Polecane posty

leszek    5

A ja mam nowy rekord nabór 2015 w czekaniu na kasę 131 dni od złożenia wniosku o płatność w końcu jest kasa.

Czy ktoś na forum składał wniosek o zmianę rozrzutnika z 6 t na 8 t i czy to mu się udało?

Jak długo czeka się po złożeniu wniosku o zmianę na odpowiedz?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi sie wydaje że szybkośc przelewu tez zalezy w dużej mierze od BP. Z tego co sie pytalem w bp to nie moga wysłać zlecenia przelewu jak nie minie 60 dni od złożenia wniosku o platnośc bo ich system nie puści, jak zarobią zaraz po tych 60 dniach to moga być pieniądze po 10,14 dniach tak jak koledzy mieli a jak siedzi to w bp to tak sei to zwleka nic tylko trzeba dzwonic i przypominac się a druga sprawa to jak byly jakies zmiany to przez to też może sie odciągac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek    5

ja żadnych zmian we wniosku nie robiłem a mimo to 131 dni czekałem za kasą?

teraz chce złożyć zmiane tylko nie wiem czy warto i ile to sie czeka na decyzje.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
woytek    6

Niby mają miesiąc na zatwierdzenie zmian w bp. Ja po niecałych dwóch tygodniach miałem decyzję.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalo6200    12

Kurs R03 prowadzony jest w formie pozaszkolnej więc potrzebny do tego jest jeszcze 3-letni staż pracy w rolnictwie(ubezpieczenie jako rolnik lub domownik). Można sprawdzić to we wniosku, jest tam odpowiednie miejsce, gdzie należy wybrać wykształcenie - zakładka "działalność".

 

 

 

P.S. Jeśli chodzi o tą zakładke "działalność" to pomyliło mi się i jest ona we wniosku na MGR, co nie zmienia faktu, że w MR i MGR wykształcenie uznawane jest na takich samych zasadach.

Edytowano przez rafalo6200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek6911    5

Mam pytanie koledzy w ty miesiącu muszę wysłać do agencji zaświadczenie z KRUS że jestem od 12mc zarejestrowany jako rolnik i czy tylko wysyłam to zaświadczenie czy tez jakieś pismo do tego ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Jakieś pismo przewodnie by się przydało. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrus907    6

mi minęło 90 dni na płatność i dzisiaj przyszło pismo że przedłużają sobie czas do 27 listopada czyli o dwa miesiące... ręce opadają na te ich tępo 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

No i wcześniej pewnie nie dostaniesz. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrus907    6

to chyba wszystko zależy od BP jak oni szybko popchną to pieniądze są szybko. Ja jak u nas jestem agencji to czasem spytam jak tam ten mój wniosek? to ktoś na urlopie albo wyszedł i ciężko o informację a chodzą jak by ich ktoś pobił albo powiązał wydaje mi się że tam brakuje takiego profesjonalizmu, jak u nich byłem ostatnio to spytałem czy dostane pieniądze bo 90 dni mi minęło a ten co tam siedzi zaczął dzwonić gdzieś tam i tak; ten nie wiem, ten nie wiem, ta co miała mój wniosek poszła na urlop... w końcu ktoś mu powiedział że mój wniosek nie jest WYTYPOWANY i pieniędzy nie będzie a ja pytam; że mi minęło 90 dni to On mi powiedział tak: jakie 90 dni? to jakiś mój wymysł nie ma 90 dni tylko TYPOWANIE ja już zgłupiałem i z pod kulonym ogonem odszedłem  a teraz przyszło to pismo  i wyraźnie tam pisze że w terminie 90 dni się nie wyrobili i dają sobie jeszcze czas do 27 listopada i o żadnym TYPOWANIU nie ma nigdzie mowy i gadaj tu człowieku z nim... Pozostaje tylko czekać..  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuzaa    1

Czy w ramach Młodego Rolnika mogę zakupić owijarkę, ale taką która zostanie przerobiona z obecnej mojej starej?

Będę posiadać fakturę na nową owijarkę, umowę i owijarka będzie mieć tabliczkę jako nowa.

Wyjdzie mi to cenowo taniej, a owijarka zostanie zautomatyzowana.

Pytanie tylko co na to kontrola? Czy jest taka opcja, czy muszę koniecznie zakupić nową fabrycznie owijarkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    243

Sama sobie odpowiedz czy opłaca Ci się kombinować. Albo będzie dobrze albo będzie źle. Nie jestem w tematach zielonkarskich zorientowany, dla mnie nie warto. Kup nowe i śpij spokojnie, stare popraw, podrasuj i opchnij.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
norbert456    1

..Witam, zastanawiam się co jest z tymi wnioskami, z 2016r ..?? ..jak długo jeszcze mogą to rozpatrywać?, ..zastanawiam się tez czy jak mam 1 ha dzierżawę od taty, na którą złożyłem wniosek o dopłatę, czy nie muszę już być czasem zarejestrowany w Krusie, czy dopiero w trakcie przejmowania całości gosp. po otrzymaniu decyzji..??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    243

Odpowiedzi na Twoje pytania są w rozporządzeniu. Nie przeczytałeś ?? Podpowiem tylko, że to §19.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to chyba wszystko zależy od BP jak oni szybko popchną to pieniądze są szybko. Ja jak u nas jestem agencji to czasem spytam jak tam ten mój wniosek? to ktoś na urlopie albo wyszedł i ciężko o informację a chodzą jak by ich ktoś pobił albo powiązał wydaje mi się że tam brakuje takiego profesjonalizmu, jak u nich byłem ostatnio to spytałem czy dostane pieniądze bo 90 dni mi minęło a ten co tam siedzi zaczął dzwonić gdzieś tam i tak; ten nie wiem, ten nie wiem, ta co miała mój wniosek poszła na urlop... w końcu ktoś mu powiedział że mój wniosek nie jest WYTYPOWANY i pieniędzy nie będzie a ja pytam; że mi minęło 90 dni to On mi powiedział tak: jakie 90 dni? to jakiś mój wymysł nie ma 90 dni tylko TYPOWANIE ja już zgłupiałem i z pod kulonym ogonem odszedłem a teraz przyszło to pismo i wyraźnie tam pisze że w terminie 90 dni się nie wyrobili i dają sobie jeszcze czas do 27 listopada i o żadnym TYPOWANIU nie ma nigdzie mowy i gadaj tu człowieku z nim... Pozostaje tylko czekać..

 

U mnie też jest ta spiewka z typowaniem podobno we wrześniu mialo byc i dalej nie ma ale w bp mi jasno powdzieli jak nie będzie do 60 dnia po złożeniu wniosku o płatność to oni wtedy robią juz zlecenie przelewu wcześniej nie mogą bo ich system nie puszcza chyba ze by było typowanie 60 dni mi mija 16 października to zaraz bede dzwonił czy zrobili juz zlecenie. Od zlecenia ile jeszcze czasu trzeba czekać na pieniądze ? Po zleceniu chyba juz nic nie moga sie czepiać tylko trzeba czekać na kase ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrus907    6

mi też mówili jak składałem wniosek o płatność że praktycznie to 90 dni trzeba czekać za pieniędzmi a tu 90 dni minęło i wniosek nadal z powiatu nie wyszedł. A kiedyś chyba dadzą trzeba czekać nie ma wyjścia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal12301    27

Jeśli mam wpisany rok docelowy 2018 a wniosek o płatność złożę w pazdzierniku(wypłata początkiem 2017) to do kiedy muszę wydać premię?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek00000    0

gdzie mam szukać znaku sprawy? na karteczce potwierdzającej złożenie wniosku do agencji nie mam numeru identyfikacyjnego (jest puste miejsce)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj