Polecane posty

mak135    1

witam czy ktoś już dostał kasę z młodego nabór 2015 województwie podkarpackim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

witam czy ktoś już dostał kasę z młodego nabór 2015 województwie podkarpackim

[/quote

a jak tylko że już się kończy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apacz13    5

Panowie spokojnie u mnie 102 dzień ,ale pismo przyszło także nie wiadomo kiedy się ogarną i pchną dalej .Co do planu nawozowego to też go będę robił już teraz a koszt jaki mnie wyniesie to 8 zł z groszami od działki .Wykonywać będzie go OSCHR Wrocław przy okazji badania gleby :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
archi106    11

Miał ktoś przypadek ze spóznił sie  1 dzień z zaswiadczeniem z krusu po roku ???/ Była sankcja 3 % ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Miał ktoś przypadek ze spóznił sie  1 dzień z zaswiadczeniem z krusu po roku ???/ Była sankcja 3 % ??

który to prow i od kiedy liczą ten rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marasp    7

Witam, w biznesplanie mam wpisany ciągnik sadowniczy o mocy 50-65km, trafił mi się w dobrych pieniądzach ale 82km czy muszę posiać podanie o zgodę na zakup ciągnika o większej mocy? wniosek o płatność jeszcze nie złożony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
archi106    11

który to prow i od kiedy liczą ten rok

 

Poprzedni prow nabór 2014. Rok licza od dnia wypłaty kasy. Zaswiadczenie miałem  prawie miediac leżeć w domu i myslałem ze mam do 8 sierpnia termin a miałem do 3 sierpnia . 4 zawiozłem zaświadczenie bo po drodze jechałem . Przysłali pismo o wszczeciu postepowania w sprawie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, w biznesplanie mam wpisany ciągnik sadowniczy o mocy 50-65km, trafił mi się w dobrych pieniądzach ale 82km czy muszę posiać podanie o zgodę na zakup ciągnika o większej mocy? wniosek o płatność jeszcze nie złożony.

Raczej tak bo inna moc i zależy czy przysługuje do ha które posiadasz ja miałem trochę inna sytuację tez miałem wpisany ciagnik sadowniczy 50km ale mam juz jeden mocniejszy to musiałem pisać oświadczenie, uzasadnienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marasp    7

myślę że z mocą do powierzchni nie będzie problemu, złoże razem 2 zmiany rezygnację z planu nawozowego i o większą moc ciągnika, długo czeka się na odpowiedź z agencji???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marasp    7

No ja chciałbym dostać odpowiedź w ciągu 2 tygodni, bo wtedy mógłbym dilerowi wpłacić zaliczkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo15    1

Witam, mam pytanie odnośnie młodego rolnika nabór 2015. Czy przejście na vat zwalnia z prowadzenia ewidencji przychodów i rozchodów. Czy nadal trzeba wszystkie faktury wpisywać do tej tabelki? Pozdrawiam i z góry dziekuje za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

Nie zwalnia, tylko prowadzisz ewidencję VAT i to tą ewidencję zastępuje.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ja na zmiany w biznesplanie czekałem 4,5 miesiąca i się wkur.... pojechałem do nich poszedłem do osoby prowadzącej na jego nieszczęście wszystko słyszał dyrektor tylu k... dawno nie słyszałem i decyzje dostałem od ręki później tylko przyszła  pusta koperta (prow 7-13) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie zwalnia, tylko prowadzisz ewidencję VAT i to tą ewidencję zastępuje.

Ale przy Vat i tak prowadzisz ewidencje przychodów i rozchodów więc może nie trzeba prowadzić drugiej książki. Może warto kogoś w BP się dowiedzieć, choć pewnie znając ich pracę to i tak nie będą wiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

Czytać ze zrozumieniem. Ewidencja VAT wystarcza w zupełności. Ciężko dać sobie kilka minut na przeczytanie rozporządzenia?


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesli miałem w biznesplanie zakup ziemi, a nikt niechce sprzedać. Jesli kupie ziemie od ojca(też rolnika) agencja to przyjmie jako spełnienie warunków biznes planu czy się przyczepi że strony maja te same nazwiska?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

Nie można kupować ziemi od krewnych.

Nie rozumiem tego, bierze się 100 000 zł i kilkunastu stron rozporządzenia nie można przeczytać?

Edytowano przez dzikidaniel

C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj