Polecane posty

drozd82    0

jestem młodym rolnikiem od 2 lat i mam pytanie,posiadam 19,7 ha,o ile moge zwiekszyc powierzchnie gruntow rolnych w ciagu tych 5 lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

przeczytaj rozporządzenie to się dowiesz wszystkiego to takie trudne pare stron przeczytac  ? Kase by sie chcialo tylko szkoda pare minut poświęcić na zapoznanie sie z tematem.

 

Mógłbyś podrzucić jakiś link?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

MR 2016. Wniosek o płatność składany 15 listopada. Kasa na koncie 10 styczeń.

 

Ja wniosek składałem 16 listopada to moze jutro przyjdzie heh :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamik90    9

Wniosek o zmianę założeń biznesplanu złożony w środę dzisiaj pozytywna decyzja, zmieniona struktura zasiewow, szkolenia wykreslone, maszyna zmieniona.
Wniosek Składany w BP.

Edytowano przez kamik90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dzwoniłem dzisiaj do BP w trochę innej sprawie ale przy okazji dostałem informacje, że wszystkie wnioski ( mój z 2015 również) do końca miesiąca wędrują do OR.

 

to albo BP jest nie doinformowane albo nie wiem bo mi tez BR powiedziało że oni mają się tym teraz zajmować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master0608    0

W Poznaniu OR mają się zajmować wnioskami od 17 stycznia. Ja składałem wniosek o 1 rate 5 grudnia dzisiaj dzwoniła osoba prowadząca mój wniosek i jutro wysyła zlecenie płatności więc panowie cierpliwie trzeba czekać te 60 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
figo    0

Czy majac w biznes planie rozsiewacz 1000 l. Moge kupic 900 l. Bo akurat o takiej pojemności jest z komp. Czy bede musiał Robić zmiany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bieniek145    0

Pisałem odwołanie w sprawie negatywnego rozpatrzenia mojego wniosku o przyznanie pomocy, oddział regionalny przekazał sprawę do ponownego rozpatrzenia z uwzględnieniem moich zastrzeżeń co do ww decyzji do biura powiatowego, czy teraz znów będzie ona odesłana do OR? Ile czasu mają na ponowne rozpatrzenie wniosku? Odpowiedź z Warszawy przyszła 25.11 więc już trochę czasu minęło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekc360    1

Ja składałem wniosek o płatnosć 7 listopada i nadal brak kasy ale miałem jeszcze kontrole po złożeniu tego wniosku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matus2609    72

Pisałem odwołanie w sprawie negatywnego rozpatrzenia mojego wniosku o przyznanie pomocy, oddział regionalny przekazał sprawę do ponownego rozpatrzenia z uwzględnieniem moich zastrzeżeń co do ww decyzji do biura powiatowego, czy teraz znów będzie ona odesłana do OR? Ile czasu mają na ponowne rozpatrzenie wniosku? Odpowiedź z Warszawy przyszła 25.11 więc już trochę czasu minęło :)

jaki był powód negatywnego rozpatrzenia twojego wniosku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bieniek145    0

Nie złożyłem wniosku na dopłaty bezpośrednie na grunt który mam na tzw urządzanie gospodarstwa. Złożył go ojciec lecz potem wycofał daną działkę z wniosku. Negatywną odpowiedź uzasadnili że nie użytkowałem danej działki a co za tym idzie wymaganego urządzania gospodarstwa. W odpowiedzi z Warszawy przeczytałem "... przy czym rozporządzenie PMR nie precyzuje jakie czynności składają się na podjęcie urządzania gospodarstwa, z wyjątkiem przejęcia lub posiadania własności ... " i skierowali do ponownego rozpatrzenia z tymi uwagami do BP. Czas mija a teraz zima więc jest chwila czasu na papierkowe sprawy. :)

Edytowano przez bieniek145

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek12    42

Gdy zrobię zmianę w biznesplanie a wniosek o płatność złożyłem w grudniu przedłuży się czas oczekiwania na wypłatę pieniędzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    242

Czytam sobie i czytam i na dobrą sprawę wniosek nasuwa się taki, że co BP to inna interpretacja rozporządzeń, przepisów etc. Mam dzierżawę jakoś od końca kwietnia 2016 (na potrzeby MR '16) wniosku o dopłaty nie skladalem i nikt się o to nie przypierdala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gr_rat    19

prawda to że w nowym naborze jednym z warunków jest posiadanie prawka kat t ? ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

?

Edytowano przez mieszko-123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marasp    7

Witam,

wniosek o płatność pierwszej raty złożyłem 5 stycznia jeszcze do BP, dzisiaj byłem a agencji i Pani mi powiedziała że wszystkie wnioski złożone po 02.01.2016 będą rozpatrywać OR po 17 stycznia, myślicie że to przyśpieszy przelewy???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bieniek145    0

@shaun nie składałeś wniosku na działkę którą masz na urządzanie? No mnie to jasna k**wa strzeli, rozumiem gdybym złożył jednocześnie ja jako dzierżawca i ojciec, właściciel gruntu, wtedy rozumiem że mogło by to być wyłudzenie ale finalnie nikt nie złożył dopłat na daną działkę :) Może dla tego że prowadząca wniosek jest delikatnie ujmując niezbyt rozgarnięta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Ja wniosek o płatność składałem 21 grudnia i 9 stycznia BP wysłało zlecenie przelewu do wawy :) Chyba szybko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marasp    7

No właśnie już kilka osób na forum pisało że ostatnio BP przyśpieszyły wysyłanie poleceń przelewu, ciekawe jak sprawa będzie wyglądać w OR? 

A zadatkowany traktor stoi u dealera ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo17    2

Witam,

wniosek o płatność pierwszej raty złożyłem 5 stycznia jeszcze do BP, dzisiaj byłem a agencji i Pani mi powiedziała że wszystkie wnioski złożone po 02.01.2016 będą rozpatrywać OR po 17 stycznia, myślicie że to przyśpieszy przelewy???

ja złożyłem 10 stycznia powiedzieli że na 99% przeniosą wniosek do OR a co do przyspieszenia przelewu 60 dni na decyzję trzeba czekać ,po 90 przelew dopiero  a jeśli wylosują  wniosek to i kontrola pomiaru działek . W tym OR kolejki kilometrowe szum nic nie słychać krzyki dwie panie w jednym okienku obsługują bardzo nie miłe ehhh szybciej na pewno nie będzie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rangiz    4

Już chyba wolałem jak wszystko było w biurze powiatowym, blisko, znajome twarze. Do mojego OR mam 150km...

 

Panowie jak to w końcu jest z cenami maszyn? Było tutaj kilka razy to pytanie ale chyba nikt na nie nie odpowiedział. Jeśli zadeklarowałem w biznesplanie, że w sumie zapłacę 75 tysięcy za maszyny, a teraz mogę je kupić za  około 3 tysiące mniej w sumie (po 500 zł taniej za 2 z nich i około 2 tysiace mniej za trzecią) to muszę robić zmiany w biznesplanie, czy nie? Wydam wymagane 70 tysięcy na środki trwale tak czy inaczej. Za maszyny nie miałem żadnych punktów. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj