Polecane posty

Forg    3

Jakiej tabeli szukałem po internecie ale nie znalazłem. Opryskiwacz miałby być zwykły zawieszany 600/800l 15m belka hydraulicznie poziomowana i zawór stało ciśnieniowy. Gdzie szukać tej tabeli? Dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    243

Słabo szukałeś. Znajdziesz ją w Dzienniku Ustaw poz. 982 i zmiana tego rozporządzenia ma nr chyba 345.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelwlosty    6

Mam wpisany rok zakupu maszyn 2017-18 a jak kupie je wcześniej w 2016 czy bd problem ? czy trzeba robić zmiany w bp ?


Sprzedam oponę do beczkowozu !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Forg    3

Znalazłem tylko dziennik ustaw  z 2015r a poprawka tego była na wiosnę 2016r w załączniku nr 2 którego nie mogę znaleźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarasm    0

Koledzy mam jedno pytanie odnośnie naboru z 2016 roku. A mianowicie dostałem decyzje że premia jest mi przyznana (jestem 49 na liście) i chciałbym zrezygnować z paru zobowiązań (np siew roślin wysokobiałkowych, prowadzenie planu nawozowego). Najpierw należy złożyć wniosek o płatność a później na spokojnie zrobić sobie zmianę biznesplanu czy najpierw zmiana biznesplanu a potem wniosek o płatność? Ma to jakieś znaczenie w jakiej kolejności?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario504    0

Mam pytanie bo w biznesplanie napisałem że przejmie całą gospodarkę a teraz okazuje się że nie mogę całej tylko pewna część i jakie będą tego konsekwencje bo mam zamiar składać wniosek o wypłatę 1 raty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Odlecą punkty za przekazanie gospodarstwa w całości i może za ziemię (jeśli były uwzględnione). Trzeba przeliczyć dokładnie, żebyś nie wypadł poza wymagane. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Teraz już punktów w górę nie dostaniesz. Zacznij od ustalenia tego ile i za co konkretnie dostałeś punkty. To jest najważniejsze. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxi93    2

Mam pytanie jestem MR z naboru 2014  . 23lipca minał mi rok od dostania premii, bylem jjuz z  nieświadczeniem  z krusu o podleganiu ubezpieczeniu. I teraz czy moge podjac prace i ubezpieczyc sie w zusie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tak. Minął rok od wypłaty premii. Można iść do pracy i podlegać ubezpieczeniu w ZUS. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

3 punkty za przejęcie gospodarstwa w całości. Przekazujący może sobie zostawić do 0,5 ha użytków rolnych.

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cris10    96

Witam dziś obiło mi się o uszy że nowy nabór ma się odbyć w kwietniu ? Wie ktoś coś na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek6911    5

Witam jestem z naboru 2014 czy mogę teraz jeszcze robić sobie zmiany w biznes planie odnośnie inwestycji ponieważ chce zamienić jedną maszynę na inną ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Czy mógłby mnie ktoś pokierować co i jak muszę spełnić żeby dostać pomoc na młodego rolnika? Jestem po studiach zarejestrowany w Urzędzie Pracy jako bezrobotny. Za jakiś czas ojciec chce dać mi ziemie w dzierżawę bo chyba raczej przepisać nie może skoro nie mam wykształcenia rolniczego? Mylę się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lazik11441    23

pytanie do fretaxi, no i jeżeli ktoś ma podobnie to również proszę o podpowiedzi :)
mam złożony wniosek na młodego rolnika, teraz chce złożyć wniosek o płatność gdyż już decyzję dostalem w kwietniu i czas się konczy, poszedłem do agencji i jak dowiedzieli sie że umowe dzierżawy mam tylko na dwa hektary w gminie a reszte mwm dopiero przejąć u notariusza a wniosek obszarowy złożyłem na całość to mi powiedziano że prawdopodobnie będę doplaty zwracał.. że niby nie jestem właścicielem tej ziemi i nie mam na to zadnej umowy.. nie kumam tego czemu niby mam oddac jak tylko ja złożyłem na tą ziemie a tata już nie, a ja ją obrabiam, prosil bym o jakieś wytłumaczenie :3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Agencję nie interesuje w tym przypadku czy masz tytuł prawny czy nie. Nie masz się czym przejmować.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj