Polecane posty

Gość   
Gość

?

Edytowano przez mieszko-123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KoNiU4718    10

Ja czekam 44 dzień i dzwoniła Pani, że nakaz przelewu będzie wysłany 8 sierpnia, ktoś wie ile od tego nakazu się czeka 2-3 tyg? I jeszcze takie pytanie, kupiłem jałówkę od rolnika ryczałtowego więc nie wystawił mi żadnej faktury, jak mam to zaksięgować w księdze przychodów i rozchodów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piomal1991    1

Ja czekam 44 dzień i dzwoniła Pani, że nakaz przelewu będzie wysłany 8 sierpnia, ktoś wie ile od tego nakazu się czeka 2-3 tyg? I jeszcze takie pytanie, kupiłem jałówkę od rolnika ryczałtowego więc nie wystawił mi żadnej faktury, jak mam to zaksięgować w księdze przychodów i rozchodów?

Ja księgowałem bez nr faktury i w uwagach że dowodem zakupu jest paszport a ponadto w takim wypadku spisz sobie umowę kupna sprzedaży taką samą jak na przykład przy zakupie auta ;) Dowiadywałem się i w kieleckim BP, tak mi powiedzieli bym zrobił i będzie dobrze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

?

Edytowano przez mieszko-123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Hmm to ciekawe jak to jest ze niektore bp informuja ze mogą wysłać wniosek dopiero po 60 dniach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Złożyłem wczoraj wniosek o platność i powiedziano mi ze nie wcześniej jak za 60 dni bedą pieniądze bo mają jakieś problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bieniek145    0

Dziś byłem w związku z poprawkami, mam problem ponieważ nie złożyłem wniosku o płatność na 2,5ha wziętego w dzierżawę od rodziców w celu "urządzania gospodarstwa", jak ten fart rozwiązać? Przed złożeniem wniosku powiedziano mi że mogę złożyć ale nie muszę dopłat na siebie więc zrobił to ojciec. Mogę im okazać np fakturę wystawioną na mnie na sprzedaną pszenicę z tego właśnie pola?

Edit: tak, chodzi o dopłaty bezpośrednie, nie dopisałem.

Edytowano przez bieniek145

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

bieniek145, weź po ludzku opisz problem. Bo nie wiadomo o jaki wniosek o płatność chodzi (bo zdaje mi się że mówisz o dopłatach a nie wniosku o płatność MR). Wtedy powinieneś otrzymać odpowiedź.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630, Axion 850

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamik90    9

Dzisiaj minął 54 dzień od złożenia wniosku o płatność i dostałem przelew.Nie spodziewałem się tak prędko przelewu.Ciekawe czy ktoś z was dostał szybciej przelew?

u mnie było 51 dni. Edytowano przez kamik90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

?

Edytowano przez mieszko-123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus509    0

Witam ja czekam 95 dzień i pieniędzy nie ma dzwoniłem do Pani z BP która prowadziła moją sprawę i powiedziała mi że wysłali dokumenty do Warszawy i że na dniach powinny być pieniądze czekam juz 4 długie dni..... Powodzenia Czy ktoś ma podobną sytuację???

Edytowano przez ursus509

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

Spróbuj zadzwonić do wojewódzkiego ARiMR, no chyba że uda Ci się dodzwonić do departamentu finansowego. Chora sytuacja...

 

U mnie dziś jest 89 dni, ciekawe czy przeleją w terminie...


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630, Axion 850

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

Co komu po odsetkach jak zaliczki przepadną? Drażni taka sytuacja że jedni po 50 dniach mają już pieniądz i mogą je obracać a inni w 90 dni nie mogą pieniądza się doczekać...


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630, Axion 850

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gelorolnik    2

A to ze gdyby odsetki były odpowiedniej wysokości to by robili wszystko żeby wypłacić przed końcem terminu a gdyby przekroczyli to zaliczki by się zwróciły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

?

Edytowano przez mieszko-123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

Dziś byłem w związku z poprawkami, mam problem ponieważ nie złożyłem wniosku o płatność na 2,5ha wziętego w dzierżawę od rodziców w celu "urządzania gospodarstwa", jak ten fart rozwiązać? Przed złożeniem wniosku powiedziano mi że mogę złożyć ale nie muszę dopłat na siebie więc zrobił to ojciec. Mogę im okazać np fakturę wystawioną na mnie na sprzedaną pszenicę z tego właśnie pola?

 

Edit: tak, chodzi o dopłaty bezpośrednie, nie dopisałem.

Udaj się do BP i spytaj się czy wystarczy papier o użyczeniu bądź dzierżawie. Wg mnie powinno starczyć bo do dnia złożenia wniosku nie musisz pola uprawiać.

 

ursus509, przelew dotarł?


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630, Axion 850

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gelorolnik    2

A Ty dziki masz już kasę? Ja dziś dzwoniłem do centrali z pytaniem co jeśli po 90 dniach nie ma kasy i do kogo się należy wtedy zgłosić lub gdzie. jak usłyszałem odpowiedz to mi się zechciało śmiać. O toż miły Pan odpowiedział ze nic nie należy robić tylko dalej cierpliwie czekać. To po co podają termin 90 dni jak to się z niczym niewiaze? Jak my się spóźnimy np. Ze złożeniem wniosku o dopłaty bezpośrednie to za każdy dzień 1% mniej może i tu trzeba by wprowadzić coś takiego ze za każdy dzień opóźnienia 1% odsetek nam płacą. Może jakby takiego bata czuli nad sobą to by się przykładami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

A ja nie mam. Dzwoniłem do BP i nie było mojej prowadzącej ale druga kobita powiedziała że nie ma zlecenia przelewu. Miała sprawdzić czemu ale nie zdążyłem zadzwonić. Jutro z rana temat pociągnę, no chyba że późniejszą sesją przelew wejdzie.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630, Axion 850

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie straciłem dzierżawę którą miałem podaną w biznesplanie młodego rolnika premię wypłacili mi w listopadzie 2015 na wniosne złożyłem wniosek ale na następny rok już nie będę składał czy cofną mi premię ? dodam , że wielkość gospodarstwa i tak bedzie wieksza jak srednia krajowa i srednia wojewodzka.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

Spróbuj znaleźć ziemię w zamian za te utracone hektary. Jeśli się nie uda to wtedy dopiero rób zmianę do BP, o ile nie wypadniesz z listy.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630, Axion 850

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bieniek145    0

Dzikidaniel pani w BP ma dokument dzierżawy ale że nie złożyłem wniosku o dopłaty bezpośrednie a złożył je ojciec, to tu się robi problem ponieważ wg nich nie jestem użytkownikiem działki. Pani coś sugerowała żeby okazać się fakturą że faktycznie jestem w posiadaniu pola i ja je użytkuje. Sprzedam przyczepę pszenicy, fakturę wezme na siebie i zobaczymy. Sporo ludzi z okolicy ma ten sam problem z tego co słyszałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

No bo nikt nie wiedział że skoro wpisuje się dzierżawę to i bierze się na nie dopłaty. Dla mnie to logiczne się wydaje, no ale trzeba podziękować ODRom za konsekwentne wprowadzanie w błąd.

Od kiedy masz wpisaną dzierżawę na ten kawałek i jakie zboże na nim rosło?


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630, Axion 850

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj