Polecane posty

daanny    33

a moim zdaniem nie będziesz się tłumaczył ja też kupowałem za dotacje używane maszyny po dwóch latach wziąłem kredyt oczywiście na konto bankowe później przelew z konta za nową maszynę  z biznesplanu i nikt się nie czepiał PROW 07-13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie będzie problemu. Trzeba wydać 70 % premii w środki trwałe i posiadać odpowiednie dokumenty do rozliczenia. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gen    50

@freetaxi -mam do Ciebie pytanie -Czy młody rolnik mając obowiązek podlegania ubezpieczeniu w KRUS może być w tym czasie wspólnikiem w spółce zoo 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tak. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    242

Bo u Ciebie się nie wydało. A gdybyś nie dostał kredytu ?? A kontrola też może zawitać na podwórko a tu ani sprzętu ani kasy. Dlatego odradzam takie manewry. Jeżeli ktoś się czuje na siłach to niech sobie sam kalkuluje czy da rade oddać kreche i spełnić zobowiązania. Brać jest łatwo. Jeśli wszystko idzie dobrze zgodnie z planem to OK-zawsze tak jest. Poza tym stary PROW to trochę inna para butów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Z czym problem odnośnie kredytowania. Jest zakup. Jest dokument potwierdzający. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trzy kwestie:

 

1) czy za rozpoczęcie realizacji biznesplanu może być uznana faktura proforma? jeżeli termin zapłaty na fakturze wyniesie 30 dni to nie do końca wiadomo, czy do tego czasu wpłyną pieniądze... i jest wtedy problem

 

2) kwestia rozliczenia maszyn, czy jeżeli mamy zadeklarowane w biznesplanie zakup danej maszyny np. na 10 tys., a kupimy ją za 8 lub 12 tys. to jak wtedy należy postąpić? Jeżeli wiele maszyn kupimy taniej, to może się okazać, że premia nie zostanie rozliczona w 70%, wtedy aneks? A jeżeli koszty przewyższą nasze oczekiwania to również aneks?

 

3) maszyny na MR2016 tylko nowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Nie licz na kasę w 30 dni, tylko nowe graty. Najlepiej brać wszystko od jednego dealera, tu da upust, tam coś dołoży albo całkiem jakąś maszynę drobną  - zgrabiarkę dodatkowo bez faktury. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiko80    26

koledzy jak biorę wagę elektroniczna pod mieszalnik na młodego rolnika to faktura wystarczy  czy jeszcze coś muszę mieć do rozliczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daanny    33

Witam czy jak we wniosku jest zadeklarowane przejęcie gospodarstwa w całości i za to są punkty to dotyczy to tylko ziemi czy maszyn też, głównie chodzi mi o zarejestrowane na rodziców ciągniki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Chodzi o użytki rolne. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

pytanie czy jak mam samą produkcję roślinną bez zwierzęcej to też muszę wysłać oświadczenie o spełnianiu  standardów w zakresie ochrony srodowiska higieny i warunków utrzymania zwierząt? bo mi agencja takie coś przysłała i nie wiem czy to się tyczy tylko zwierząt czy mnie też w punkcie  ochrony środowiska i higieny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jawor182    3

Jak to jest z kontrola zbiorników na gnojowicę???jak się taka kontrola odbywa...za premie MR będę kupować wóz asenizacyjny....jak duże powinienem mieć zbiorniki jak to obliczyć??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem z naboru 2015 wrzesień. Otrzymałem pieniądze zakupiłem prasę .jestem vatowcem czy mogę rozliczyć się z vatu z tej prasy ? głównie chodzi o agencję czy niebędą się czepiać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

koledzy mam sprawę czy żeby rozpocząć realizacje biznesplanu muszę mieć na siebie już ha czy wystarczy dokonać np zakupu paliwa na siebie?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Ludzie weźcie poczytajcie sobie dokumenty bo wszystko pisze a wy sie ciągle pytacie o takie banały jeszcze.... Musisz mieć przejęte..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2201

podobno żeby zmienić numer działki to trzeba wysyłać jakies pismo do centrali? ile czasu trwa ta procedura i czy centrala zgodzi sie na zmiane numeru działki która ma zostać przekazana ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie do centrali a do BP jeśli składałeś wniosek o przyznanie pomocy w nowym PROW.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj