Polecane posty

Mialek    1

Po 60 dniach jak kolega wyzej pisał, byłem w agencji i mi to samo powiedziano że odgórnie nałożona jest blokada na 60dni.... a po 60 dniach idzie do centrali (jak wyślą) ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maromar    18

witam, trochę mnie tu nie było. składam dopiero wniosek o wypłatę pierwszej raty pomocy z MR 2015, i tutaj się pojawił problem, bo w akcie notarialnym jest zapis, iż rodzice mają prawo do korzystania z piwnicy w oborze i pomieszczenia gospodarczego, doradca powiedział ze to nie przejdzie w agencji i będzie potrzeba zrobienia aneksu do aktu, anulującego ten zapis, zaniosłem kopię aktu do kierownika BP, obejrzał akt, i stwierdził że musi skonsultować z prawnikiem, co o tym myślicie?? miał ktoś podobny zapis w akcie?? dodam że problem polega na tym zę doradca twierdzi że nie mam pełni praw posiadania i w tym problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turas20    8

Panowie dzwonili do mnie z Agencji o poprawkę ze musze im odmiany zbóż/warzyw podać jakie będę siał/sadzil w następnym roku .mial ktos z tym problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matus2609    72

Pomocy! Pilne.

Witam, mam pytanie odnośnie zmian we wniosku (nabór 2016) mam problem z gościem od którego miałem dzierżawić 3ha, we wnisku wpisałem że będę dzierżawił te hektary a teraz okazało się że gościu nie chce mi tego kawałka wydzierżawić (niestety prędzej nie miałem podpisanej umowy) tylko co najwyżej sprzedać (po dobrych pieniądzach, ale dla niego) sam własnego mam tylko 10ha i mam pytanie czy mogę teraz zrobić korektę biznesplanu tak aby wpisać od kogoś innego dodatkowe hektary dzierżawy tak aby powierzchnia gospodarstwa mi się zgadzała? Jeżeli nie to już mam po wniosku bo z tamtym facetem mam już niezbyt dobre stosunki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

Możesz zmienić pole, z tym nie ma problemu do puki nie spadniesz poniżej punktów czy średniej krajowej/wojewódzkiej.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piomal1991    1

Dokładnie, jeśli znajdziesz kogoś kto ma tyle ha i podpisze Ci na papierze że na 10 lat masz pewną dzierżawę to przejdzie, nie musi to być jedna osoba oczywiście :) ale wiem sam po sobie jakie cuda ludzie wymyślają i jakie gadanie jest że na 5 lat to Ci mogę dać ale na 10 to już nie :( Aczkolwiek możesz w umowie klauzulę wpisać odnośnie tego że na 10 lat ci daje ale prawo wypowiedzenia po 6 latach dopiero, na to ludzie są w stanie pójść :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maromar    18

witam, trochę mnie tu nie było. składam dopiero wniosek o wypłatę pierwszej raty pomocy z MR 2015, i tutaj się pojawił problem, bo w akcie notarialnym jest zapis, iż rodzice mają prawo do korzystania z piwnicy w oborze i pomieszczenia gospodarczego, doradca powiedział ze to nie przejdzie w agencji i będzie potrzeba zrobienia aneksu do aktu, anulującego ten zapis, zaniosłem kopię aktu do kierownika BP, obejrzał akt, i stwierdził że musi skonsultować z prawnikiem, co o tym myślicie?? miał ktoś podobny zapis w akcie?? dodam że problem polega na tym zę doradca twierdzi że nie mam pełni praw posiadania i w tym problem

 

???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

W starym naborze wystarczyło oświadczenie że nie będą tego wykorzystywać do celów związanych z rolnictwem itp. Dowiedz się czy teraz to też by nie przeszło.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

Nie wiem dlaczego miało by to nie przejść? Chodzi abyś miał ziemię na siebie i miał pełne prawo do jej uprawiania. Służebność nie powinna być tu przeszkodą, zapewne większość osób przejmujących gospodarstwo ma ustaloną jakąś służebność na budynkach lub ziemi co nie zmienia faktu posiadania oraz prawa do jej uprawiania oraz czerpania korzyści z niej.
Moim zdaniem jest to tylko takie szukanie dziury w całymi ostatecznie nikogo nie będzie to obchodziło.
Może zwyczajnie wystarczyło by oświadczenie, że owe przedmioty służebności nie służą produkcji rolnej i po sprawie. Jak coś im nie będzie pasowało to sami się zgłoszą i nie ma co dochodzić na pusto i wogóle nie potrzebnie szedłeś z tym gdziekolwiek. Nie bądź nadgorliwy i czekaj cierpliwie, doradca powinien też ci tak powiedzieć, jak nudzi się to niech sobie pogra w pasjansa na komputerze zamiast doszukiwać się.
Pewne sprawy przeszły by bez problemu póki właśnie ktoś nie zacznie na własne życzenie robić sobie pod górkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarek5036    1

Witam orientuje się ktoś czy dostane punkty za szkołę jeśli tak to ile (nabór z 2016), jeśli mam wykształcenie wyższe i ukończony kurs R3 a KRUS płace tylko od roku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    499

No to nie wiesz ile miałeś punktów jak robiłeś wniosek ? Wyższe powiązane z rolnictwem czy nie ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

To chyba tylko kwit ma skoro ma wyższe a głupiego rozporządzenia nie umie przeczytać. Potem ludzie się dziwią że do sprzątania magistra trzeba mieć...

 

§ 5. 1. Warunek dotyczący kwalifikacji zawodowych, o których mowa w § 2 ust. 1 pkt 4, uważa się za spełniony, jeżeli
osoba fizyczna posiada:
1) stopień naukowy doktora lub ukończone studia trzeciego stopnia z dziedziny nauk rolniczych lub z dziedziny nauk
weterynaryjnych lub
2) ukończone studia pierwszego stopnia lub studia drugiego stopnia, lub jednolite studia magisterskie, lub studia magisterskie,
na kierunku wymienionym w ust. 1 załącznika nr 1 do rozporządzenia lub na kierunkach studiów, w ramach
których zakres kształcenia albo standardy kształcenia obejmują treści związane z działalnością rolniczą, w wymiarze
łącznym co najmniej 200 godzin lub co najmniej 30 punktów uzyskanych w ramach Europejskiego Systemu Transferu
i Akumulacji Punktów Zaliczonych (European Credit Transfer System), lub
3) ukończone studia pierwszego stopnia lub studia drugiego stopnia, lub jednolite studia magisterskie, lub studia magisterskie,
na kierunku innym niż wymienione w ust. 1 załącznika nr 1 do rozporządzenia, oraz co najmniej 3-letni staż
pracy w rolnictwie, lub ukończone studia podyplomowe w zakresie związanym z działalnością rolniczą, lub
4) kwalifikacje w zawodzie wymienionym w ust. 2 i 3 załącznika nr 1 do rozporządzenia, lub

 

2) kwalifikacje, o których mowa w § 5 ust. 1:
a) pkt 1, 2 lub 3 – przyznaje się 5 punktów,
b) pkt 4 w odniesieniu do zawodów wymienionych w ust. 2 załącznika nr 1 do rozporządzenia – przyznaje się
5 punktów,
c) pkt 4 w odniesieniu do zawodów wymienionych w ust. 3 załącznika nr 1 do rozporządzenia – przyznaje się
4 punkty,
Edytowano przez dzikidaniel

C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podjadacz    18

czy trzeba miec faktury za sprzedane zboza  ? agencja bedzie wołac o to czy nie potrzeba ? przy rozliczaniu sie z programu mr

Edytowano przez podjadacz

bla bla bla :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

No jeśli sprzedajesz zboże to w jaki inny sposób będziesz dokumentować jego sprzedaż? Masz jeszcze inną produkcję oprócz zboża?


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinek192    8

Z tego co na forum mozna wyczytać to tak. Lecz z tego co sie orientuje to pieniądze mogą wpływać no konta najwcześniej po ok 70 dniach od złożenia wniosku o płatność, a wynika to z tego że agencja ma najpierw 60 dni na podjecie decyzji na ewentualne wyznaczenie beneficjenta do komtroli i dopiero po tym czasie dają zlecenia przelewu co tez trwa..tak w skrócie. Jezeli sie myle to poprawcie proszę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podjadacz    18

No jeśli sprzedajesz zboże to w jaki inny sposób będziesz dokumentować jego sprzedaż? Masz jeszcze inną produkcję oprócz zboża?

 

oprócz roślinnej nic więcej

będą wołać te faktury ?


bla bla bla :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gelorolnik    2

u mnie 75 dzień (13 od wpłynięcia wniosku do centrali) kasy nie ma i diler się nie cierpliwi i ja zresztą też ... do departamentu finansowego dzwonie cały dzień i nikt nie odbiera..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PiotreQ99    0

Chyba wzieli sie za sprawdzanie wnioskow z ostatniego naboru bo dostalem wezwanie do agencji i to na juz bo czas ich goni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rangiz    4

Zależy od biura pewnie, do mnie z poprawkami dzwonili juz w połowie czerwca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
redbull    50

czy ja wiem czy im się spieszy mnie też babka wezwała to poprawek (nabór 2016) na początku lipca a jak już zajechałem to powiedziała żebym jeszcze nie robił tych poprawek ona jeszcze przejrzy i mi da znać i jeszcze cisza ;) pewnie czeka aż żniwa się zaczną wtedy będą ganiać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamdres    3

osoba prowadząca mój wniosek mówiła, że lista będzie w połowie sierpnia

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj