja...

Jak składałem, to wszystkie braki na bieżąco wypełnialiśmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Dokumentem potwierdzającym rozpoczęcie realizacji biznesplanu może być rownież FV na 5 litrów ropy. Nie trzeba teraz zanosić decyzji z KRUS.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paramonov    72

Dzieki wielkie za odpowiedź freetaxi... FV na 20 l ON mam. Czyli proformy nie musze mieć wcale? aha czyli rozumiem że decyzji z KRUS wcale nie trzeba zanosić nawet po złożeniu tego wniosku o płatność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie. Nawet jak rzucisz okiem na listę załączników we wniosku to nie ma takiej pozycji.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

w tym roku koncze MR i mam pytanie.

Czy jak wezme w tym roku umowe użyczenie na pow. ok 25ha na czas nie spełna roku(aktualnie mam 35ha) do których bede wnioskował o dopłaty obszarowe to musze zgłaszać zmiany w tabelach MR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekc360    1

ja musiałem dostarczyc decyzje o ubezpieczeniu bo jak jeszcze pracowałem i byłem na zus to panie z powiatówki twierdzily ze bez dokumentu potwierdzajzcego ubezpieczenie w krus nie mogą wprowadzic wniosku o płatność pierwszej raty. nie wiecie cos o przelewach kiedy maja byc bo wniosek składałem 7 listopada a nic na koncie nie ma . a tutaj juz pare osob pisało ze ma kase a wniosek skladało na wet w grudniu ? zaczyna mnie to denerwowac bo umowy przedsprzadaży konczą sie w tym tygodi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu95    13

4 listopada składałem wniosek o płatność i dziś przelew przyszedł. Powinieneś mieć kolego przelew na dniach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrMateusz95    10

Jestem z województwa podlaskiego i również dostałem dziś pieniądze na konto, a wniosek składałem 24 listopada. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paramonov    72

Masakra dziś chciałem złożyć wniosek o płatność pierwszej raty tak jak dostałem w piśmie do oddziału regionalnego, lecz w oddziale regionalnym powiedziieli że nie mają jeszcze uprawnień do przyjmowania tych wniosków tylko musze złożyc u siebie w BP. U mnie w BP powiedzieli że jednak w oddziale regionalnym musze złożyć :D i w końcu złożyłem zmiane Biznes planu dotycząca maszyny punktowanej....  miałem około 16 pkt i wpisany punktowany pług i opryskiwacz jegnak zmieniłem troche odpryskiwacz jest bez zbiornika do pukaniaa ciekawe jak długo będzie czekac na decyzje o zmiany.... i czy będzie pozytywnie rozpatrzona. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek00000    0

Wszyscy rozliczają się z kwot brutto (niezależnie czy jesteś na VAT czy nie). Maszyny muszą być nowe.

 

A można później otrzymać zwrot VAT-u za zakupione maszyny na młodego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj