Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
wojtek161    3

witam w jakim czasie trzeba składać jakieś zaświadczenie z krusu o podleganiu ubezpieczeniu jako rolnik przed rokiem czy do roku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest dokładna procedura wypłaty pieniędzy od kogo to zależy ? O wszystkim decyduje biuro powiatowe i to od nich zależy jak szybko będą pieniądze czy wysylaja to do warszawy i tam siedzi bóg wie ile ? ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

mak135, dzwoń do BP i sprawdź czy wszystko mają zrobione. Bo system jedno a trzeba jeszcze wysłać listem zlecenie przelewu.

 

krzysiek9555, BP wprowadza wniosek w system, potem jeszcze musi wysłać do centrali zlecenie przelewu. Możliwe że jeszcze coś więcej mają do zrobienia ale wiem o tych wspomnianych. Potem od przelewu jest centrala.

Edytowano przez dzikidaniel

C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Proal    0

Ja mam to samo tylko z przyczepą 7t. Jakich argumentów użyć bo pola mam akurat blisko domu? To że mam 20 km do młyna i 50 arów ziemniaków to coś da?

Może freetaxi albo ktoś z forum też Ci pomoże ale sądzę że napisz też o powiększeniu gospodarstwa i może starczy. Jak sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mak135    1

dzikidaniel ale pierwszy raz słyszę o tym żeby jeszcze do tych buraków z urzędów ???
żeby pisać list z zrobieniem przelewu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

My składamy tylko wniosek o płatność. To co pisałem tyczy się procedur w ARiMR.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kris5    1

Panowie mam problem z biznesplanem ponieważ chciałbym w tym roku posiać rzepak po raz pierwszy ale nie mam go w biznesplanie i teraz nie wiem czy jeśli zasieję 2 ha rzepaku kosztem np 2 ha żyta to czy będę to musiał zgłosić do agencji czy nie?? Dodam że chodzi o nabór z Prow 2007-2013

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

Każdą zmianę zgłaszasz, jednak przy zmianach powyżej 30% musisz wnosić o pozwolenie na zmianę.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MateuszNoco    0

Witam mam pytanie ze starego PROW mlody rolnik 2015, w biznesplanie mam jesli chodzi o bydlo podane ze bede mial 15 sztuk, i chcialem spytac jak Agencja to liczy? Musze miec zawsze te 15 na stanie czy tylko np jak skladam wniosek o platnosc dla bydla czy oni inaczej to licza? A co jesli bede mial mniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

Stany liczone są na przełom roku czyli 31 grudzień/1 styczeń. Na ten moment stan musi się zgadzać.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MateuszNoco    0

Jak mam to rozumiec? czyli od 31grudnia do 1 stycznia mam moec te 15 a pozniej moge miec np 7 sztuk tylko?

Edytowano przez MateuszNoco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

A weź mi powiedz czy 31 grudnia albo 1 stycznia sprzedasz bydło? No ale właśnie tak możesz to rozumieć.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mak135, dzwoń do BP i sprawdź czy wszystko mają zrobione. Bo system jedno a trzeba jeszcze wysłać listem zlecenie przelewu.

 

krzysiek9555, BP wprowadza wniosek w system, potem jeszcze musi wysłać do centrali zlecenie przelewu. Możliwe że jeszcze coś więcej mają do zrobienia ale wiem o tych wspomnianych. Potem od przelewu jest centrala.

 

Aha rozumiem jak trafi do centrali to oni maja jakiś termin czy tez ile im sie podoba trzymają , w twoim przypadku to powinni ci odsetki wyplacic jak 90 dni to 90 a nie my jak byśmy sie spuznili to zaraz po sprawie i nie ma gadania ...

Edytowano przez krzysiek9555

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    566

Jeśli chodzi o stan bydła  to trzeba brać pod uwagę stan średnioroczy czyli dla naboru 2015 rokiem referencyjnym jest stan od 01.01.2017 do 31.12.2018 i od tego liczy się esu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

Owszem, jednak jeśli liczysz stan średnioroczny to i tak liczysz na podstawie stanu na 1 stycznia i 31 grudnia. A co w pozostałym czasie się dzieje to mało kogo obchodzi.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie do bardziej doświadczonych czy można wycofać się z zobowiązań np plan nawozowy mając uzyskanych 15 pkt, pracownik arimr powiedział ze nie ma takiej możliwości ktoś tak robił? proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

O ile jeszcze nie złożyłeś wniosku o płatność i dobrze to uargumentujesz to możesz próbować pisać podanie o rezygnację z planu. Jedak nie wiadomo czy to się uda bo różnie kierownictwo BP patrzą na to.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Praktycznie u każdego schodzę z punktów i nie ma żadnego problemu więc i tutaj powinno być ok. Niech pisze podanie i robi zmiany w biznesplanie.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hondacbrf3    0

witam ! 

 czy jak mam wpisaną w biznesplanie maszyne np. agregat talerzowy z agromaszu a chce kupić z innej firmy w podobnych pieniądzach to musze pisać o zmiane w biznesplanie ? jeśli tak to jak to zrobić ? pisze się korektę do wniosku ? czy wypełnia się jakiś zupełnie odrębny wniosek wnoszący zmiane ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anna1313    0

Witam, dziś mija 80 dni od złożenia wniosku o płatność, dowiedziałam się tylko tyle że mój wniosek trafił do Warszawy i czeka na losowanie do kontroli na miejscu czy jest ktoś w stanie mi powiedzieć czy dostanę ten przelew w tych 90 dniach? W biznesplanie mam inwestycję na która muszę podpisać z firmą umowę przedwstępną i nie wiem co robić.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

W starym PROW kontrola nie miała wpływu na wypłatę premii. Teraz to nie wiem, nie zagłębiałem się w sprawę.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    566

Stan średniorczny nie jest średnią z początku i końca roku. Potrzebna jest tabela jak w arkuszu "młody rolnik" w której uwzględnia się przejścia zwierząt do poszczególnych grup ze względu na wiek ,wycielenie, padnięcie. Oczywiście do esu ważny jest też stan na początek i na koniec w każdej grupie. Jak sie mylę i to mnie poprawcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj