Polecane posty

robi57362    2327

Poczekam jeszcze do wrzesnia 2 tygodnie mnie nie zbawi a pozniej bede inaczej z nimi rozmawial


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie ma czegoś takiego, że urzędnik odmawia przyjęcia wniosku. Składasz i koniec. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalo6200    12

Dziś mnie 95 dnień. Zadzwoniłem do mojego biura powiatowego spytać czemu nie mam kasy na koncie. Pani stwierdziła ,że były tak zapracowane nowym naborem MR , że nie zdążyły mojego wniosku nawet ruszyć :( Pocieszyła mnie , że do końca sierpnia będzie gotowy . Krew mnie zalała jak to usłyszałem ! W przyszłym tygodniu jadę do biura porozmawiać z panią kierownik ,ciekaw jestem co powie .

 

 

 

No jasne, średnio na BP jest 10-11 wniosków(co prawda w niektórych jest 30, a w innych 5) i są zapracowani...warto dodać, że te olbrzymie ilości wniosków są dzielone na co najmniej 4-5 pracowników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KoNiU4718    10

Nakaz przelewu wysłali 2 dni temu... Pozostaje czekać. Pani stwierdziła, że musieli czekać aż minie 60 dni od złożenia wniosku o płatność bo coś tam im w systemie blokuje, że wcześniej nie mogą bla bla bla, o co w tym chodzi? I takie pytanko chce dać zmianę i czy na 17ha przejdzie mi agregat uprawowy 3,7m oczywiście odpowiednio to argumentując?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mak135    1

panowie witam serdecznie jestem już po 80 dniach i składaliscie. jakieś dokument o wypłatę pierwszej raty?? I czy już trzeba spełniać warunki biznesplanu czy dopiero po tym zacząć jak kasa wpłynie i gdzie mogę zadzwonić by udzieli mi odp na to i mogę prosić o numer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apacz13    5

kolego do jakiego biura oddawałeś wniosek? bo u mnie śpiewka ta sama. Dzisiaj mija 90 dzień. Jak dzwonie do BP to najpierw jedna pani poszła na urlop potem druga pani poszła na urlop a na końcu powiedzieli że przyślom mi pismo o przedłużeniu terminu bo sie niewyrobili

 

Biuro Świdnica , mieli 5 wniosków . Dzisiaj przyszło pismo o niezałatwieniu sprawy w terminie . Cyrk na kołach z tym naborem sami dzwonią jak brakuje jakiegoś świstka albo , żeby poprawkę złożyć to jeszcze w ten sam dzień kazali przyjeżdżać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

hah a śmiali się z nas że robiliśmy ruch im a teraz dalej mają w 4 literach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co biuro to inaczej mówią ja złożyłem we wtorek wniosek o płatność i na pytanie kiedy moge sie spodziewać pieniądzy usłyszałem że niedługo, osoba zajmująca sie sprawa powodziala ze zaraz wprowadza wniosek do systemu i jak system to wszystko przetwory to będą pieniądze ile w tym prawdy sam nie wiem po żyjemy zobaczymy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mialek    1

Witam, 

u mnie również cyrk, dodatkowo miałem kontrolę jako pierwszy w woj. lubelskim... mimo że pieniędzy nie maaa, mineło 95 dni od zlozenia wniosku tydzien temu w czwartek kontrola... kazali wywieśić tą tablicę A3 na garażu.... mimo że hasu nie ma...

dzwoniłem dowiedziałem się że może wniosek pójdzie w tym tygodniu co będzie, bo kierowniczka na urlopie a pieczatke musi podbić żeby mogli wysłać... 

dodatkowo zanim dojdzie to centrala robi chyba 6 przelewów na miesiąc... więc 2 tyg może w centrali posstać w kolejce wniosek... 

 

Cooo to za burdel....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio1612    102

To na MR też trzeba tablicę informacyjną? Już wcześniej czytałem, że nie trzeba bo przecież nie przekraczamy 50k euro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

?

Edytowano przez mieszko-123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamdres    3

Witam, 

u mnie również cyrk, dodatkowo miałem kontrolę jako pierwszy w woj. lubelskim... mimo że pieniędzy nie maaa, mineło 95 dni od zlozenia wniosku tydzien temu w czwartek kontrola... kazali wywieśić tą tablicę A3 na garażu.... mimo że hasu nie ma...

dzwoniłem dowiedziałem się że może wniosek pójdzie w tym tygodniu co będzie, bo kierowniczka na urlopie a pieczatke musi podbić żeby mogli wysłać... 

dodatkowo zanim dojdzie to centrala robi chyba 6 przelewów na miesiąc... więc 2 tyg może w centrali posstać w kolejce wniosek... 

 

Cooo to za burdel....

napisz czego dotyczyła kontrola 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na maszyny nie trzeba chyba naklejac najlepsze jest to ze jeszcze kasy nie ma ani maszyn a juz tablica musi być ;) ja tez od tego roku plan robie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

?

Edytowano przez mieszko-123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    562

Ja przez wszelakie niejasności ciągle wstrzymuje się ze złożeniem wniosku. Przykład jeden z wielu: Plan nawozowy. Według informacji uzyskanych w biurze regionalnym musi być dopiero w roku docelowym czyli w czasie jak składam o płatność drugiej transzy(pewnie nie w każdym przypadku jest to spójne). Dostałem zgodę by robić go samemu za pomocą programów komputerowych typu plano czy naw sald. Przestrzeganie zaleceń to przede wszystkim pilnowanie by nie przekroczyć dawek maksymalnych z uwzględnieniem nawozów naturalnych w gospodarstwie. Myślicie że w wielu przypadkach pacany z odr-u zrobią to lepiej? Wezmą pod uwagę specyfikę Twojego pola(np. okresowe zalewy, Twój długofalowy plan nawożenia uwzględniający co Będziesz siał  i kiedy)? czy za każdaą zmiana uprawy będziesz biegał za zmiana planu nawożenia i znowu bulił? Ale czy jak przyjdzie do kontroli czy Ktoś się nie wykpi i Ty nie spełnisz warunków. Ta niepewność niekompetencja pracowników biur powiatowych niejasność przepisów powoduje że boję się sięgnąć po kasę a mam 15,1 punktów .

PS. kolejny przykład to wysokobiałkowe od kiedy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mialek    1

Witam,

Kolego Troker1979 kasę bierz bo to i tak nasze pieniądze warunki są rygorystyczne(za bardzo) ale idzie to wszystko ogarnąć Plan nawozowy robisz przez 5 lat co roku, i obojętnie gdzie raczej, miałem kontrolę 11 tego miesiaca, plan nawozowy zrobił mi jakiś kumpel mojego ojca na emeryturze co się tym zajmował całe życie i przeszło ;p 

jak by nie inaczej składaj wiosek i tak za pół roku dostaniesz pieniążki dopiero :P wysokobiałkowe raczej w roku docelowym(ręki sobie uciąć nie dam ;p) 

 

Kolego mamdres sprawdzali wszystko... dosłownie, chodzili po działkach, mierzyli każde pole, sprawdzali na jakiej działce co rośnie, potem w domu posiedzienie ok.6h

spisywali wszystko i robili zdjęcia każdy papier który brał udział w biznesplanie itp. parę co pamiętam podam:akt notarialny, umowa dzierżawy, plan nawozowy, papier że nie zalega w krus i placi składki, z gminy coś nie pamiętam, ta uproszona rachunkowość i kazda faktura co jest tam wpisana, jak buraki to umowa z cukrownią itd,

Każdy papierek co był potrzebny do tego młodego rolnikaa :D  

Ale panowie przyjechali dzien wczesniej i zapowiedzieli że będzie kontrola i podali co trzeba przygotować i co będą robić więc spokojnie, a jak czegoś nie ma to idzie się jeszcze dogadać przynajmniej tak to wyglądało bo wszystko miałem okey, podane ilości ha roślin różniły się o kilka,kilkanaście arów ale bez problemu

 

Nie wiem ale 16 września będzie rok jak złożyłem biznesplan do agencji ;D

Trochę to trwa z ich strony, szkoda że w drugą stronę tak nie ma...

Trzeba się napić...

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj