Polecane posty

freetaxi    947

Z punktami to kombinuj bo te 12 pkt dotyczy naboru od 2016 roku. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daanny    33

kolego z tymi wysokobiałkowymi to myślę że nawet minister sam tego nie wie, ja dostałem oficjalne pismo z wa-wy że muszą być w roku docelowym i do końca 5 latki ale zalecane jest od pierwszego roku w którym otrzymasz wypłatę pierwszej raty, plan nawozowy podobnie minimum na rok docelowy i do końca ale musi być kopia badania gleby by złożyć wniosek o płatność drugiej raty,plan lepiej niech ci zrobi ktoś w odr żebyś w razi W miał się na kogo powołać, nie martw się u mnie w biurze powiatowym też mało wiedzą o wszystko pytają wyżej a co najlepsze to wnioski idą teraz do oddziałów regionalnych i tamci to dopiero będą nas maglować :unsure:  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Stare wnioski zostaną w BP. Od tego naboru dopiero obsługą zajmą się OR. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

?

Edytowano przez mieszko-123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmer19900    2

Jestem z  wiosennego naboru 2016, jestem w trakcie oczekiwania  na pierwszą ratę ( ponad miesiąc od złożenia o płatność ). W trakcie żmudnego zbierania tych 12 punktów , wymyśliłem na siłę 2 punkty za innowację . 1 punkt za program Rolnikon (pewnie  Wam znany) , oraz zakup stacji meteorologicznej . I tu moje pytanie , czy jestem już zobowiązany do tego aby wykupić program i kupić ową stację ?

Z góry dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

?

Edytowano przez mieszko-123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

?

Edytowano przez mieszko-123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
woytek    6

Wniosku MR. Ja mam wyliczoną wartość ekonomiczną gospodarstwa w roku wyjściowym z upraw, które były w 2015r (dokładnie spisane z wniosku o dopłaty ojca). Wniosek składałem we wrześniu 2015, gospodarstwo przejąłem w kwietniu 2016.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

?

Edytowano przez mieszko-123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlok    0

Stare wnioski zostaną w BP. Od tego naboru dopiero obsługą zajmą się OR. 

To akurat nieprawda.  Zgodnie z ustawą wszystko jest przenoszone do OR (http://dziennikustaw.gov.pl/du/2017/5/D2017000000501.pdf)

 

Art. 8. 1. Do postępowań w sprawach dotyczących pomocy w ramach poddziałań, o których mowa w art. 3 ust. 1 pkt 6 lit. a i c ustawy zmienianej w art. 1, w tym w sprawach o przyznanie i wypłatę tej pomocy, wszczętych i niezakończonych decyzją ostateczną do dnia wejścia w życie niniejszej ustawy, stosuje się przepisy ustawy zmienianej w art. 1 w brzmieniu nadanym niniejszą ustawą.

2. Właściwy kierownik biura powiatowego Agencji przekazuje właściwemu dyrektorowi oddziału regionalnego Agencji:

1) akta prowadzonych spraw dotyczących pomocy w ramach poddziałań, o których mowa w art. 3 ust. 1 pkt 6 lit. a i c ustawy zmienianej w art. 1, zakończonych decyzją ostateczną przed dniem wejścia w życie niniejszej ustawy,

2) akta prowadzonych spraw dotyczących pomocy w ramach poddziałań, o których mowa w art. 3 ust. 1 pkt 6 lit. a i c ustawy zmienianej w art. 1, wszczętych i niezakończonych decyzją ostateczną przed dniem wejścia w życie niniejszej ustawy

 – w terminie 14 dni od dnia wejścia w życie niniejszej ustawy.

 

Ustawa wchodzi w życie 18 stycznia. Więc najpóźniej na początku lutego wszystko wyląduje w OR.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

i wreszcie będzie normalnie a nie jak do tej pory było jak chcieli tak robili

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

raz czytanie ze zrozumieniem dwa kobieta z OR mowiła że oni  mają sie tym teraz zajmować

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lokser    5

panowie jeśli w biznesplanie miałem wpisaną maszynę za 36tyś zł a ofertę za 34tyś zł to czy mogę ją teraz kupić za te 36tyś? nie będzie żadnych problemów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil1985    4

freetaxi thx

maniek: te 2% to dodatkowo za zamówienie 3msc a nie  odbiór sprzętu po tygodniu. a rabat względem katalogu to inna sprawa. Jak zostawię w 1 miejscu 90tys to napewno coś utarguje.

Na MR biorę zestaw unia plus 3m na talerzówce  700kg zasypu, wał pakera, redlice talerzowe kółka dogniatające. 2 maszyna to ścierniskowiec unia kos w wersji z 2 rzędami talerzy. Jak ktoś ma jakieś znajomości to ile w Polsce mogłoby to kosztować. Ja jestem z okolic Zamościa

UNIA to przereklamowany badziew... Już dawno jakość nie dorównuje cenie... Także kolego dużo taniej kupisz maszynę o tych parametrach a z innej firmy przy tej samej jakości a nawet lepszej napewno lepszy jest jakościowo akpil lub agromasz. ale to Twój wybór

Witam. Jakie dokumenty prócz aktu własności gruntów należy złożyć z wnioskiem o płatność 1 raty MR? (nowy) Z góry dziękuję .

Masz kolego w decyzji napisane co musisz złożyć....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

UNIA to przereklamowany badziew... Już dawno jakość nie dorównuje cenie... Także kolego dużo taniej kupisz maszynę o tych parametrach a z innej firmy przy tej samej jakości a nawet lepszej napewno lepszy jest jakościowo akpil lub agromasz. ale to Twój wybór

Masz kolego w decyzji napisane co musisz złożyć....

 kolego agro masz taki sam badziew albo gorszy bo nawet nie wyjechał z palcu dilera amusiał wruci na fabrykę spowrotem dlatego wole dać 2 tys więcej i mieć staltecha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil1985    4

 kolego agro masz taki sam badziew albo gorszy bo nawet nie wyjechał z palcu dilera amusiał wruci na fabrykę spowrotem dlatego wole dać 2 tys więcej i mieć staltecha

No to akpil pozostaje... STaltecha mam pługi... Porażka ... Muszę to sprzedać do wiosny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No to akpil pozostaje... STaltecha mam pługi... Porażka ... Muszę to sprzedać do wiosny

akurat brony talerzowe ma dobre staltech a akpil to jeszcze lepszy po roku znajomy by siewnik zgubił z brony aktywnej hydropak popękał cały a o pługach pękających to już szkoda mówić

a co do uni mam kilka nowych maszyn od nich i jak za tą cene nie narzekam i teraz też biorę rozsiewacz z uni 1200 lub 1600l zawszę mogło by być lepiej nie zaprzeczam

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lokser    5

a co w sytuacji gdy we wniosku była wpisana wyższa kwota niż dostarczona pózniej w ofercie. Czy mogę ją kupić po tej wyższej cenie tak jak było we wniosku i nie będzie problemów??


a co w sytuacji gdy we wniosku była wpisana wyższa kwota niż dostarczona pózniej w ofercie. Czy mogę ją kupić po tej wyższej cenie tak jak było we wniosku i nie będzie problemów??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj